Subscribe to YoYoSims RSS
Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Marzec 2017

Garść newsów na temat serii IL-2 Sturmovik!

Bardzo ciekawe informacje napłynęły ze strony 1CGS, czyli wydawcy nowej serii IL-2 (BoS, BoM, BoK). Przede wszystkim potwierdzono, że trwają prace nad ulepszonym modelem lotu oraz optymalizacją tytułu pod sprzęt VR. W ramach tego pierwszego zagadnienia zespół obecnie pracuje nad bardziej realistycznym zachowaniem się steru kierunku w modelach w symulatorze (na co wiele osób słusznie narzeka). Wymaga to jednak przemodelowania Flight Model w zasadzie we wszystkich samolotach wydanych do IL-2 BoS/BoM oraz BoK. Ten aspekt na pewno bardzo cieszy, bowiem zachowanie orczyka w nowej serii IL-2 było jednym z najczęściej wymiennych problemów w zakresie FM. Do tego autorzy pokazali kolejny model, który pojawi się jako samolot przeznaczony dla Battle of Kuban. Będzie to IŁ-2 mod 1943 (IŁ-2M). Równie ciekawie wygląda informacja na temat dalszej współpracy 1CGS z Team Fusion w zakresie IL-2 "Cliffs of Dover". Już oficjalnie dostaliśmy informację, że przede wszystkim patche wydane przez Team Fusion zostaną włączone do IL-2 CoD poprzez Steam (zatem dojdzie automatyczny proces aktualizacji tego leciwego tytułu). Do tego w tym roku IL-2 CoD przejdzie na Direct X 11, a także otrzyma nowy teatr działań (Afrykę Północną) oraz nowe modele! Dodatek będzie płatny. Trzeba przyznać, że najnowsze zapowiedzi od 1CGS wyglądają bardzo obiecująco. Więcej informacji na temat za to prac nad obecnym IL-2 Sturmovik TUTAJ, a TUTAJ video prezentujące modelu Gloster Gladiator Mk.II dla IL-2 CoD, który wyjdzie w dodatku z Afryką do IL-2 "Cliffs of Dover". Mała uwaga na koniec. Patch (w ramach testów beta) "all in one" v.4.312 od Team Fusion można będzie pobrać wcześniej w ciągu kilku najbliższych dni za pomocą Steam (należy wcześniej ustawić IL-2 CoD jako beta, instrukacja jak to zrobić TUTAJ).

sob., 25/03/2017 - 08:44 -- YoYo

Zapowiedź modelu DC-6 od PMDG

Firma PMDG parę dni temu ogłosiła wznowienie prac nad modelem czterosilnikowego DC-6 „Cloudmaster” dla symulatorów FSX oraz P3D. Model był już zapowiadany lata temu do tych symulatorów, jednak finalnie ukazał się dla symulatora X-Plane. Obecnie użytkownicy FSX i P3D, którzy lubią takie klasyczne konstrukcje mogą zacierać już ręce, tym bardziej, że w sklepie PMDG pojawiła się właśnie zakładka ze sprzedażą modelu DC-6. Co prawda na tę chwilę jest tutaj błędna cena, o której lepiej nawet nie wspominać (np. model dla X-Plane kosztuje niecałe 70$), ale może to świadczyć, że być może premiera z modelem nastąpi w bliższym czasie (obecnie trwają jego beta testy). Model DC-6 doskonale wpisuje się w okres lotnictwa, w którym mamy już świetny model od A2A pod postacią L-049. Model PMDG będzie oferował wiele dodatkowych cech oraz animacji, jak zarządzanie załadunkiem, otwieranie luków, inspekcją silników i zarządzaniem płynami, do tego oczywiście będzie zawierał realistyczny model lotu, procedury, dźwięki, a także wysoki poziom odwzorowania modelu 3D. Nieco informacji można znaleźć na Forum Avsim TUTAJ, a oficjalna strona PMDG jest TUTAJ.

ndz., 19/03/2017 - 08:48 -- YoYo

Normandy 1944 Map + WWII Assets Pack

Od dziś Eagle Dynamics już oficjalnie rozpoczęła przedsprzedaż zapowiadanej od dawien dawna mapy z Normandią 1944. Firma jednak zaskoczyła, bowiem mapa tej części Europy to jedno, a wszystko co związane z AI to drugie. Oznacza to jednym słowem, że by należycie się cieszyć z jednego dodatku osadzonego w realiach II Wojny Światowej... będzie należało do mapy osobno dokupić tzw. Asset Pack, czyli pakiet jednostek z tego okresu. Podejście w sumie dosyć dziwne, no ale cóż, taka jest tutaj strategia wydawcy. Zapewne jednak i tak nie da się uniknąć tego by nie posiadać Asset Pack jeśli chcemy tutaj latać w klimatach 1944 roku, bowiem wszystkie kampanie wydane dla mapy „Normandy” będą go przecież wykorzystywać. ED obecnie pokazało nieco nowych screenów, a oprócz tego proponuje 20% zniżki w ramach pre – order na cały zestaw, czyli nową mapę + pakiet jednostek (cena po obniżce to 47,99$). Obniżka potrwa do czasu wydania dodatku, a ten zobaczymy niestety nieprędko, bowiem jego premiera datowana jest dopiero na końcówkę maja. Całą oficjalną informację można znaleźć TUTAJ.

pt., 10/03/2017 - 20:51 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu