Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

FS downloads

Dział DOWNLOADS dla FS 2004/FS X - YoYosims

Uwaga! W celu pobrania pliku należy klikać na miniaturkę lub link w tekście opisującym dany plik. W niektórych przypadkach potrzebne jest zalogowanie do serwisu Avsim.com by dokończyć ściągnięcie pliku.


BROSZURY

obrazekPolecany w szczególności miłośnikom i posiadaczom dodatku dla FS2004 od Captain Sim - Legendary C-130 "Herkules". Poradnik zawiera najważniejsze zagadnienia związane z obsługą płatowca i jego systemów w odniesieniu do produktu Captain Sima. Co ważne został napisany w języku polskim. Poradnik stanowi zatem bardzo dobre uzupełnienie instrukcji (manual) wydanej przez producenta. Poradnik można ew. ściągnąć też TUTAJ. Ok 1.1Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: Stanisław Lisonek, skład YoYo.


MALOWANIA

To malowanie przedstawia śmigłowiec Mi-24W "Hind", który był użytkowany w Afganistanie do 2011 roku przez Polski Kontyngent Wojskowy (PKW). Śmigłowiec pochodził z 56 Bazy Lotniczej. Malowanie przeznaczone jest dla modelu Mi-24V Hind on Nemeth Design dla FSX'a. W roku 2011 ten śmigłowiec uległ katastrofie przy podejściu. Dokładnie na nim latał także nasz forumowy kolega. Skin jest dostepny na FlighSim TUTAJ oraz Avsim TUTAJ. 2013, autor YoYo. 


Cztery malowania dla modelu samolotu Avro Anson Mk.I (early version). Malowania przedstawiają Ansona w barwach użytkowanych przez Kanadyjczyków oraz Australijczyków podczas II Wojny Światowej. Malowania pzeznaczone są dla modelu FSX Avro Anson wydanego przez A2A Simulations ("Factory Line"). Dostępne są na FlightSim TUTAJ oraz Avsim (przykładowy link TUTAJ). 2013, autor YoYo.


Dwa malowania dla "rodzimego" Antka. Oba malowania zostały przygotowane dla modelu przeznaczonego dla FSX wydanego przez SibWings. Jedno z nich przedstawia malowanie An-2 o numerach SP-DLA. Jest to słynny samolot, który okrążył świat. Może ktoś chciałby to powtórzyć w FSX? W sieci można znaleźć nawet dokładny plan lotu wraz z bardzo ciekawymi informacjami o pilocie (Waldemar Miszkurka) i tym wydarzeniu. Malowania się dostępne na stronie wydawcy dodatku, ale także na Avsim i Flighsim TUTAJ. Przykładowy link (z Avsim) TUTAJ. 2013, autor YoYo.


Dodatkowe tekstury do modelu Jak-18 "Max" (Yak-18) autorstwa A.Pisarenki (SWingman) do FSX'a. Malowanie testowane na wersji beta modelu (Grudzień 2012). Przedstawia Jak-18 w barwach polskich o numerze rejestracyjnym SP-YYY. Pod tą rejestracją samolot lata w Fundacji Polskie Orły ( był częstym gościem na pokazach lotniczych w Góraszce), a obecnie wzbogacił się o logo Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Dostępne na FlighSim i Avsim, między innymi pod linkiem TUTAJ. Autor YoYo, 2012.


Dodatkowe malowanie wykonane dla modelu Cessny C188B AGTruck od firmy Alabeo. Malowanie powstało na podstawie realnych zdjęć (A188B) oraz filmów i stylizowane jest na malowanie samolotu P-40 w oznakowaniu RAF, chociaż trzeba przyznać, że jest to bardzo luźna interpretacja. Maszyna jednak w kwietniu 2011 uległa katastrofie, na szczęście pilot przeżył. Skin przedstawia rejestrację z USA N5851G (DFS). Malowanie jest dostępne na Avsim TUTAJ lub Flightsim TUTAJ. 2012, autor: YoYo.


Alternatywna tekstura dla osłony kabiny dla modelu Van's RV-8 od Vertigo Studios. Tekstura dodaje nowy niebieskawy efekt (również na zagarach w VC), zarysowania i przybrudzenia oraz refleksy na osłonie. Jeśli ktoś jest niezadowolony z obecnego "efektu szkła" w modelu może wypróbować tę modyfikację. Efekt można dodać do wybranego modelu, lub do wszystkich (wtedy należy wrzucić plik dds do głównego folderu Textures od modelu). Modyfikację można znaleźć na Avsim oraz Flightsim. Link do Avsim TUTAJ. 2011, autor YoYo.

Seria malowań wzorowanych na prawdziwych samolotach RV-8. Malowania przeznaczone są dla modelu od Vertigo Studios: Van's RV-8 do FSX. Dwa pierwsze przedstawiają RV-8 w barwach prywatnych użytkowników w USA. Dwa kolejne latają nad Nową Zelandią. Malowania są dostępne pojedyńczo na Avsim jak i Flightsim. Link bezpośredni do malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


 Kolejna paczka malowań. Tym razem trzy skiny polskich Fi-156 Storch. Pierwszy to malowanie Storcha używanego w latach 50tych w Poznaniu. Kolejne w malowaniu wojskowego samolotu łacznikowego. Ostatnie, z zacnym napis na burcie: Kongres Jedności klasy Robotniczej. Malowania są dostępne na Avsim jak i Flighsim. malowania są przeznaczone dla modelu od FSAddon do FSX. Link do pojedyńczych malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


6 paczek palowań przeznaczonych dla modelu PZL-104 Wilga do FSX. Model został wydany przez Aerosoft. Kolejno mamy malowanie fikcyjne Polar Wilga, dalej PZL-104 używana w Tajlandii. Dalej paczka 2 malowań Wilgi z Nowej Zelandii, kolejne już aeroklubowe. Paczki: różne, niebieska i czerowa. Zawierają w sobie 2-3 malowania PZL-104 Wilga 35 w malowaniach rodzimych aeroklubowych. Więcej informacji w plikach readme do poszczególnych malowań. Malowania są dostępne pojedyńczo na Avsim jak i Flightsim. Link bezpośredni do malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


Skin dla Twin Ottera wydanego przez Aerosoft dla FSX. Realne malowanie DHC-6 używanego przez Argentynę. Samolot ten także służy na stałym połaczeniu z bazą argentyńską na Antarktydzie. Malowania są dostępne pojedyńczo na Avsim jak i Flightsim. Link bezpośredni do malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


Co prawda fikcyjne, ale możliwe w przyszłości malowanie dla C-27J Spartan. Modelu dla FSX wydanego przez Iris Simulations. Malowanie BAS, czyli brytyjskiej ekspedycji polarnej. Jest dostępne dla Flightsim oraz Avsim. Link bezpośredni do malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


Dość spora, bo paczka aż 6 malowań dla FSX i modelu Bf-108 Taifun do Classic Hangar. Pełne opisy malowań w plikach readme załaczonych do plików. Poza ostatnim (2 pack), malowania można ściągać pojedyńczo z Flightsim lub Avsim. Link bezpośredni do malowań na Avsim TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.


Malowanie dla darmowego modelu MiG-21 MF od Ivan Jurcaga. Malowanie jest przeznaczone dla FSX'a. Więcej informacji w pliku readem. Malowanie znajduje się na serwerze Avsim. Bezpośredni link do strony z modelem TUTAJ, a do samego skinu polskiego MiG'a TUTAJ. Rok 2011, autor: YoYo.

 


obrazekKolejne malowanie do modelu De Havilland DHC-6 (wersja 300) zostało opublikowane w serwisie Avsim. Samolot w takim malowaniu służył w latach osiemdziesiątych we Francuskich Siłach Powietrznych i stacjonował w bazie Mont-de-Marsan (nr rejestracji 118-IG). Oczywiście malowanie przeznaczone jest do modelu firmy Aerosoft / FSX. Screeny można podejrzeć w temacie na FORUM TUTAJ. Plik 3Mb, marzec 2008, autor YoYo.


obrazekMalowanie stworzone na potrzeby płatnego modelu De Havilland DHC-6 (wersja 300) od Aerosoftu. Model jak i malowanie przeznaczone jest do FSX. Skin przedstawia DHC-6 w barwach francuskiego kontyngentu stacjonującego w Egipcie "Multinational Force and Observers". Samoloty tego typu służą jako jednostki logistyczne i obserwacyjne na granicach Egiptu i Izraela i są wykorzystywane w misjach pokojowych. Oficjalna strona organizacji TUTAJ.  Screeny na Forum TUTAJ. Plik 3Mb, luty 2008, autor YoYo.


obrazekSkin dla częstego gościa corocznych pokazów w Góraszce - samolotu CSS-13. Malowanie przedstawia płatowiec, którego macierzystą bazą jest Aeroklub Dębliński. Malowanie jest przeznaczone dla FS2004 / FSX, dla płatnego modelu od FSAddon - RusAviaGold. Samolot można zakupić pod linkiem TUTAJ, TUTAJ screeny. W dziale Recenzje znajduje się też opis tego modelu dla FS2004. Na Rosyjsko języcznej stronie można znaleźć informację jak samolot przenieść do FSX, pod adresem TUTAJ (news z 15.05.07). Plik ok 2Mb, sierpień 2007, autor: YoYo.


obrazekMalowania dla serii Limów Oczywiście wymagany jest model bazowy, czyli model przeznaczony dla FS2004/FSX MiG'a-15 od Bear Studios (model jest płatny, link do niego TUTAJ). Pakiet w pliku Setup.exe zawiera 3 malowania, dwa przedstawiają Limy z Fundacji Polskie Orły, trzeci Lim przedstawia malowanie, które możemy spotkać w Lubuskim Muzeum Wojskowym. Jedno z malowań można znaleźć też na okładce Warsaw Photo Scenery. Malowania wymagają też MiG-15 Bear Studios z Service Packiem 1 (czyli model zassany co najmniej w Grudniu 2006 i dalej). Zestaw zawiera również Readme w pliku pdf. Można je podejrzeć TUTAJ (700 Kb). Całość zajmuje około 6Mb. FS 2004, grudzień 2006. Autor: YoYo


obrazekMalowanie przedstawia samolot typu Cessna 152 II o numerze rejestracyjnym SP-KOL należący do prywatnego właściciela w Polsce. Pakiet przeznaczony jest dla modelu Cessny 152 od Just Flight z serii "Flying Cub" i może być używane dla wersji pudełkowej jak i download (przypomnę, że na stronie producenta można znaleźć demo tej C152 działające 30 dni od daty instalacji). Oprócz samego malowania zewnętrznego opracowano po części również nowe wnętrze (tekstury), nowe kanały alfa oraz drugiego pilota. Całość zajmuje około 1,7Mb. FS 2004, czerwiec 2006. Autor: YoYo 


obrazekKolejne malowanie jakie powstało pod szyldem www YoYosims jest do zassania z Avsim.com. Tekstury przeznaczone są dla modelu (płatnego) od firmy FSD International - Piaggio P-180 "Avanti", strona producenta TUTAJ. Samolot ten lata w barwach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z rodzimą rejestracją SP-MXH. Malowanie wzbogacone jest o dość realistyczny kanał alfa (odpowiedzialny za refleksy świetlne) oraz dodatkowo w pliku LPR.zip można znaleźć plik poprawiający wyświetlanie się tekstur samolotów (dynamiczne odbicia i praca światła) w FS2004. Opis instalacji w pliku Readme po zassaniu. Całość zajmuje około 4Mb. FS 2004, czerwiec 2006. Autor: YoYo 


obrazekMalowanie dla darmowego modelu An-24RV od Samdim (Real jest to An-26b) przedstawiające Antonova w barwach polskiej firmy transportowej Exin (www.exin.pl). Malowanie jest przeróbką i updejtem już istniejących tekstur autorstwa Cristiano Canuti i przedstawia An-26b w barwach z końcówki 2005 roku. Poprawiono między innymi napis, dodano brakujące emblematy jak i zużycie płatowca. Model Samdim można zassać TUTAJ. Trochę na temat systemów w Antku w j. polskim TUTAJ. Całość zajmuje około 11Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


obrazekMalowanie dla samolotu General Aviation typu Piper Archer II z polską rejestracją SP-KWR (w realu jest to Piper Archer ale wersja III). Wymagane jest posiadanie płatnego dodatku jakim jest model wydany przez firmę Carenado PA-28 Piper Archer II. Należy pamiętać o dodaniu brakujących tekstur wnętrza z katalogu z defaultowymi teksturami od Archera II. Całość zajmuje około 1.7Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


obrazekMalowanie dla modelu Mi-17 Reloaded od Nemeth z serii "polskiej sceny śmigłowcowej". Malowanie śmigłowca przedstawia śmigłowiec Mi-17 z 37 Dywizjonu Lotniczego (Kawaleria Powietrzna RP), jednakże jest to stary typ kamuflażu, który używany jest na tym wiropłacie po dziś dzień. Śmigłowiec lata z numerem bocznym 602. Całość około 8Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


obrazek Mi-17 Polskiej Kawalerii Powietrznej - śmigłowiec o numerze bocznym 601. Malowanie zostanie wydane w osobnym pliku i również jak to Marynarki jako plik exe. Zachęcam też do ściągnięcia specjalnego video promującego to malowanie Mi-17 w Iraku (fikcyjny film w środowisku z FS2004). Video (38Mb) można ściągnąć pod adresem TUTAJ (przewijamy w dół i wciskamy "Free" na nowo otwartej stronie, jeśli komuś film się nie wyświetli być może nie ma kodeka Xvid u siebie, kodek można ściągnąć i zainstalować sobie z adresu TUTAJ - pakiet, bądź TUTAJ). Ok. 8 Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


obrazekPolish Navy - Mi-17 Polskiej Marynarki Wojennej (o numerze 0608 z 28 Eskadry Lotniczej) przeznaczone dla bardzo udanego modelu dla FS2004 od Nemeth (jeśli ktoś nie zna to link do modelu TUTAJ). Malowanie zawiera elementy zużycia poszycia, akcent polski w kabinie oraz dodatkowo zawiera pilotów w polskich kombinezonach stosowanych w Marynarce Wojennej RP.  Ok. 8 Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


obrazekMalowanie dla modelu Jak-3 od firmy Captain Sim (jeden z najlepiej wykonanych modeli samolotu do symulatora z okresu II Wojny Światowej), LLP, czyli Ludowe Lotnictwo Polskie (malowanie przedstawia Jak'a-3, który w okresie 1945-1946 nosił taki kamuflaż). Pakiet zawiera również info w postaci pdf'a oraz ekran startowy z Jakiem-3 LLP do FS2004. Ok. 2.5 Mb. FS 2004, sierpień 2005. Autor: Dariusz Kołodziejski, ekran startowy YoYo.


obrazekModyfikacja malowania (tekstur) dla modelu 3D MiG-21UM "Interceptor" od CaptainSim. Malowanie jest kompatybilne z Microsoft Flight Simulator 2004. Do wykonania malowania wykorzystałem materiały zdjęciowe z magazynu lotniczego Aeroplan (MiG-21 40 lat w Polsce) numer specjalny z płytą CD 5/6 '01. Malowanie przedstawia samolot MiG-21UM(69), nr 9349 1. eskadra 3.plm (dawniej 62plm) Poznań - Krzesiny. Ok. 3.7 Mb. FS 2004, czerwiec 2005. Autor: Dariusz Kołodziejski


EKRAN STARTOWY

obrazekobrazekDwa klimatyczne ekrany   startowe do podmiany dla FS2004 "Century of Flight" z  rekordowym GeeBee Z i R1. Jeden z nich należy potem umieścić w katalogu z FS2004/Uires i nadpisać plik istniejący. Pakiet zawiera oba przedstawione obrazki. Ok. 1.2 Mb. FS 2004, październik 2005. Autor: YoYo


obrazekCoś dla fanów samolotu Legendary C-130 Hercules od Captain Sim. Hercules na ekranie startowym do FS2004. Screen można podejrzeć TUTAJ, a zassać go można klikając na miniaturkę. Plik bmp należy potem umieścić w katalogu z FS2004/Uires i nadpisać plik istniejący. Ok. 0.8 Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo


VIDEO

obrazekVideo powstałe w sierpniu 2007 przedstawiające scenerię TATRY Photo Scenery wydaną przez Simdesign. Sceneria jest do kupienia w sklepie Pilots.pl, a jej recenzję można znaleźć w dziale z recenzjami dotyczącą FSX (prawe menu). szczególy na stronie wydawcy scenerii grupy Simdesign, pod adresem TUTAJ. Autor: YoYo

 

 

obrazekVideo materiał prezentujący wczesną wersję beta modelu samolotu RWD-9S przeznaczonego dla FS2004. Video powstało na potrzeby prezentacji (wystawy), która obyła się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie XII 2005 - I 2006. Podczas prezentacji zaprezentowano kilka filmików z samolotem RWD-9, natomiast ta próbka jest jedną z prezentowanych części całego video pokazu. Wymagany kodek Xvid. Ok. 19 Mb. FS 2004, grudzień 2005. Autor: YoYo, model RWD: Projekt R&R/9/39.

 

Video z RWD-9S i VFR Poland na Youtube:


obrazekPrzykład nieco innego podejścia do Flight Simulatora, film też pod takim tytułem jest do ściągnięcia z serwera Rapida. Dość z grzecznym FS'em, czas zobaczyć się tutaj w innej roli. Moja Pani zawsze lubiła poranne wycieczki po płycie lotniska i lawirując między samolotami uzyskiwała swoje spełnienie cokolwiek by to miało dla niej znaczyć, a oto jeden z naszych wspólnych poranków :- D. Zapraszam do ściągnięcia Video. Wymagany kodek Xvid. Ok. 38 Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo

 

Video BeemaZone na Youtube:


obrazekVideo promującego malowanie Mi-17 w Iraku (fikcyjny film w środowisku z FS2004). Video można ściągnąć klikając na miniaturkę (przewijamy w dół i wciskamy "Free" na nowo otwartej stronie; jeśli komuś film się nie wyświetli być może nie ma kodeka Xvid u siebie, kodek można ściągnąć i zainstalować sobie z adresu TUTAJ - pakiet, bądź TUTAJ). Ok. 38 Mb. FS 2004, maj 2006. Autor: YoYo

 

Video z Mi-17 Iraq  na Youtube:

 


obrazekSuper Decathlon Video. Parę akrobacji na samolocie Decathlon w dość już leciwym filmie nakręconym w środowisku FS2004. Video można ściągnąć na Flight.sim klikając na miniaturkę (wymagane wpierw zalogowanie się do serwisu Flightsim.com), video można też zassać już bez logowania ew. TUTAJ. Ok. 14 Mb. FS 2004, rok 2004. Autor: YoYo

Video Super Decathlon Flight na Youtube:

 

Tags: 
Firma: 
Software: 
ndz., 04/04/2004 - 00:00 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu