Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Październik 2016

Milviz wydał UH-1 "Huey" Redux!

Milviz wydał nową wersję swojego UH-1 "Huey". Model oryginalnie został wydany w 2009 roku, był także recenzowany przez nasz serwis jako dodatek do FSX, link do tekstu TUTAJ. Ten popularny śmigłowiec został jednak na nowo przebudowany jako model zarówno dla FSX oraz P3D w wersji UH-1C oraz UH-1H. Zyskał nowy, bardzo dobry model lotu, wsparcie dla TacPack (czyli działające uzbrojenie w wersji UH-1C - jest to zatem pierwszy oficjalny model śmigłowca na świecie, który to wspiera). Model także odwzorowuje element związany z autorotacją oraz wyjście z Vortex Ring State. Do tego graficznie został przystosowany do tekstur o wysokiej rozdzielczości oraz poprawiono kilka elementów. Za zarządzenie załadunkiem odpowiada aplikacja MVAMS, za pomocą której można dodawać uzbrojenie czy też członków załogi itp. Model można zainstalować do FSX, FSX:SE, a także P3Dv2 oraz P3Dv3. Więcej informacji na stronie produktu TUTAJ.

pon., 31/10/2016 - 09:27 -- YoYo

Wsporniki biurkowe MonsterTech - opis

Niewątpliwie dość często fani symulacji lotniczej spotykają się z problemami rozmieszczenia swojego sprzętu na biurku lub w miejscu użytkowania swoich symulatorów. Na pomoc w kwestii rozmieszczenia joysticka i osobnej przepustnicy ruszyła jakiś czas temu firm Monster Tech. Firma bowiem zajmuje się między innymi produkcją specjalnych zestawów wsporników biurkowych, na których to można właśnie umieścić swój zestaw HOTAS rozdzielając osobno sterownicę oraz przepustnicę do wirtualnego latania. Rozwiązanie jest dość proste i ciekawe, a jakość wykonania produktu leży na wysokim poziomie. Wrzucamy dziś do serwisu krótką recenzję autorstwa Kacpra, który pokusił się o opis właśnie wspomnianych wsporników. Zapraszamy zatem do działu z recenzjami sprzętów (podkategoria: akcesoria), a link bezpośredni do nowego tekstu znajduje się TUTAJ.

czw., 27/10/2016 - 11:33 -- YoYo

Patch 2.004 do IL-2 BoS oraz BoM

Zespół odpowiedzialny za IL-2 "Battle of Stalingrad" oraz "Battle of Moscow" wydał łatkę do swojego symulatora oznaczoną 2.004. Główna zmiana dotyczy zachowania samolotu podczas lądowania i samego przyziemnienia (zaszły zmiany w fizyce modeli i zachowania podwozia). Oprócz tego mamy parę zmian w zachowaniu AI, systemach samolotów, parę drobnych korekt w modelach 3D, zmian w menu, logice misji, a także np. w chmurach (mamy większe możliwości ich ustawiania niż to było do tej pory). Pełna lista zmian (changelog) znajduje się w spisie TUTAJ. Natomiast 1CGS przypomniał także o dalszych pracach nad "Battle of Kuban" oraz fakcie, że dwa dodatkowe modele (kolekcyjne) - Ju-52 3mg4e i Jak-1b obecnie zostały już ukończone jako modele 3D i ruszyły prace związane z ich obsługą i systemami. W przypadku legendarnego Junkersa firma pokazała także jakie model będzie zawierał malowania. Do tego wciąż trwają prace nad uaktualnieniem całego silnika symulatora do DirectX 11 co niewątpliwie bardzo cieszy (obecnie stan alfa, który lada chwila przejdzie w fazę beta). Pełna informacja na Forum wydawcy TUTAJ.

pt., 21/10/2016 - 09:51 -- YoYo

Simdesign.pl oraz nowy addon VFR Slovenia!

Simdesign, firma specjalizująca się w produkcji głównie fotoscenerii dla FS9, FSX oraz P3D wydała właśnie swoją nową scenerię. Tym razem (po Polsce NW i SW oraz Czechach) wybór padł na Słowenię, kraj który leży nad Morzem Adriatyckim, a graniczy z takimi państwami jak Włochy, Austria, Chorwacja oraz Węgry. Obszar który zatem obejmuje fotosceneria pokrywa około 21.000 km2. Jak sami autorzy piszą: "sceneria fotograficzna VFR Slovenia dla Flight Simulator X oraz Prepar 3D obejmuje obszar kraju Słowenii. Produkt został wykonany w oparciu o multispektralne obrazy satelitarne SPOT5 poddane szczegółowej korekcji geometrycznej, radiometrycznej i mozaikowaniu. Sceneria odwzorowuje w symulatorze lotu rzeczywiste i charakterystyczne cechy powierzchni ziemi wykorzystując tekstury w rozdzielczości terenowej 2,5 m/px, warstwę hydrologiczną oraz autogen". Do tego w sieci pojawiły się dwa filmy reklamujące ten produkt, można je zobaczyć TUTAJ oraz TUTAJ. Dodatek z fototeksturami jest dostępny na stronie producenta w wersji box (microSD) lub jako dodatek download w cenie 79zł. Chętni do odwiedzin tego kraju o cieplejszym niż za naszym oknem klimacie? Jeśli tak to więcej informacji oczywiście na stronie Simdesign TUTAJ.

ndz., 09/10/2016 - 22:37 -- YoYo

Parę słów o słynnym akrobacie: Pitts Special

Samolot Pitts Special to jedna z bardziej charakterystycznych konstrukcji na świecie i bardzo dobry akrobata. Wrzucamy dziś do serwisu kolejną recenzję do działu poświęconemu dodatkom do FSX i P3D. Pod ocenę poszedł bowiem model wydany już jakiś czas temu przez firmę SibWings. Przedstawiamy zatem Pitts Special, samolot oraz model, który na pewno przyciąga oko i którego przeznaczeniem są krótkie loty oraz oczywiście co? Figury akrobacyjne i pokazy lotnicze! W tym się ten samolot powinien czuć najlepiej. Nowy tekst w serwisie opisuje genezę tego samolotu jak i przybliża nam model od tego wydawcy (tu akurat w środowisku P3Dv3), chociaż na rynku pewna konkurencja w zakresie Pitts'a dla FSX/P3D także jest obecna. Recenzja trafia do działu z opisami dla FSX/P3D, a link bezpośredni do tekstu jest TUTAJ. Zapraszamy!

sob., 01/10/2016 - 15:12 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu