Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Styczeń 2019

JF VFR Real Scenery NexGen 3D

Just Flight wydał właśnie dość szerokie rozwinięcie ze swojej serii VFR Real Scenery. Rozwinięcie, ponieważ bazuje to na poprzedniej koncepcji scenerii od JF Wielkiej Brytanii, która była sprzedawana jako miks foto tekstur oraz obiektów 3D. Nowa wersja, oznaczona jako VFR Real Scenery NexGen 3D vol.1 obejmuje swym zasięgiem południową Walię oraz Anglię. Dodatek przeznaczony jest dla FSX, FSX Steam, P3D od v1 do v4. Co też jest warte uwagi, użytkownicy poprzedniej wersji Real Scenery mogą otrzymać zniżkę w wysokość 6 Eu przy zakupie najnowszego dodatku od Just Flight. Dodatek oferuje zdjęcia lotnicze przerobione na foto tekstury, które są wykonane w rozdzielczości od 60 cm do 1,2 metra (obraz 25 i 50 cm), mesh terenu na poziomie 5m, poprawione punkty VFR, niestandardowe tekstury nocne oraz oczywiście dokładnie rozmieszczone i dopasowane do foto tekstur obiekty 3D (roślinność, zabudowa itp.). Cały pakiet zajmuje 10 Gb na dysku, a jego cena wynosi 30,95 Eu. Co jest także istotne Just Flight od dziś udostępniło demo tej scenerii, więc każdy posiadacz FSX-P3D może sprawdzić jak sceneria wygląda i działa u siebie. Link do produktu (wraz z nowymi screenshot'ami oraz video) TUTAJ.

czw., 31/01/2019 - 17:56 -- YoYo

Zapowiedź An-2 od ATSimulations

W zasadzie przed chwilą pisaliśmy o modelu MH.1521, który to został wydany przez AT Simulations dla FSX i P3D, a już mamy zapowiedź kolejnego modelu, który pojawi się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku od tego wydawcy. Będzie to An-2, w odświeżonej wersji od SibWings, jednego z bardziej znanych i lubianych modeli Antka w świecie symulacji lotniczej. Nie jest bowiem tajemnicą, że część ekipy w nowej firmie pracowało właśnie dla SibWings. Jak autorzy piszą, był przygotowywany większy patch dla An-2 SW ale nigdy się nie pojawił. ATSimulations wzięło zatem ponownie model na tapetę, odświeżyło go, dodało nowe efekty, malowania, a także dwie nowe wersje (na pływakach jak i na nartach), do tego uaktualni go do standardu Prepar3D v4. Co też ważne posiadacze modelu w wersji SW dla FSX będą mogli nabyć nowy model w ATSimulations z rabatem 50%, co jest bardzo fer w stosunku dla użytkowników wcześniejszego modelu An-2. Obecnie projekt znajduje się w końcowym fazie rozwoju i za moment będzie trafiał do testów beta. Więcej o nadchodzącym dodatku do FSX i P3D TUTAJ.

śr., 23/01/2019 - 18:16 -- YoYo

MH.1521 Broussard dla FSX oraz P3D!

Francuski „Beaver”, tak można określić samolot z pod marki Max Holste MH.1521 Broussard. To maszyna zaprojektowana w latach 50-tych na potrzeby francuskiej armii, a jego głównym zadaniem miały być misje łącznikowe i transportowe w trudnym terenie z ograniczoną długością wzlotowisk. Co ciekawe sam projekt był mocno wspierany przez francuskiego asa z czasów DWŚ – słynnego Pierre Clostermanna. Od teraz, dzięki firmie ATSimulations każdy może zasiąść za sterami tej maszyny. Model został wydany dla FSX, a także P3D. Co ciekawe za projekt odpowiada część ekipy od SibWings (wydawcy między innymi świetnego An-2, Cessna O-2, czy Pitts’a, dwa z tych addonów recenzowaliśmy zresztą u nas w serwisie). Jako ATSimulations firma za to odpowiada za model ultra lekkiego samolotu MC-15 Cri Cri wydany już jakiś czas temu. Model MH.1521 Broussard przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników maszyn typu STOL z napędem tłokowym. Pakiet zawiera 10 malowań, dodatkowy panel zarządzania i ustawień, ma odwzorowany model uszkodzeń silnika, pełny wirtualny kokpit, wysokiej rozdzielczości tekstury, realistyczną bryłę zewnętrzną jak i dźwięki, a także realistyczny model lotu. Przewidywane jest także rozszerzenie z czasem do niego (wersja Tundra, na nartach i na pływakach). Pakiet kosztuje 33$ i jest do nabycia poprzez stronę internetową producenta, link TUTAJ.

czw., 10/01/2019 - 21:54 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu