Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Grudzień 2016

Żegnaj stary, Witaj nowy! 2017 rok!

Rok 2016 prawie już za nami. Niewątpliwie był to udany rok w kwestii symulatorów, chociaż niestety nie wszystkie pomysły i zapowiedzi z poprzedniego roku "wypaliły".  Przede wszystkim otrzymaliśmy dalszy i znaczący rozwój IL-2 Sturmovik, pojawienie się nowego silnika, zapowiedź BoK, a także ukończenie BoM. Do tego pojawiły się nowe modele i nowe rodzaje misji. Sporo także zaszło w DCS, chociaż tutaj nie każdy projekt na 2016 udało się ukończyć. Z ciekawszych tutaj rzeczy to wydanie trzech nowych modułów jak np. Gazelle, a także rozwój systemu związanego z kampaniami. Sporo za to ciekawych dodatków pojawiło się do FSX, a także doszło do dalszego rozwoju Prepar3D, który obecnie zadowoli większość użytkowników i jest tytułem jak najbardziej grywalnym. Niewypałem za to okazał się szumnie zapowiadany DTG Flight School, w którym  wiele osób pokładało nadzieje, na następcę FSX'a. Warto też dodać, że w końcówce roku pojawiła się beta X-plane 11 również z powszechnym dostępem (demo). Rok 2017 zapowiada się również ciekawie, będzie czym latać, a także dostaniemy w różnych symulatorach kolejne teatry działań. Branża po latach stosunkowo małej dynamiki nabiera rozpędu. Warto też dodać o nowych także sprzętach, wspierających nasze latanie na PC, jak chociażby Wheel Stand Pro + RGS dla TH Warthog, a także rozwój sprzętu VR itp. To oczywiście tak w telegraficznym skrócie, a w tej chwili nie pozostaje już nic innego jak złożyć życzenia dosadnego w simach i wspaniałego w życiu 2017 roku, a także udanej zabawy sylwestrowej! Wszystkiego oczywiście Naj!

sob., 31/12/2016 - 09:16 -- YoYo

Recenzja modelu DCS: F-5E Tiger II

Obecnie firma Belsimtek, producent dodatków do Digital Combat Simulator pracuje nad swoim kolejnym modelem, o którego wyborze będziemy wiedzieć coś więcej wkrótce, zgodnie z ich zapowiedzią. Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy ostatnim produkcie od tej firmy, modelu samolotu Northrop F-5E "Tiger II" który nie tak dawno wyszedł z fazy beta wedle autorów tego projektu oraz Eagle Dynamics. Serwis wzbogacił się o recenzję tego dodatku do DCS, a w tekście można znaleźć parę informacji o samym F-5E, a także o tym co model oferuje użytkownikowi. Opis dodatku wrzucamy do sekcji poświęconej DCS, a treść można znaleźć bezpośrednio pod linkiem TUTAJ.

pon., 26/12/2016 - 22:06 -- YoYo

Ważny patch 2.006 dla IL-2 Sturmovik wydany!

No i stało się! Zgodnie z zapowiedzią co do daty, ale z lekkim poślizgiem godzinowym IL-2 Sturmovik BoS oraz BoM otrzymał łatkę 2.006! Jest to jeden z ważniejszych patch'y, które pojawiły się od początku wydaniu tego tytułu. Łatka sporo wnosi nowego, ale największa zmiana dotyczy samego silnika na jakim działa symulator z okresu IIWŚ. Gra uzyskała bowiem wsparcie dla DirectX 11 i od tej pory działa tylko w takim trybie. Praktycznie dzięki temu uzyskano podwójną ilość fps w niektórych sytuacjach, a na ziemi podniesiono wydajność o jakieś 30-50%. Oprócz tego tytuł uzyskał "flyable" Ju-52m3, którym obecnie można sterować z poziomu użytkownika (dodatkowo płatny samolot). Wraz z wejściem tej wersji Junkersa do nowego IL-2 pojawiły się także nowe typy misji związane z transportem ładunku oraz spadochroniarzy oraz zaszły zmiany w samej standardowej kampanii. Osoby za to, które posiadają pre order Battle of Kuban otrzymały pierwszy model związany z tym tytułem. Jest nim Bf-109 G-4, który faktycznie świetnie lata. To nie koniec. IL-2 wzbogacił się także o nową oskryptowaną kampanię "Ten days of Autumn" (płatny DLC, info TUTAJ) plus dodatkowo poprawiono parę spraw w samym tytule. Pełen zestaw zmian opisany został na oficjalnym Forum IL-2 TUTAJ, nieco jak latać na Ju-52 można znaleźć TUTAJ, a do tego warto obejrzeć najnowsze, świetnie przygotowane video pod tytułem "Wings of War", link TUTAJ. Zatem... do samolotów!

wt., 20/12/2016 - 11:42 -- YoYo

Opis urządzenia Tobii EyeX

Dzisiejszą recenzję poświęcamy nietypowemu rozwiązaniu. Do testów trafiło nam bowiem urządzenie, które ma za zadanie śledzenie naszych ruchów i odwzorowywanie ich na monitorze komputera osobistego. Temat znany? Oczywiście! Jednak tym razem przedstawione urządzenie nie będzie śledziło ruch naszej głowy, która musi być ubrana w czapkę, bądź dodatkowy pałąk z diodami przyczepiony np. do słuchawek. Urządzenie o nazwie EyeX śledzi bowiem ruch naszych oczu i odzwierciedla go na ekranie jako obrót obrazu. Rzecz bardzo ważna przecież dla osób interesujących się symulatorami. Zamiennik wobec bardzo popularnego Tracka IR jest na pewno bardzo interesującą nowością na rynku. Opis urządzenia od tej pory trafia do działu z recenzjami ze sprzętem pod symulatory, do działu z akcesoriami, a link bezpośredni znajduje się TUTAJ.

ndz., 18/12/2016 - 13:52 -- YoYo

Video zapowiedź L-049 od A2A do FSX i P3D

Premiera modelu samolotu L-049 "Constellation" przeznaczonego do FSX oraz P3D coraz bliżej! Model oczywiście zapowiedziała firma A2A Simulation, która jak wiemy już od dłuższego czasu pracuje nad modelem tego pięknego samolotu. W ostatni piątek w sieci pojawiła się video zapowiedź ich modelu, co może świadczyć, że model jest już w fazie ukończenia i obecnie trwają "ostatnie szlify" zapewne jak instrukcja, instalator itp. Zazwyczaj po ukazaniu się pierwszego video z modelem, A2A wydawał swój dodatek dość szybko, więc może to kwestia, dni, tygodnia lub maksymalnie tygodni. Model będzie od razu wzbogacony w Accu Sim, a do tego dostaniemy także coś na kształt rozszerzenia "Captain of the Ship", który wniesie nam także zarządzanie pasażerami, ładunkiem, a także dodatkowe efekty jak np. dialogi oraz ludzkie reakcje. L-049 A2A na pewno jest jednym z najciekawszych dodatków do symulatorów, które wejdą do sprzedaży w tym roku i zapewne będzie to obowiązkowy dodatek dla fanów FSX i/lub P3D jeśli chce się przenieść na pokład legendarnej "damy" jaką niewątpliwie była "Connie". Video można obejrzeć TUTAJ.

ndz., 11/12/2016 - 09:52 -- YoYo

Zapowiedź "Ten Days of Autumn" do IL-2!

Parę dni temu recenzowaliśmy IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow (tekst jest TUTAJ) i podawaliśmy, że jednym z mankamentów tytułu jest kampania, a dziś 1CGS, czyli autorzy nowego IL-2 zaskakują. Pojawiła się bowiem zapowiedź nowej kampanii do BoM, ale nie tej, która ma się zmienić z czasem dla BoS/BoM/BoK i ma być nową zawartością na kształt kampanii z Rise of Flight. Zapowiedź dotyczy nowej wersji oskryptowanej kampanii przeznaczonej dla Single Player. Będzie to zatem coś zupełnie nowego w tej odsłonie IL-2 Sturmovik. Podobne kampanie były wydawane swego czasu do "starego" IL-2 i powodowały właśnie, że ten tytuł się nie nudził dla graczy offline. Zapowiadany dodatek jest płatny, obecnie rozpoczął się także jego pre-order. Premiera datowana jest na drugą połowę grudnia i będzie nosić tytuł "Ten Days of Autumn". Przeznaczona będzie dla pilota, który zasiądzie za sterami Bf-109 F-2 po stronie oczywiście Luftwaffe (3./JG52). Kampania będzie się składać z 15-tu misji, a dla osób, które zamówią tytuł w przedsprzedaży będzie dodawane dodatkowe malowanie dla tej wersji 109'ki. Dodatkowo podano, że otworzy to ścieżkę, do tworzenia kampanii nawet przez użytkowników (płatnych lub darmowych, chociaż to pewnie będzie dłuższa historia). Tak czy siak, na pewno bardzo dobry news dla fanów latania w czasach IIWŚ historycznych kampanii! Cała zapowiedź nowego dodatku na oficjalnym Forum TUTAJ.

czw., 01/12/2016 - 23:13 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu