Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Wrzesień 2018

Carenado i model DA62

Firma Carenado wzbogaciła się o nowy model w swoim hangarze. Tym razem wybór padł na model dwusilnikowego samolotu Diamond DA62 wyposażonego w awionikę G1000. Jest to jedna z najnowszych produkcji tej fabryki, która coraz bardziej zaznacza swoją pozycję w maszynach typu GA na świecie. Samolot może zabrać na swój pokład od pięciu do siedmiu osób (w zależności od wersji przeznaczonej na rynek europejski lub amerykański). Jak już wspomniano samolot wyposażony jest w awionikę G1000, oprócz tego sam model otrzymał siedem malowań, wersję „lite” (bardziej przyjazną FPS), efekt wingflex, świetnie odwzorowane materiały wykończenia płatowca wewnątrz jak i na zewnątrz, przestrzenny efekt animacji obrotu śmigieł, zarysowania i dodatkowe refleksy na oszkleniu kabiny, wysokiej jakości model 3D na zewnątrz oraz wewnątrz, dodatkowe bazy danych firmowane przez firmę Navigraph oraz dodatkowe instrukcje. Cena modelu nie jest wygórowana jak na tę konstrukcję i wynosi 34,95$. Co ciekawe parę dni temu nowa firma Vertx Flight Simulation (ale z ekipą od RealAir) ogłosiła również wydanie DA62, który zapowiada się bardzo ciekawie (link TUTAJ). Niemniej Carenado wygrało na teraz ten wyścig i obecnie już możemy latać na DA62 od tego wydawcy. Więcej informacji na stronie internetowej Carenado TUTAJ. Warto też dodać, że sama strona tego wydawcy nieco się zmieniła, stare loginy jednak działają bez problemu.

sob., 29/09/2018 - 09:05 -- YoYo

Model Fairey Firefly dla Prepar3D v4

W sprzedaży pojawił się model rzadko spotykanego samolotu pokładowego w symulatorach - Fairey Firefly. Samoloty Firefly były używane w czasie II Wojny Światowej  jako maszyny rozpoznawcze, ale mogły także pełnić rolę szturmowca i samolotu myśliwskiego. Po wojnie były jeszcze używane w czasie wojny koreańskiej startując z brytyjskich i australijskich lotniskowców. Model tej maszyny został wydany w trzech wersjach F1, FR1 i NF1 tylko dla Prepar3D v4 (co ciekawe brak wersji FSX). W pakiecie dostaniemy dziesięć malowań samolotu Firefly, będą to Fleet Air Arm, Dutch Navy, Royal Canadian Navy, Thai Nave oraz Ethiopian Air Force. Do tego istnieje tutaj możliwość podwieszenia uzbrojenia w postaci niekierowanych rakiet, a także zapasowych zbiorników paliwa. Model także wyposażony jest w ekran zobrazowania radaru AN/APS-6, który oczywiście działa. Model powstał jako inicjatywa Bravo Zulu, jest to pierwszy dodatek tego autora pod tą marką. Produkt dostępny jest w Simmarket lub bezpośrednio przez stronę wydawcy, a jego cena wynosi tutaj 20,05$. Link do strony TUTAJ. Warto też dodać, że na stronie producenta można ściągnąć instrukcję do modelu by go samemu ocenić przed zakupem.

pt., 21/09/2018 - 22:07 -- YoYo

Bonanza od A2A do FSX i P3D wydana!

A2A Simulations wydał model samolotu Beechcraft Bonanza (model 35), V-tail, czyli w wersji ze statecznikiem motylkowym. Model nie tak dawno został zaprezentowany przez firmę A2A na screenach, a także parę dni wcześniej w sieci pojawiło się promujące go video, które można obejrzeć TUTAJ. Sam dodatek przeznaczony jest do FSX oraz P3D i jak to w stylu A2A wersje sprzedawane są osobno, pod każdy z symulatorów. Oczywiście dodatek jest wydany w wersji Accu – sim czyli z dodatkowym silnikiem urealniającym obsługę i zachowanie samolotu w symulatorze. Sami autorzy modelu podkreślają, że model oferuje: realistyczne „z zejściem do atomu” odwzorowanie płatowca i jego zachowania (DNA technology), usprawnione zachowanie wskaźników i „żywy kokpit”, elementy związane z inspekcją przed lotem (nie tylko wewnątrz ale i na zewnątrz modelu), kompletny hangar remontowy, pozwalający sprawdzić status płatowca oraz poszczególnych jego elementów, load manager, który potrafi od razu dodać lub wymienić poszczególne podzespoły w czasie rzeczywistym (w tym bagaż czy nawet postacie pasażerów), możliwość montażu dwóch rodzajów silników 285 KM lub 300 Km i wiele więcej. Ceny dodatku zaczynają się od 49,99$. Przypomnijmy też, że w sklepie A2A mamy także tzw. ”flying hours”, co de facto może dać nam obniżoną cenę końcową (program obniżek w sklepie online A2A za poprzednie zakupy). Dla zainteresowanych jest już też dostępna instrukcja do modelu, którą można sobie ściągnąć i przeczytać przed zakupem. Link do strony z produktem TUTAJ.

ndz., 16/09/2018 - 09:01 -- YoYo

Co u Indiafoxtecho?

Od paru już ładnych miesięcy trwają prace nad pakietem modeli C-2 Greyhound / E-2 Hawkeye do FSX oraz P3D. Przybliżmy może ten ciekawy projekt, bowiem dodatek ma pojawić się do końca tego roku, przynajmniej takie są założenia.  Pakiet z samolotami C-2 i E-2 będzie dodatkiem płatnym, tak jak w ostatnich przypadkach modeli od Indiafoxtecho. W dużej mierze projekt opiera się na transportowcu C-2 Greyhound, którego rolą jest przewóz ładunków i pasażerów na lotniskowce (w zasadzie regularne kursy). Sam samolot znajduje się w użyciu od lat 60tych i jest oczywiście modyfikowany. Co jest też ciekawe jest ściśle związany z konstrukcją maszyny już o wiele bardziej popularnej i kojarzonej - E-2 Hawkeye (samolot wczesnego ostrzegania), dlatego też z założenia pakiet z oboma modelami będzie posiadał tylko jedno wnętrze VC (różnice są faktycznie niewielkie). Maszyny C-2 Greyhound służyły również w czasie operacji Pustynna Tarcza, Pustynna Burza oraz Operacji Enduring Freedom i znajdują się w służbie do tej pory, tak samo jak oczywiście E-2. Wedle zapowiedzi od producenta, pakiet powinien trafić do testów beta na koniec września. Autor także myśli o kolejnym projekcie na rok 2019 i wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny samolot szkolny przeznaczony dla US Navy – model samolotu TA-4J, czyli dwumiejscowy „Skyhawk”. Najnowsze screeny z projektu C-2 i E-2 możecie zobaczyć na profilu FB Indiafoxtecho TUTAJ

sob., 08/09/2018 - 11:03 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu