Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Czerwiec 2018

Gra "Infiltrator" od Mindscape

Wrzucamy dziś kolejną recenzję z pod marki "retro symulatorów". Tym razem pod ocenę została poddana gra o tytule "Infiltrator", wydana przez Mindscape w 1986r. Infiltrator to mocno rozbudowany tytuł w którym wcielamy się w agenta jednego z krajów demokratycznych. Mamy do wykonania szereg misji które ostatecznie mają doprowadzić do obalenia dyktatora posiadającego broń atomową. Sama rozgrywka została podzielona na trzy etapy, gdzie w każdej misji mamy element symulacyjny, przygodowy z rzutem izometrycznym w oddaleniu który zmienia się podczas zwiedzania budynków. Zarówno jak i w pozostałych przypadkach tytuł został zrecenzowany na zasadzie video recenzji, w której faktycznie możemy zobaczyć, jak w tę grę się gra. Zapraszamy do działu ze starszymi symulatorami, link bezpośredni TUTAJ.

pt., 29/06/2018 - 13:45 -- YoYo

Garść newsów na temat serii IL-2 Sturmovik!

Seria IL-2 Sturmovik wkracza w kolejną fazę. Przede wszystkim jakiś już czas temu było zapowiedziane, że zespół 1CGS oprócz samego IL-2 Battle of Bodenplatte będzie kontynuował serię opartą na symulatorze z czasów I Wojny Światowej – Rise of Flight (przeniesienie go na silnik obecnego IL-2), a oprócz tego autorzy dodatkowo skupią się na symulatorze czołgów z okresu II Wojny Światowej. To w pewnym zakresie obecnie już mamy w IL-2 ale w mocno ograniczonym stopniu. Tutaj jednak chodzi o symulator czołgów z pełnym wnętrzem, symulacją obsługi z różnych stanowisk w pojeździe. We wczorajszych wiadomościach na oficjalnym forum IL-2 uchylono nieco rąbka tajemnicy. Nowy tytuł będzie nosił nazwę Tank Crew: Clash at Prokhorovka. Akcja będzie dotyczyła ciężkich walk pancernych pod Kurskiem, a dokładnie chodzi o przedstawienie okresu z natarcia pod Biełgarodem. Użytkownik finalnie dostanie 12 realistycznie odwzorowanych czołgów (po 6 na stronę) w tym takie jak Panterę, Tygrysa czy słynnego T-34-76. Nowy tytuł wniesie także nową mapę, będzie to Prokhorovka o wymiarach 100x100 km. Jest to dużo mniej niż obecne mapy "lotnicze" do serii IL-2 jednak tę nową twórcy zapowiadają dedykowaną specjalnie do walk pancernych. Mapa ma być bardziej szczegółowa i być dedykowana do oglądania przede wszystkim z poziomu gruntu, chociaż jak się okazuje, także będzie można nad nią latać, a w tym także w multiplayerze (i łączyć siły z frontem na ziemi). Obecnie trwają także prace nad nieco nowym modem zniszczeń na ziemi, a także większą interaktywnością z otoczeniem. Warto też dodać, że twórcy niedługo, bo już w lipcu, planują rozpocząć program Early Access dla tego nowego tytułu i od razu dostaniemy dwa czołgi: KV-1 i PzKpfw VI Ausf.H1 "Tiger". Należy też dodać, że do Tank Crew dostaniemy także kampanię dla jednego gracza. Brzmi obiecująco? Na pewno! Więcej informacji i screenów na Forum IL-2 TUTAJ (w tym video). Do IL-2 Sturmovik dostaniemy także kolejny samolot z serii kolekcjonerskiej. Będzie to legendarna co by nie było maszyna Polikarpow Po-2, chociaż oczywiście jej zastosowanie operacyjne w symulatorze bojowym może być znikome. Bardziej to taka ciekawostka w stylu dodatku jakim jest obecnie Ju-52/3m ale na pewno warta uwagi przez fanów serii IL-2 Sturmovik i konstrukcji Po-2, screeny z modelem można podejrzeć TUTAJ.

sob., 23/06/2018 - 13:14 -- YoYo

Video recenzja Ace of Aces

Pora na kolejny „powrót do przeszłości” czyli przedstawienie tytułu z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednym słowem do tytułu, który ma już 32 lata, został wydany bowiem w 1986 roku! Tym razem pod recenzję został poddany tytuł Ace of Aces (od firmy Accolade), w którym wcielimy się w członków załogi samolotu myśliwsko szturmowego z czasów II Wojny Światowej. Będzie można strzelać, bombardować i przechwytywać, a także wyruszyć na łowy na niemieckiego U-boot'a. Wszystko działało na 8-mio bitowym Atari. Opis Ace of Aces wrzucamy do działu Retro Symulatory, natomiast jest to oczywiście forma video recenzji, jak w przypadku tego działu właśnie. Bezpośredni link do działu Retro Simy TUTAJ. Zapraszamy!

sob., 02/06/2018 - 19:23 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu