Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Grudzień 2019

Wszystkiego najlepszego!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także zbliżającego się roku 2020 życzymy wszystkim czytelnikom serwisu yoyosims.pl, naszego Forum, a także miłośnikom symulacji lotniczej wszystkiego co najlepsze. Zdrowia, pomyślności, pogody ducha na co dzień, mniej stresów, rodzinnego ciepła, a także mile spędzonych chwil z rodziną przy stole. No i rzecz jasna – bogatego Mikołaja wyposażonego w lotnicze dodatki i czasu na to wszystko potem :-). Nowy Rok zaś ważne by przyniósł nam kolejne ciekawe moduły, mniej bugów, nowe symulatory (w tym nową odsłonę Microsoft Flight Simulator) i sprzęt, który nam to wszystko uciągnie bez większych zająknięć. Na pewno 2019 był rokiem dobrym w tematyce symulatorów lotu, oby zatem ten nowy, nadchodzący, nie był gorszy, a wszystko też wskazuje na to, że może być on bardziej obiecujący! Jeszcze raz zatem - szczere życzenia dla Was i Waszych bliskich (za cierpliwość i zrozumienie naszego hobby ;) i wszystkiego "Naj Naj"!

śr., 25/12/2019 - 10:37 -- YoYo

"Dywizjon 303" gra planszowa na Kickstarter!

A może mała odskocznia od symulacyjnych gier lotniczych na komputery PC? Jeśli się pospieszycie, to do 21 grudnia możecie wesprzeć niesamowity projekt gry planszowej naszego rodzimego studia Hobbity.eu pod tytułem „303 Squadron Board Game”. Będzie to gra planszowa w klimatach Bitwy o Anglię, w której będziemy mogli wcielić się w naszych bohaterów z dywizjonu 303 w powietrznych walkach nad kanałem i przenieść się w czasy II Wojny Światowej i punktu zwrotnego w powietrznej kampanii Niemców na zachodzie Europy. Dywizjonu przedstawiać nie trzeba w gronie miłośników lotnictwa i symulacji, ale grę warto. Projekt obecnie znajduje się na Kickstarter i należy zebrać odpowiednią pulę pieniędzy (70tyś $) by projekt został ufundowany, to znaczy by wystartował. Jeśli min. wesprzemy kwotą 79$ to otrzymamy grę jak wyjdzie, ale też istnieją i inne opcje (np. zakupy hurtem, gdzie cenę przy 9 sztukach można zbić do 60$, lub grę wraz z dodatkami za 110$).  Można też twórców wesprzeć kwotą 1$ lub 10$ po prostu jako wsparcie dla projektu, a liczy się każdy dolar by grę ufundować. Chociaż do premiery przyjdzie nam czekać blisko rok (listopad 2020) na pewno to coś, czym fani lotnictwa, miłośnicy symulacji lotniczej z czasów IIWŚ, a także osoby lubiące podniebne historie powinny się zainteresować bez dwóch zdań. Sama gra jest grą kooperacyjną, przeznaczoną dla 1-4 osób. Można grać w gronie znajomych, lub samemu.  Sama rozgrywka zawiera pewną losowość ale też grający ma wpływ na tę losowość jak i oferuje taktyczne podejście do wielu spraw. Warto też dodać, że wspierając projekt na Kickstarter otrzymujemy dodatkowe bonusy (za osiągnięte cele w kampanii), a także gratisy. W tytule mamy też małe modele samolotów co dodatkowo mocno podnosi klimat samej rozgrywki. Co też ważne gra będzie wydana w języku polskim (pomimo początkowo informacji o wersji angielskiej), co dla nas jest bardzo dobrą wiadomością. Sam miałem przyjemność ją potestować i zachęcam do wsparcia tego bardzo ciekawego projektu. Parę informacji możecie znaleźć u nas na Forum TUTAJ lub TUTAJ, a sam projekt na KS jest TUTAJ (by projekt wesprzeć należy założyć konto). Trzeba się spieszyć jednak! Gra jest bardzo blisko terminu końcowego ale liczy się wciąż każde finansowe wsparcie! Pamiętajcie, awarie prądu bywają, a w planszówkę grać można zawsze ;)))!

śr., 18/12/2019 - 22:33 -- YoYo

HP Reverb recenzja zestawu VR

HMD Windows Mixed Reality Reverb to najnowszy produkt od marki Hewlett Packard, który ma zadanie przenieść wirtualną rzeczywistość do naszego domu. To produkt, który może zainteresować miłośników symulacji przede wszystkim w związku ze swoją jedną z najlepszych rozdzielczości na rynku, przynajmniej na końcówkę 2019 roku. Gogle pomimo dość trudnego startu tuż po premierze powoli wracają znów do łask użytkowników, chociaż w Polsce są wciąż trudno dostępne. Zainteresowanych opisem wspomnianych gogli zapraszam do zapoznania się z recenzją zestawu HP Reverb w rewizji 2 (czyli już zestawu po inżynieryjnych poprawkach po stronie Hewlett Packard). Jak wypadają? Tekst ląduje w dziale z testami sprzętów do symulatorów lotu, a link bezpośredni do opisu po części aktulanych technoligii jak i zastosowań VR w symulacji lotniczej jak i recenzji samego HP Reverb jest TUTAJ.

wt., 03/12/2019 - 23:57 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu