Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Wrzesień 2021

Zmiany w IL-2 CoD Blitz, zapowiedź

Team Fusion Simulations nie próżnuje w sprawie dalszego rozwoju IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover Blitz + Desert Wings. Obecnie trwają prace nad dość znacznymi usprawnieniami polegającymi na nowych malowaniach (w 4K) do modeli w tytule, nowych efektach pogodowych (adaptacja systemu True Sky), a także największej zmiany - przez wielu oczekiwanego trybu dla Virtual Reality! VR mode obecnie znajduje się jeszcze w fazie projektowania, ale zespół obiecuje na bieżąco pokazywać jak idą postępy i należy przyznać, że tryb VR zapowiada się tutaj bardzo ciekawie. Tryb VR obecnie już działa na zewnątrz i wewnątrz samolotów, a modele w dużej mierze są już do niego przystosowane (wymagało to pewnych zmian w modelach 3D). Team Fusion opublikował właśnie video pokazujące parę ciekawych cech tego tytułu w trybie VR. Możemy zobaczyć, że będzie zaimplementowana pewna opcja, ułatwiająca obrót i spojrzenie na „6”. VR rotation amplification będzie można włączyć i wyłączyć. Ruch głową pilota w VR będzie dodatkowo ograniczony oszkleniem osłony kabiny. Będzie istniała możliwość regulacji IPD bezpośrednio w tytule, celownik bombowy będzie wykonany w 3D i będzie specjalny tryb dla niego dla VR, a do tego zostanie zaimplementowanych kilka opcji przybliżania obrazu. Ekipa jest też w połowie prac związanych z wdrażaniem minimapy, okien informacyjnych i ekranów interfejsu użytkownika na wyświetlaczu VR. Wszystko to zapowiada się bardzo obiecująco. Zmiany najprawdopodobniej zostaną wprowadzone dwuetapowo. Najpierw efekty pogodowe w nowym patchu, a później zostanie wydany tryb VR w kolejnej oficjalnej łatce do IL-2 CoD Blitz. O konkretnych datach wydania uaktualnień na razie ciężko mówić, ale jest szansa, że sami zobaczymy te zmiany jeszcze w końcówce tego roku lub na początku przyszłego. Nowe video, można zobaczyć TUTAJ.

pon., 20/09/2021 - 11:05 -- YoYo

Rozszerzenie Top Gun: Maverick dla MSFS przesunięte

Ktoś czekał na jesienną premierę oficjalnego DLC dla MSFS „Top Gun: Maverick”? No to wygląda na to, że jeszcze sobie poczeka. Paramount Pictures (dystrybutor i producent filmu) przesunął właśnie datę premiery filmu Top Gun 2: Maverick na weekend tzw. „Memorial Day”, czyli na 27 maja 2022 r. Jak wcześniej zespół Microsoft & Asobo ogłosili, rozszerzenie Top Gun: Maverick do Microsoft Flight Simulator na Windows 10 PC, Steam, Xbox Series X|S , miał wyjść wraz z filmem, który został właśnie przesunięty z 19 listopada na maj przyszłego roku i wygląda na to, że być może DLC pojawi się dopiero w okolicy tej daty. Oznacza to najprawdopodobniej spore przesunięcia w planowanej funkcjonalności MSFS w zakresie nowej awioniki, twardych pokładów do lądowania, pojawienie się lotniskowców z działającą katapultą oraz kablami hamującymi, być może jakąś funkcjonalnością uzbrojenia itp., a także zmianach w SDK w tym zakresie. Informację o przesunięciu możecie znaleźć TUTAJ.

sob., 04/09/2021 - 07:57 -- YoYo

Gee Bee R3 Special dla MSFS

Kolejny, w sumie interesujący model, pojawił się dla MSFS. Jest to model nazwany Gee Bee R3 Special, który nawiązuje bezpośrednio do klasycznego, wyścigowego samolotu „Gee Bee” z okresu lat 30’tych wyprodukowanego w wytwórni Granville Brothers Aircraft. Należy jednak zwrócić uwagę na dość istotny szczegół, samolot Gee Bee R3 Special nigdy nie wzbił się w powietrze, a wydany model jest poniekąd repliką …. modelu RC. Oznacza to, że dostajemy w sumie model z dość luźnym podejściem do tematu historii i realności, przynajmniej w zakresie danych dotyczącej takiej maszyny. Niemniej nie można odmówić twórcom polotu i ciekawego wykonania nowego statku powietrznego dla MSFS. Co też należy dodać, model wydał zespół Got Friends, który składa się z pasjonatów wirtualnego latania, a którzy na co dzień wykonują różne mody dla MSFS. Dodatek jest płatny i pojawił się na stronie flightsim.to, która ogólnie jest dużą bazą wielu plików i modyfikacji dla MSFS. Z prezentacją modelu (a także video) można zapoznać się TUTAJ, a link do sklepu z modelem jest TUTAJ (cena: 15,58 Eu). Sam dodatek może mieć ciekawe zastosowanie w nadchodzącym DLC do MSFS - Reno Air Race.

śr., 01/09/2021 - 09:23 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu