Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Grudzień 2017

Premiera IL-2 Cliffs Of Dover Blitz!

No i stało się! Team Fusion wraz z 1CGS (wydawcą serii IL-2 Sturmovik BoX) wypuścił zapowiadanego patcha oznaczonego numerkiem 4.5 do IL-2 „Cliffs Of Dover”. Tytuł został wzbogacony w tej wersji o słowo „Blitz” i jest to najnowsza odsłona z serii już leciwego, ale wciąż dobrego IL-2 CoD. Co ciekawe tak naprawdę nie jest to tylko patch. By zainstalować nowego IL-2 CoD Blitz należy na nowo ściągnąć tytuł (pod właśnie takim tytułem), a teoretycznie stary można sobie skasować z dysku i o nim... zapomnieć. Dla posiadaczy wcześniejszych wersji IL-2 CoD (w tym wraz z patachmi Team Fusion) nowa łatka jest darmowa i wnosi wiele zmian do tytułu. Przede wszystkim symulator dostał poprawiony engine, który został przeniesiony już na DirectX 11. Doszły też nowe tekstury gruntu na mapach, ulepszono dźwięki, dodano nowe modele statków, refleksów i efektów graficznych, poprawiono też działanie uzbrojenia, a także model lotu. Gracz może także teraz kontrolować już nie tylko samoloty ale i pojazdy oraz artylerię przeciwlotniczą. Oprócz tego patch TF 4.5 wniósł nowe wersje modeli flyable. Są to „stare” modele ale w nowych wersjach i dotyczą samolotów typu Bf-109, Bf-110, Spitfire, Hurricane, Blenheim oraz Tiger Moth, a oprócz tego doszedł nowy model samolotu, którym można latać - Bristol Beaufighter. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, chociaż pod względem wydajności można się spodziewać jednak nieco większych wymagań od naszego PC. Firma 1CGS za to rozpoczęła sprzedaż nowego IL-2 Cliffs Of Dover Blitz w swoim sklepie online (obecnie z –25% upustem z okazji premiery). Cena promocyjna będzie obowiązywała do 4-tego stycznia. Więcej o nowej wersji IL-2 CoD można znaleźć na oficjalnym Forum IL-2, TUTAJ. Jeśli chodzi o instrukcję instalacji, można znaleźć ją TUTAJ. Oczywiście to nie koniec zmian. Zapewne w najbliższym czasie tytuł ma szansę otrzymać jeszcze nowe łatki ew. naprawiające zauważone przez użytkowników błędy (o ile się takowe znajdą). Kolejną odsłoną będzie wersja 5.0, ta już płatna wnosząca teren Afryki i nowe modele. Tutaj jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość bo premiera wstępnie zapowiadana jest na koniec przyszłego roku. Warto też obejrzeć promocyjne video wydane w listopadzie przez Team Fusion dot. IL-2 Cod Blitz TUTAJ.

sob., 16/12/2017 - 09:58 -- YoYo

Kolejny cywilny dodatek do DCS'a

Leatherneck Simulations, czyli obecnie Magnitude 3 LLC (po podziale firmy), zapowiedział nowy dodatek do DCS. Tym razem jednak firma planuje „wycieczkę” w stronę cywilnego samolotu. Jest to niejako nowy kierunek, w który DCS zmierza, dodatkowo czy nie. Z drugiej jednak strony, przypomnijmy, że DCS oznacza Digital Combat Simulator, czyli symulator maszyn bojowych. Już w zeszłym tygodniu zapowiedziano wydanie Jak-52 do DCS, teraz okazuje się, że to nie koniec, bo firma M3 planuje wydać akrobacyjny samolot Christen Eagle II. Jest to maszyna współczesna i w symulatorach pojawiła się np. dla FSX (wydawcą był Iris i był to bardzo udany dodatek).  Możliwe, że firma M3 po podziale testuje też i uczy się w pewnym sensie tworzenia modeli do DCS na nowo? Model do DCS ma wyjść w końcówce pierwszego kwartału 2018 roku, a jego cena ma wynieść 29,99$. Ktoś zainteresowany ;) ? Video z modelem TUTAJ, a screenshoty na stronie producenta TUTAJ.

sob., 09/12/2017 - 17:33 -- YoYo

Model Vickers VC10 dla FSX oraz P3D

Firma Just Flight wydała właśnie nowego liniowca, model samolotu Vickers VC10 „Jetliner” do FSX oraz P3D (w tym P3Dv4). Samolot był produkowany w latach sześćdziesiątych i początek siedemdziesiątych ubiegłego wieku i był swego czasu bardzo popularną maszyną pasażerską, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Samolot pełnił swoją długoletnią służbę jeszcze w latach 2000 (a dokładnie w RAF), pomimo faktu, że już na rynku funkcjonowały nowsze konstrukcje. VC10 można nazwać też odpowiednikiem samolotu IŁ-62, obie maszyny bowiem pełniły w miarę podobne role, a oprócz tego są niesamowicie do siebie podobne. Jeśli chodzi o model od Just Flight to produkt jest sprzedawany w cenie 30,95 Eu. Większość informacji można znaleźć na stronie produktu TUTAJ. Model zyskał też 10 różnych malowań, a pozostałe cechy zostały opisane w karcie dodatku. Oprócz tego Just Flight wrzucił do sieci filmik promujący premierę VC10, link TUTAJ.

pt., 01/12/2017 - 10:16 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu