Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Sierpień 2018

Just Flight wydaje Lancaster B Mk.I

Firma Aeroplane Heaven wraz z wydawcą Just Flight właśnie wtoczyła do hangaru FSX oraz P3D model ciężkiego samolotu bombowego Avro Lancaster Mk.I, czyli słynnego brytyjskiego bombowca z czasów II Wojny Światowej, na którym latali także Polacy. Temat jest o tyle ciekawy, że modelu Lancaster’a nie widzieliśmy dość dawno w symulatorach lotu. Wzbogaca też serię brytyjskich bombowców do FSX i P3D, ponieważ nie tak dawno firma Flight Replicas wydała model Halifaxa, również czterosilnikowego brytyjskiego bombowca. Najnowszy model od Just Flight posiada wykonane prawie całe wnętrze i trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem przyzwoicie. Dodatek posiada też 9 malowań, z czego zostały wykonane te z wersji B.I oraz B.III (w tym przypadku kabina jest z wersji B.I). Ciekawym faktem jest też to, że model wykorzystuje PBR, czyli specjalną technikę imitacji poszycia poprzez tekstury, co jest np. znane obecnie z serii DCS, a także wiele dodatkowych animacji jak obsługa wieżyczek, czy zrzut bomb. Cenowo dodatek kształtuje się na poziomie 34,95 Eu, a więcej oczywiście można dowiedzieć się na oficjalnej stronie produktu TUTAJ.

śr., 29/08/2018 - 23:59 -- YoYo

A2A wydaje Accu-Feel dla P3Dv4

A2A Simulations wydał (wreszcie!) swój dodatek pod nazwą Accu Feel pod Prepar3D v4. W zasadzie od czasów FSX produkt ten nie był uaktualniany, chociaż działał również pod P3Dv3. Obecnie otrzymaliśmy wersję pod 64 bitowy symulator, z którym odświeżona wersja Accu Feel jest kompatybilna. Dodatek można zaliczyć do w zasadzie obowiązkowych pozycji, ponieważ wnosi dodatkowy realizm do prawie wszystkich dodatków w naszym symulatorze (samoloty). Realizm dotyczy tutaj zachowania się płatowca, dodatkowych efektów, a także przede wszystkim dźwięków, które nawet ze średniego dodatku potrafią wprowadzić go na nieco wyższy level. A2A odświeżyło wersję v.2 swojego dodatku (Air, Land and Sea) i oryginalną nazwę zachowano w tym przypadku. Jest to spowodowane faktem, że dodatek ten w zasadzie oprócz obsługo P3Dv4 nic nie wnosi więcej, są to dokładnie te same cechy, które posiadał w swojej ostatniej wersji pod FSX. Cena dodatku wynosi 19,99$ i nie mam tutaj obniżki dla wcześniejszych posiadaczy tego dodatku od A2A. Firma jednak wprowadziła fajny system zbierania punktów w swoim sklepie, które można później wymienić na rabaty i może to nawet znacznie obniżyć cenę. Co ważne system rabatowy A2A „Flying Hours” uwzględnia wszystkie zakupu wcześniejsze w sklepie A2A co można traktować jako ewenement na rynku i ukłon w stronę klienta. Może być to zatem spore zaskoczenie, jeśli ktoś teraz się zaloguje i dostanie na dzień dobry upust. Przypomnijmy, że jeśli ktoś posiadał stare konto w poprzedniej wersji sklepu A2A to należy je zmigrować by zobaczyć i swoje wcześniejsze zamówienia jak i upust. TUTAJ można dowiedzieć się o zmianach. Natomiast sam Accu Feel dla P3Dv4 można kupić TUTAJ (można także ściągnąć tu instrukcję przed zakupem).

czw., 23/08/2018 - 22:51 -- YoYo

Wywiad z założycielem Wing42

Na kanele YouTube FSElite pojawił się wywiad z autorem świetnie zapowiadającego się modelu Lockheed Vega 5 przeznaczonego do FSX oraz P3D. Model obecnie znajduje się już w sprzedaży, w zasadzie z większością cech, które zostały przez jego wykonawcę obiecane i trzeba przyznać, że prezentuje się po prostu świetnie. Obecna wersja modelu to 0.4, kolejny patch przewidywany jest na połowę września. Jest to tzw. ”early access” i taką właśnie drogę wybrał autor modelu. Sama premiera (czyli wersja 1.0) przewidywana jest na końcówkę tego roku. Video warto obejrzeć, ponieważ prezentuje model w obecnej fazie, a do tego można sporo dowiedzieć się na temat procesu tworzenia tego fantastycznego modelu historycznego samolotu z czasu „złotej ery” lotnictwa. Na video widać pasję wirtualnego latania jak i pasję płynącą z tworzenia tego dodatku. Oby takich dodatków był jak najwięcej! Jest to pierwszy poważny projekt studia Wing42, a sam model można wciąż kupić w promocyjnej cenie w związku z wczesnym dostępem (przy wersji finalnej cena skoczy do 45Eu, warto się więc pospieszyć ponieważ także z każdą łatką cena na niego wzrasta, obecnie to 30Eu). Wywiad (video) z autorem możecie zobaczyć TUTAJ, a strona projektu Vega znajduje się pod adresem TUTAJ.

ndz., 19/08/2018 - 08:51 -- YoYo

Hurricane Mk.Ia w dorodze do FSX i P3D

No i mamy kolejną zapowiedź modelu od firmy Aeroplane Heaven przeznaczonego do symulatorów FSX oraz P3D. Wybór padł na „konia roboczego” z czasów Bitwy o Anglię, czy samolot typu Hurricane w najbardziej popularnej wersji tego okresu czyli Mk.Ia. Jest to kolejny model po Spitfire Mk.I i Mk.Ia z czasów BoB jaki AH zamierza wydać. Ten drugi pojawił się w sprzedaży już jakiś czas temu pod nazwą Spitfire „Dunkirk” chociaż posiada bardzo poważnego konkurenta w postaci modelu Spitfire Mk.I-II, którego model nie tak dawno został odświeżony przez firmę A2A Simulations i przystosowany do Prepar 3Dv.4. Firma Aeroplane Heaven oprócz Hurricane posiada obecnie na blacie kilka projektów, z których najpewniej niebawem pojawi się w sprzedaży model samolotu C-119F Boxcar oraz Avro Lancaster Mk.Ib. Zapowiedź Hurricane Mk.Ia można znaleźć TUTAJ.

wt., 14/08/2018 - 09:23 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu