Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Lipiec 2017

Patch 2.012 do IL-2 na koniec sierpnia

Co prawda na najnowsze uaktualnienie do nowego IL-2 Sturmovik przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale autorzy z 1CGS zapowiadają, że update 2.012 pojawi się na koniec sierpnia. Będzie to jeden z większych uaktualnień w BoS/BoM/BoK. Przede wszystkim dostaniemy w nim poprawioną fizykę lotu praktycznie wszystkich maszyn. Będzie to niewątpliwie ciekawe doświadczenie, bo o ile FM w obecnym IL-2 nie jest zły i już kilka razy był poprawiany, to jednak wciąż od samego początku pokutuje tutaj parę wyraźnych niedociągnięć. Patch 2.012 przyniesie także mapkę Kubania (dla posiadaczy pre-order „Battle of Kuban”) która przynajmniej na screenach wygląda naprawdę bardzo dobrze, niczym produkt wydany pod FSX lub P3D z wysokiej półki. Autorzy w ostatnim newsie wspominają także o pracach nad nową wersją kampanii wzorowanej na tej z Rise of Flight dla jednego gracza. Co ciekawe oprócz historyczności w rozmieszczeniu jednostek i typach maszyn używanych przez konkretne dywizjony w kampanii spotkamy się z realną pogodą z danego dnia (na pdst. historycznych danych). Pełną informację można znaleźć we wczorajszym newsie na oficjalnym Forum IL-2, a jak ktoś nie widział, to powyżej są screeny z nowej mapy, link TUTAJ.

sob., 29/07/2017 - 08:50 -- YoYo

Poprawka dla Su-33 w DCS nadchodzi, ale kiedy?

Eagle Dynamics zapowiedział powrót do uaktualnienia modelu Su-33. Jest to faktycznie jeden model (oprócz jeszcze MiG-29), który nie posiada tzw. profesjonalnego modelu lotu. Mowa o takiej poprawce była już zdaje się ponad rok temu (szczerze to miał być po uaktualnieniu Su-27) jednak jak widać firma ED wraca dopiero obecnie do tematu. Posiadacze FC3 nowy patch dostaną bezpłatnie. Jak ktoś nie ma Su-33 to będzie mógł go kupić jako osobny model. Co update będzie zawierał? Model lotu typu PFM, zmiany w animacji w modelu 3D oraz operacjach na lotniskowcu, nowy tryb pracy silnika, który pozwoli wydobyć nieco więcej mocy, tryb lotu FCS (bez używania rąk), Auto-Thrust Control (ustalony ciąg silnika) i UVOD mode (system ostrzegawczy o zbliżającej się przeszkodzie). Na tę chwilę nie ma podane kiedy możemy liczyć na poprawki wdrożone na Su-33. Będzie to zapewne kwestia miesiąca lub dwóch. Parę nowych screenów z modelem Su-33 w DCS można zobaczyć TUTAJ. Warto też dodać (dla niewtajemniczonych), że model Su-33 pochodzi z dodatku Fliming Cliffs 3 i niestety prezentuje pewne uproszczenia w stosunku do typowych modułów DCS’a – tzn. brak zaawansowanej awioniki i klikalności w kabinie pilota.

ndz., 09/07/2017 - 07:54 -- YoYo

Na "biurku" w Aeroplane Heaven

Aeroplane Heaven słynie ze swoich ciekawych wyborów pod względem modeli do symulatorów. Firma obecnie kończy swój model samolotu transportowego Curtiss C-46 „Commando”. Model ten będzie przeznaczony dla FSX oraz P3D (na tę chwilę brak jednak potwierdzenia czy będzie też kompatybilny z P3Dv4). Dystrybutorem tego dodatku będzie Just Flight, a jego zapowiedź można zobaczyć na stronie produktu TUTAJ. Premiera dodatku zapewne będzie miała miejsce w najbliższym czasie (kwestia do dwóch miesięcy). Kolejnym za to modelem będzie już też zapowiedziany jakiś czas temu Republic P-47D „Thunderbolt”. Dodatek, który również zapowiada się bardzo ciekawie i może stanowić też przedsmak np. dodatku do DCS’a. Model będzie kompatybilny również z FSX oraz P3D, będzie miał możliwość podwieszenia różnych zestawów (chociaż nie będzie kompatybilny z TacPack). AH też parę dni temu pokazała kilka nowych screenshotów z modelem P-47D, które można podejrzeć na FB producenta TUTAJ. Warto też dodać, że w nieco mniej zaawansowanym stanie ale powstaje też od tego producenta model samolotu DHC-3 „Otter”. Ten model będzie dystrybuowano poprzez Just Flight.

wt., 04/07/2017 - 21:44 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu