Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Kwiecień 2016

DCS: SA342 "Gazelle" już w sprzedaży!

Eagle Dynamic wraz z Polychop Simulations wydał zapowiadany model śmigłowca SA342 "Gazelle"! Jest to pierwszy moduł do DCS od Polychop Simulations, firmy, która wkroczyła do grona deweloperów Digital Combat Simulator (3th party projects) w sumie nie tak dawno. Kolejnym modelem, który jest u nich w produkcji jest Bolkow BO-105, na którego jednak przyjdzie jeszcze chwilę nam poczekać. Co do samego Gazelle - dodatek na tę chwilę jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla DCS v.2.0 (czyli DCS z mapką NTTR), chociaż oczywiście finalnie będzie także działał i w wersji 1.5 (który to obecnie czeka na patcha wprowadzającego SA342). Dodatek z SA342 "Gazelle" oferuje oczywiście klikany kokpit, pełną kabinę 3D, realistyczne zachowania oraz model lotu, kampanię dla trybu single player, misje treningowe oraz naukę latania na tym typie śmigłowca, instrukcję oraz kilkanaście malowań dla SA342. Przypomnijmy także, że SA342M, który został odwzorowany właśnie w DCS to wersja lekkiego śmigłowca Gazelle, która jest przeznaczona do zwalczania czołgów oraz wozów bojowych. Obecnie produkt znajduje się w fazie beta ze wczesnym dostępem by wyeliminować ewentualne błędy w działaniu, jednak patrząc na filmiki można dojść do wniosku, że moduł wydaje się już prawie ukończony. Na YouTube pojawił się także trailer z nowym dodatkiem do DCS, link TUTAJ. Więcej na temat dodatku (jak i linki do sklepu, screenshoty) na niebieskim Forum ED TUTAJ.

sob., 30/04/2016 - 08:23 -- YoYo

Zapowiedź nowego dodatku dla DCS

Użytkownik z Forum Eagle Dynamics - Starway - szykuje pierwszy płatny zestaw tekstur do DCS: "Caucasus" DLC. Tekstury pokryją nam darmową mapkę z Gruzją, która obecnie znajduje się w DCS 1.5.3, a docelowo będzie oczywiście połączona z wersją DCS 2. Tekstury mają docelowo współpracować z obiema wersjami DCS'a. Co pakiet ma oferować? Przede wszystkim ma uatrakcyjnić latanie na niskim pułapie nad starą mapką w DCS. Dojdą nam nowe efekty na teksturach (jak np. pola uprawne, tektury "górskie", nowe tekstury odzwierciedlające miasta i wioski, drogi itp.), nieco zmieniona będzie gama kolorów w stosunku do obecnej wersji mapy, dojdą nowe rodzaje drzewek i trawy, a także na nowo zostaną oteksturowane budynki. Pakiet będzie oferował od razu 4-y pory roku dla tekstur i ma przypominać nieco obraz Gruzji i tej części Kaukazu jako odzwierciedlenie zdjęć satelitarnych. Pakiet zatem może wydawać się dość ciekawy, chociaż trzeba też dodać, że jak do tej pory powstało już kilka bardzo ciekawych modów dla tej samej mapy, które są za darmo (np. tekstury naszego forumowego kolegi Bartka, link TUTAJ). Niemniej zestaw  płatnych tekstur od Starway jest od razu całościowy i prezentuje się równie ciekawie, chociaż przyjdzie za niego zapłacić. Cena pakietu jednak nie jest odstraszająca i ma wynieść 14,99$, a nowy DLC dla DCS'a ma trafić do sprzedaży lada chwila. Więcej informacji, a w tym screeny oraz filmy można znaleźć w zapowiedzi tego dodatku na Forum ED TUTAJ.

pon., 18/04/2016 - 09:10 -- YoYo

Premiera DCS: Gazelle coraz bliżej!

Najprawdopodobniej już wkrótce rozpocznie się przedsprzedaż na moduł DCS: Gazelle. W dniu wczorajszym na swoim kanale YT, Matt Wagner, właściciel marki DCS zamieścił prawie godzinne video z Live Stream (video przekaz na żywo) z modelem śmigłowca SA-342M "Gazelle". Za ten moduł odpowiada debiutująca w DCS'ie firma Polychop-Simulations, która także w opracowywaniu posiada model słynnego śmigłowca typu Bolkov BO-105 (w wersji PAH1A1). Na najnowszym video zaprezentowano procedurę startową, a także lot jak i sposób namierzania i obsługi uzbrojenia. Na tym samym video widać także pewne zmiany w sposobie przedstawienia tekstur na ziemi w nowej odsłonie i nowej wersji DCS'a 1.5.3, która obecnie jest w fazie testów. Dodatkowo sama firma Polychop-Simulations chwali się na innym nowym video testowaniem swojego śmigłowca na zestawie wraz z Oculus VR (link TUTAJ). Produkt zapewne wymaga jeszcze doszlifowania, ale na pewno premiera jest już dość blisko. Polychop-Simulations wzbogaci także swój moduł o pełnoprawną kampanię, w której będziemy pilotem śmigłowca typu Gazelle. Video z Live Stream można zobaczyć TUTAJ.

pon., 11/04/2016 - 22:16 -- YoYo

Duży patch 1.201 do IL-2 BoS oraz BoM

Firma odpowiedzialna za IL-2 Battle of Stalingrad wydała kolejnego patcha do swojego symulatora, a także uaktualniła Battle of Moscow - tytuł znajdujący się wciąż w fazie beta. Łatka nosi numer 1.201 i wnosi naprawdę sporo. Jest to jeden z ważniejszych patchy dla IL-2 BoS oraz BoM. Przede wszystkim zmieniła się architektura samego silnika tytułu. BoS i BoM przeszedł bowiem na 64 bity i trzeba przyznać, że w tym wydaniu symulator nabrał "wiatru w żagle". Po pierwszych testach można śmiało powiedzieć, że stał się wydajniejszy i bardziej stabilny. Ponadto dla posiadaczy BoS wprowadzono liczne drobne poprawki oraz efekty pogodowe (jak mgła o poranku). Dla posiadaczy za to BoM - "święto". Po pierwsze wprowadzono zapowiadany Ju-88 A-4. Po drugie oddano już do użytku i testowania jesienną oraz zimową mapę z Battle of Moscow (brak tylko jeszcze samej Moskwy). Po trzecie udostępniono także kampanię przeznaczoną dla posiadaczy BoM. Jest ona także w fazie beta (nie ma np. wprowadzających filmików i fabularnych misji). Trzeba też powiedzieć, że firma 1CGS postarała z tą łatką i odwaliła kawał naprawdę dobrej roboty. Dodając także Junkersa Ju-88 zrealizowała obietnicę, że do końca 1Q 2016 zostaną wydane już wszystkie modele przeznaczone do IL-2 BoM. Pełen zestaw zmian jakie wniósł nam patch 1.201 został opisany na oficjalnym Forum IL-2 TUTAJ.

sob., 02/04/2016 - 19:04 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu