Subscribe to YoYoSims RSS
Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Listopad 2018

Just Flight wydaje Avro Vulcan

Avro Vulcan to jeden z najbardziej charakterystycznych bombowców ale i samolotów ubiegłego wieku okresu powojennego. Ten brytyjski bombowiec strategiczny na trwałe utrwalił się w historii lotnictwa i pełnił poważną rolę elementu odstraszającego w czasach okresu zimnej wojny. Był bowiem nosicielem broni jądrowej ale samoloty z pod marki Vulcan pełniły także rolę samolotów rozpoznawczych jak i latających cystern. Czasy jego świetności przypadają na końcówkę lat 50 i 60-tych, chociaż w służbie znajdowały się jeszcze i w latach 80-tych ubiegłego wieku. Samoloty Avro Vulcan wyposażone w broń konwencjonalną brały udział także w krótkim epizodzie wojny o Falklandy / Malwiny. Obecnie, dla chcących się wcielić w rolę pilota i obsługi tego słynnego bombowca, można już nim latać w Prepar3D oraz FSX! Firma Just Flight właśnie wydała na rynek dodatek w postaci bombowca Vulcan B Mk.2. Do tego można go wzbogacić o rozszerzenie w postaci wersji K.2 / MRR. Model, z tego co widać, wykonany jest bardzo dokładnie, z pełną kabiną, kilkoma wariantami uzbrojenia (w tym nuklearny pocisk Blue Steel), a także 11-toma wersjami malowania. Sam pakiet nie należy do najtańszych, ale też należy dodać, że budowa tak dużego i złożonego samolotu też musiała sporo kosztować producenta. Więcej o najnowszym dodatku od Just Flight na stronie produktu, link TUTAJ.

pt., 30/11/2018 - 17:59 -- YoYo

Aktualizacja Prepar3D do wersji 4.4!

Stało się. Lockheed Martin zaktualizował swój symulator Prepar3D (64 bitowy) do wersji 4.4. Oznacza to, że właśnie weszła w życie większa poprawka dotycząca tej platformy symulacji lotniczej. Jedną z największych zmian jest kompatybilność obecnego P3D z techniką PBR, która odpowiada za kompatybilność z graficznymi programami zewnętrznymi jak i jakością wyświetlanych tekstur (powłoki). PBR od dawna np. stosowany jest w serii DCS. Oprócz tego łatka wnosi szereg usprawnień, które można by długo w zasadzie wymieniać, pełną listę zmian można znaleźć TUTAJ. Patch obecnie zaczyna zbierać bardzo pozytywne opinie od użytkowników, którzy chwalą zauważalną także optymalizację symulatora i zwiększenie liczby klatek. Jak przeprowadzić update? Można zainstalować tylko i wyłącznie Klienta (najbardziej istotne zmiany, ale nie wpłynie to naszą zawartość Prepar3D), można także przeprowadzić pełną instalację, która jednak będzie wymagała pociągnięcia na nowo instalacji wszystkiego co mamy. W niektórych przypadkach twórcy też dodatków muszą obecnie zaktualizować swoje produkty do wersji P3D 4.4, ponieważ mogą z nowym tytułem nie współpracować. Statusy zmian u deweloperów można zobaczyć na stronie FSElite TUTAJ, a TUTAJ jak przeprowadzić instalację lub aktualizację (Avsim).

czw., 29/11/2018 - 13:44 -- YoYo

E-2 i C-2 od IndiaFoxtEcho

IndiaFoxtEcho Visual Simulations wydał paczkę modeli, C-2 oraz E-2, które od kilku tygodni znajdowały się już w fazie beta. Teraz mamy wersje oficjalne obu maszyn, które przeznaczone są w tym przypadku do FSX i P3D (w tym v4). W tym wypadku faktycznie trzeba mówić o paczce, bowiem w posiadanie obu modeli możemy wejść za jednym zamachem (dokładnie są to wersje E-2C, E-2C+, C-2A and C-2A(R)). Pakiet sprzedawany jest razem i zawiera od razu dwa modele Grumman E-2 Hawkeye oraz C-2 Greyhound. Oba samoloty są użytkowane do dziś na lotniskowcach i stanową dość ważny element całego sytemu operacji lotnictwa morskiego. Hawkeye to maszyna wczesnego ostrzegania, tzw. Early Airborne Warning (EAW), zaś C-2 Greyhound to samolot transportowy, który przyjmuje na siebie rolę misji typu Carrier On-board Delivery (COD). Oba samoloty posiadają dość podobny kokpit, przez co autor zdecydował się na połączenie jednej kabiny w obu modelach. Docelowo możliwe jednak, że z czasem oba projekty będą się rozwijały, bowiem np. dla E-2 planowana jest kabina 3D obsługi radaru. Awionikę w tym dodatku można też podzielić na tę ze standardowymi wskaźnikami, a także na wyposażenie EFIS (wersja turbośmigłowa). Pakiet kosztuje obecnie 30Eu i można go kupić w Simmarket TUTAJ.

ndz., 25/11/2018 - 12:52 -- YoYo

DCS: F-14 - Anytime, Baby!

Heatblur opublikował nowe video ze swoim nadlatującym F-14 A i B "Tomcat" do Digital Combat Simulator. Oprócz świetnego (jak to zawsze u nich) video mamy także prezentację utworu w klimatach lat 80-tych i filmu Top Gun. Za tę muzykę jest odpowiedzialny kompozytor kryjący się pod nazwą Meteor, a do dodatku zostanie wydana ścieżka dźwiękowa składająca się z 10-u utworów w podobnych klimatach (F-14 Album). Więcej o autorze samej muzyki można dowiedzieć się z jego profilu na FB TUTAJ. Przypomnijmy też, że obecnie trwa przedsprzedaż na model F-14, który ma się pojawić „tej zimy”. Dokładnej daty jednak nie znamy, chociaż możliwe, że autorzy chcieliby zdążyć przed tegoroczną Gwiazdką, ale też dają sobie jednak pewien margines na przesunięcie daty premiery (a kalendarzowo zima trwa do 20 marca 2019, więc niestety margines ukazania się tego dodatku jest dość jeszcze szeroki). Przedsprzedaż TUTAJ lub w sklepie ED TUTAJ, a najnowszy film z F-14 można zobaczyć TUTAJ.

ndz., 18/11/2018 - 23:18 -- YoYo

Recenzja Mongoos T-50 Stick Grip

Fani symulacji lotniczej doskonale wiedzą jak ważny jest drążek sterowy czy też wolant w obsłudze wirtualnych maszyn. Oczywiście czym bardziej przypomina nam ten realny uchwyt tym lepiej bowiem gwarantuje to dodatkowe doznania przy zabawie w wirtualne lotnictwo na PC przed monitorem, czy też ze sprzętem VR. Rynek (w zakresie wyboru) wbrew pozorom nie jest tutaj zbyt duży, królują produkty Saitek / Logitech i od jakiegoś czasu Thrustmaster ze swoim „niezatapialnym” zestawem HOTAS Warthog. Konkurencja jednak nikomu nie szkodzi, a wręcz daje użytkownikowi większy wybór, a innym firmom chwilę zastanowienia nad wyceną swojego produktu oraz wyborem odpowiedniej technologii. Produkty oczywiście które nas tutaj interesują to przede wszystkim „górna półka” w zakresie takich dodatków wspierających wirtualne lotnictwo. Jedną z takich firm (zza naszej wschodniej granicy) jest Virpil. Firma, która raczkuje w branży, ale już zaczyna jednać sobie fanów. Wrzucamy dziś do serwisu do działu z recenzjami tekst napisany przez some1 na temat modelu T-50 Mongoos, w którym autor opisuje zalety i wady zestawu, a także odnosi się do porównania do tego produktu do TH Warthog. Zapraszamy do lektury tego ciekawego joysticka TUTAJ!

ndz., 04/11/2018 - 18:49 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu