Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Luty 2017

Hawker Typhoon Mk.1b dla FSX oraz P3D

Firma Aeroplane Heaven wzbogaciła swój hangar o nowy ciekawy model. Właśnie został bowiem wydany model samolotu Hawker „Typhoon” przeznaczony do symulatorów FSX oraz P3D. Model reprezentuje samolot w wersji Mk.1b i pomimo, że produkcji tego samolotu przyświecała myśl związana z myśliwcem, to Typhoon podczas II Wojny Światowej doskonale się sprawdził w roli samolotu szturmowego, a jego dalszym rozwojem był równie słynny Tempest. Model wydany przez AH zawiera 6 malowań, wiele animacji, dodatkowy panel związany z różnymi podwieszeniami (pociski rakietowe, zapasowe zbiorniki paliwa i bomby), efekty graficzne związane ze strzelaniem z działek, kolimowany celownik, realistyczną procedurę startu i modelu lotu. Model można obejrzeć sobie na stronie wydawcy (tam też została upubliczniona instrukcja). Więcej informacji na oficjalnej stronie TUTAJ.

sob., 25/02/2017 - 21:22 -- YoYo

VRS zapowiada dodatek GeoPack.

Firma Vertical Reality Simulations (VRS) słynie z takich dodatków do FSX i P3D jak TacPack, symulujący nam działanie uzbrojenia i systemów wojskowych oraz wspaniałego  i interaktywnego w zasadzie w 100% modelu F/A-18E „Superbug”. Tym razem VRS jednak chce pójść o krok naprzód i ... przygotować użytkownikom swojego oprogramowania teatr działań do symulowania walk i powietrznych operacji zbrojnych. VRS ogłosił bowiem, że w lutym zostanie wydany dodatek o nazwie VRS GeoPack, który odda w nasze ręce fotorealistyczne tekstury obszaru środkowego wschodu. Na pierwszy rzut (part1) będzie to obszar Iraku i Kuwejtu. Jako część drugą dodatku dostaniemy obszary krajów: Syrię, Jordanię, Izrael, Liban oraz Palestynę. Tekstury będą miały rozdzielczość 15 m/pxt co może nie zachwycać, ale też autorzy nie ukrywają, że „teatr działań” jest przeznaczony do lotów IFR / na wysokim pułapie, a nie VFR. Niestety mapki nie będą zawierać także obiektów 3D. Te akurat można ewentualnie dodać sobie za pomocą programu FSX @War, którego ekipa współpracuje z VRS. Pomysł bardzo ciekawy, aczkolwiek fajnie by było jakby VRS jednak stworzył także do tego ruch AI oraz ważniejsze obiekty 3D. Początkowo dostaniemy produkt po obniżonej cenie (19,95$), która po okresie promocji zostanie zwiększona o 5 dolarów. Więcej informacji na Forum VRS TUTAJ.

sob., 11/02/2017 - 09:35 -- YoYo

SSW wydaje nowego AV-8B "Harrier II"!

Ktoś czeka na dobry model McDonnel Douglas AV-8B "Harrier II" w symulatorach lotu? Właśnie pojawiła się ciekawa okazja bowiem Sim Skunk Works wydał właśnie odnowioną wersję swojego modelu Harrier II, który przeznaczony jest dla Prepar 3D (a lada chwila pojawi się wersja pod FSX). Model (który od jakiegoś czasu jest już na rynku w sprzedaży w sklepie SSW) przeszedł bardzo poważne i duże uaktualnienie, które polegało na dopracowaniu modelu zewnętrzego, ulepszeniu wyglądu wnętrza samolotu, do tego adaptacji tzw. "moving map" w stystemie Red Panda, którego SSW jest prekursorem plus doszło do tego przemodelowanie awioniki. Nowy model AV8B wspiera także zarządzanie uzbrojeniem TacPack oraz  system symulacji uzbrojenia vACMI (dzieło zresztą SSW). Trzeba przyznać, że model wygląda obecnie naprtawdę "zacnie", przykłady wnętrza i modelu zewnętrznego można zobaczyć TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Dla posiadaczy wcześniejszej wersji SSW proponuje tylko dopłatę w wysokości 10-15Eu, natomiast normalna cena modelu wynosi 40Eu. Więcej na stronie FB TUTAJ i stronie SSW TUTAJ.

wt., 07/02/2017 - 22:15 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu