Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Kwiecień 2021

"Skyraider" dla P3Dv4 oraz v5 wydany

Firma MilViz wydała właśnie swój kolejny model. Tym razem jest to ponownie maszyna, którą można nazwać legendarną – A-1 „Skyraider”. MV pokusił się o wydanie modelu w wersji A-1H, a sam model wspiera symulatory P3Dv4.5 oraz v5. Dodatkowo autorzy wyposażyli go w funkcję TacPack, co oznacza, że przy posiadaniu tego dodatku w swoim symulatorze (do P3Dv5 jeszcze nie wyszedł) możemy zarządzać efektywnie uzbrojeniem (bez jego posiadania jednak wciąż można podwiesić ładunek pod samolot). Model został wydany w standardzie PBR wraz z tym co oferują nam ostatnie wersje Prepar’a. Dodatkowo dostaliśmy 9 malowań dla A-1H, manager MVAMS 2 zaś przed zakupem można zapoznać się za darmo z instrukcją do modelu (link na stronie produktu). Model wyposażono w dźwięki od SimAcoustics, firmy specjalizującej się w opracowywaniu wysoko jakościowych sampli dla symulatorów. Jeśli ktoś lubi tego typu klimaty, maszyn typu CAS i posiada P3Dv4-5 to może śmiało traktować nowy model MilViz’a jako produkt obowiązkowy. Dodatek wyceniono na 39,99$, a link do strony produktu znajdziecie TUTAJ.

 

śr., 28/04/2021 - 08:48 -- YoYo

Będzie MiG-17 do DCS?

Czy dostaniemy MiG-17 „Fresco” (w wersji F) do DCS? Na teraz ciężko na to pytanie odpowiedzieć w 100%, ale w sieci pojawiła się zapowiedź takiego modelu (docelowo płatnego dodatku). Zespół o nazwie Red Star Simulations co prawda nie ma w portfolio żadnych dodatków do DCS ale do projektu podchodzi dosyć ambitnie, pisząc na swoje stronie, że dodatek do DCS w postaci nowego MiG’a miałby pojawić się jeszcze w tym roku. W tym przypadku warto dodać, że powstała dedykowana strona dla tego modelu (więc i domena itd.), co może świadczyć, że autorzy przynajmniej na tę chwilę podeszli do sprawy bardziej poważnie niż szereg innych ciekawych pomysłów dot. modów do DCS, które po jakimś czasie niestety umarły śmiercią naturalną wobec skomplikowania opracowania dobrego dodatku do DCS. Na teraz Red Star Simulations nie jest również oficjalnym partnerem dla Eagle Dynamics, ale to oczywiście może się zmienić. Autorzy mają plany takie, że do wakacji 2021 chcą ukończyć model wnętrza (bryła zewnętrzna już jest), sprawić działanie systemów oraz wydać uproszczony model lotu. To dalej będzie faza Alpha. Potem projekt ma przejść do fazy Beta i z czasem zyskać zaawansowane odwzorowanie systemów jak i modelu lotu (EFM). Warto też dodać, że sama bryła 3D została zakupiona od kolejnego autora, podgląd TUTAJ, co może świadczyć jednak też o tym, że sam Red Star Simulations jeszcze na tym etapie nie pochwalił się czymś więcej. Oczywiście bardzo kibicujemy temu projektowi, bowiem maszyn dla bloku wschodniego jest jak „na lekarstwo” w DCS, a dodatkowo MiG-17F (Lim-5) doskonale wpisuje się w historię polskiego lotnictwa czasów zimnej wojny i na pewno miło by było go posiadać w DCS. Link do strony Red Star Simulations, na której można znaleźć więcej informacji o projekcie i przybliżonym procesie produkcji TUTAJ.

 

pt., 09/04/2021 - 10:00 -- YoYo

Model "Spitfire" dla MSFS wydany

1 kwietnia i wiadomo – z dowcipami można poszaleć :), także tymi lotniczymi i związanymi z symulatorami. Na szczególną uwagę zwraca wydany właśnie dziś … kartonowy model samolotu Spitfire, który opublikowała firma Aeroplane Heaven. Model „z przymrużeniem oka” jest oczywiście darmowy i przeznaczony dla posiadaczy Microsoft Flight Simulator i wydany właśnie z okazji Prima Aprilis. Trzeba też przyznać, że model prezentuje się bardzo ładnie, karton tu jest kartonem, do tego z ładnym, kręcącym się śmigłem na pineskę, zaś w hangarze czekają już farbki (nawiązujące do znanej zresztą firmy) na pomalowanie tego dzieła. Jeden z użytkowników o pseudonimie FlyFS już przygotował nawet z tej okazji video, które możecie obejrzeć pod linkiem TUTAJ. Model dla MSFS jest do ściągnięcia ze strony wydawcy TUTAJ.

czw., 01/04/2021 - 20:27 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu