Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Sierpień 2016

CAC CA-25 "Winjeel" dla FSX oraz P3D!

Jeśli ktoś lubi powojenne maszyny o silnikach gwiazdowych to warto zwrócić uwagę na model który dopiero co pojawił się na rynku dodatków do symulatorów: CAC CA-25 "Winjeel". Za ten model odpowiada Ant's Airplanes (którego niektóre dodatki także zrecenzowaliśmy w naszym serwisie i ogólnie można powiedzieć, że produkty z pod tej marki są godne uwagi. Co do samego modelu, to przedstawia on treningowy samolot produkowany w Australii od połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Maszyna miała głównie zastosowanie w wojsku (Royal Australian Air Force), co także doprowadziło do wykorzystywania go w roli samolotu FAC (Forward Air Control), czyli maszyny do dostarczania wytycznych do przeprowadzania ataków bądź akcji lotniczych typu CAS (co miało np. szerokie zastosowanie podczas walk w Wietnamie). Wracając jednak do samego modelu, to autor wykorzystał fototekstury jaki i symulacje realnych zachowań i obsługi tego płatowca. Dodatkowo model jest wzbogacony w szereg animacji, a także moduł przypominający nieco Accu sim od A2A. Całość prezentuje się przyzwoicie w rozsądnej cenie. Ant's Airplanes wydał także demo modelu (o organicznych właściwościach). Od momentu także ukazania się modelu został wydany także patch naprawiający problemy z dźwiękiem jak i działaniem przepustnicy. Więcej opisu na stronie wydawcy TUTAJ.

śr., 31/08/2016 - 22:19 -- YoYo

Przedsprzedaż modeli kolekcjonerskich do IL-2

Firma 1CGS odpowiedzialna za tytuł IL-2 "Battle of Stalingrad" oraz "Battle of Moscow" rozpoczęła przedsprzedaż swoich dwóch modeli. Dotyczy to rzecz jasna zapowiadanych wcześniej modeli samolotów Ju-52/3M, a także Jak-1b. Oba modele do czasu wypuszczenia ich na rynek posiadają obecnie obniżoną cenę. Za Junkersa trzeba zapłacić 19,99$ (normalna cena ma wynieść 24,99$), a za Jaka 14,99$ (19,99$). Niestety pre order nie oznacza, że oba modele za chwilę wyjdą. Autorzy zapowiadają je na 4 kwartał tego roku, co równie dobrze może oznaczać, że pojawią się dopiero nawet i w grudniu. Zastanawiająca jest tutaj rola zwłaszcza Ju-52, ponieważ to maszyna transportowa, ale jak można przeczytać między wierszami są pewne plany by umożliwić nim przerzuty towarów jak i zrzuty skoczków. Na razie jednak nie są to oficjalne informacje. Oba modele są do zamówienia poprzez sklep IL-2, TUTAJ.

sob., 27/08/2016 - 08:49 -- YoYo

JF TB-10 Tobago & TB-20 Trinidad

Just Flight wydał zapowiadaną wcześniej kolekcję składającą się z dwóch typów samolotów z pod marki Socata: TB-10 Tobago oraz TB-20 Trinidad. Modele przeznaczone są dla serii FSX, a także P3D. Produkt rozwijała firma w zasadzie od stycznia 2015 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki o rozpoczęciu prac nad tym pakietem, a za sam model odpowiada zespół Innovative Development Studios. Ten ciekawy pakiet odzwierciedla dość popularne samoloty General Aviation (w Europie, w tym kilka sztuk lata w Polsce), chociaż nie jest to nowa konstrukcja. Samoloty tej serii rozwijane są od lat 70'tych. Sam model zawiera łącznie 10 malowań, a wirtualną kabinę można także zintegrować z Flight1 GTN650. Model posiada także wiele animacji oraz ponad standardowej obsługi systemów mocno urealniając nam zabawę (jak piszą autorzy) z pakietem od Just Flight. Do końca sierpnia paczkę z modelami można także nabyć po obniżonej, promocyjnej cenie. JF także parę dni temu wydał video promujące swój nowy produkt. Więcej informacji na stronie produktu pod linkiem TUTAJ.

sob., 20/08/2016 - 08:27 -- YoYo

IL-2 Battle of Moscow oficjalnie "ukończony"

Firma 1CGS odpowiedzialna za nową odsłonę serii IL-2 obwieściła, że tytuł IL-2 Sturmovik: "Battle of Moscow" został ukończony i wyszedł z fazy beta. Tym samym trafił także do sprzedaży również jako wersja sprzedawana także za posrednictwem Steam (tutaj jednakże jako DLC dla BoS). Oczywiście to jednak nie koniec dalszego rozwoju tej serii, a sam BoM będzie jeszcze uzupełniany o drobne poprawki oraz updejty. Tym samym BoM jak i BoS otrzymał nową łatkę. Łatka o numerze 2.003 wnosi parę zmian. Obecnie posiadacze tylko BoS mogą zakupić także samoloty (wersje kolekcjonerskie) z BoM, czyli w tym przypadku są to P-40E oraz MC.202. Łatka także dodaje możliwość latania w kampaniach Battle of Stalingrad lub Battle of Moscow dowolnymi samolotami (czyli tymi z BoM i BoS) pod warunkiem jednak założeń historycznych co do dat stosowania danej maszyny w danym rozdziale kampanii. Warto także dodać, że trwają obecne prace nad dwoma nowymi modelami do serii. Będzie to Jak-1b, a także Ju-52. Pełną informację na temat zmian i nowego patch'a można znaleźć na oficjalnym Forum IL-2 TUTAJ.

śr., 10/08/2016 - 20:23 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu