Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Październik 2020

Boeing B314 "Clipper" w drodze

Czy ktoś tu lubi wielkie łodzie latające? Zwłaszcza z okresu międzywojennego? Dla tych osób firma PILOT’S szykuje prawdziwą gratkę – model jednej z najsłynniejszych łodzi latających, samolot Boeing B314 „Clipper”.  Maszynę, która wyniosła w zasadzie PanAm na wyżyny podróży lotniczych na długodystansowych trasach. B314 powstało zaledwie 12 i kursowały głównie na trasie Irlandia – USA. Podróż na nich przebiegała w komfortowych warunkach, a załoga składała się aż z 10 osób. Samolot mógł zabrać na swój pokład do 74 osób, chyba, że był przeznaczony również do nocowania pasażerów. Wtedy liczba miejsca spadała o ponad połowę. B314 to niewątpliwie ikona wśród wspaniałych maszyn historii lotnictwa, więc tym bardziej cieszy fakt, że otrzymamy go do symulatorów. Model obecnie znajduje się w końcowej fazie projektowej. Przeznaczony będzie dla Prepar 3D 4.5 lub 5v. Dostaniemy tutaj nie tylko wymodelowane wnętrze pilotów, ale także i inne stanowiska. Oprócz tego specjalnie stworzony sound set, tekstur 4K, realistycznie wykonane sztuczne oświetlenie, dodatkowe modele 3D (w tym prototyp), wiernie oddaną awionikę, w tym autopilota Sperry, realistyczny model lotu, a także zestaw dokumentacji (instrukcję w obecnej wersji można nawet już sobie pobrać). Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo zachęcająco. Co do samej premiery – model najprawdopodobniej pojawi się już wkrótce. PILOT’S opublikował właśnie post na FB, że poinformuje o premierze Clipper’a najpierw swoich subskrybentów (być może sprzedaż najpierw będzie odbywała sie tylko za pośrednictwem sklepu PILOT’S). Obecnie firma też udostępniła już stronę produktu, na której można między innymi zobaczyć wiele screenów modelu z zewnątrz i wewnątrz. Cena dodatku do P3D jeszcze nie jest znana. Na tę chwilę nie przewiduje się wersji dla MSFS, ale być może z czasem się ona pojawi w sprzedaży. Zainteresowanych odsyłamy do oficjalnej strony produktu TUTAJ (PILOT's).

wt., 27/10/2020 - 12:42 -- YoYo

J160 oraz J170 dla MSFS od IRIS

Firma IRIS Simulations po długiej nieobecności na rynku dodatków do symulatorów lotu wraca do „gry” ze swoim pierwszym addon’em do MSFS. Jest to zatem kolejny GA, który pojawił się do nowego Flight Simulator’a od dostawców zewnętrznych. Pierwszym wyborem IRIS są modele samolotów J160 i J170, produkowanych przez Jabiru Aircraft of Bundaberg, Queensland. Jest to konstrukcja pochodząca z Australii, gdzie funkcjonuje jako samolot typu Ultralight GA, przeważnie jako samolot szkolny oraz do lotów rekreacyjnych. Konstrukcja jest kompozytowa, a na swój pokład samolot zabiera dwie osoby. IRIS wydał od razu w jednym pakiecie dwie wersje, które przede wszystkim różnią się awioniką (a także silnikiem). Model posiada dźwięki zgrywane z oryginału, w pakiecie dostaniemy też wersję na kołach balonowych, wysokiej rozdzielczości tekstury (w tym paint kit), „Aircraft Manager”, za pomocą którego będzie można zarządzać różnymi elementami w płatowcu, realistyczny model lotu, a także aż 16 malowań łącznie. Dodatek do MSFS wyceniono na 25$. Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu TUTAJ lub na FB autora TUTAJ.

czw., 22/10/2020 - 23:36 -- YoYo

Long-EZ dla Microsoft Flight Simulator

IndiaFoxtEcho Visual Simulations wydał swój pierwszy dodatek do MSFS. Jest to model samolotu Rutan Model 61 „Long-EZ”. Maszynę o bardzo charakterystycznym kształcie, z pchającym śmigłem i z bryłą w układzie „kaczki”. Sam samolot był sprzedawany w formie „kitplane”, a w powietrzu znajduje się od 1979 roku. Maszynę zaliczamy do lekkich GA, a na swój pokład zabiera dwie osoby w układzie tandemu. Co do modelu IndiaFoxtEcho, to oferuje on dokładnie odwzorowany model zewnętrzny 3D jak i wnętrze kabiny, tekstury w wysokiej rozdzielczości do 8K, 4 malowania, dedykowane dźwięki i natywny model lotu MSFS. W przypadku FM wydawca zapowiedział, że model otrzyma jeszcze tutaj wsparcie, kiedy tylko sam MSFS będzie wspierał model lotu samolotów o układzie kaczki. Na dziś tego nie posiada, chociaż ponoć miał to być już dodane w ostatnim patch’u. Jak wspomina autor, różnica w FM dotyczy jednak tylko i wyłącznie zachowania samolotu przy przeciągnięciu maszyny, reszta FM jest poprawna. Model posiada dość atrakcyjną cenę – 15 EU (bez VAT) i można go kupić w sklepie Simmarket TUTAJ.

czw., 15/10/2020 - 09:28 -- YoYo

Patch 1.9.5.0. dla MSFS wydany

Ukazał się kolejny patch dla Microsoft Flight Simulator. Tym razem najnowsza łatka podniesie nam symulator do wersji 1.9.5.0. Wspomniana łatka zapowiedziana była kilka dni wcześniej i jest jedną z dwóch, które pojawią się w obecnym miesiącu (drugi patch pojawi się 27 października). Obecny patch skupia się przede wszystkim dalej na stabilności działania tytułu, usuwa część wcześniejszych błędów związanych z wysokością niektórych budowli, poprawia też niektóre scenerie. Uaktualnienie zajmuje ok. 600 Mb do ściągnięcia i 2,41 Gb do instalacji. MSFS sam przypomni o aktualizacji przy uruchomieniu symulatora. Opis wszystkich zmian znajdziemy na stronie MSFS TUTAJ.

wt., 13/10/2020 - 19:37 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu