Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Marzec 2016

CH Products - recenzja zestawu HOTAS + orczyk

Firma CH Products od wielu już lat istnieje na rynku symulatorów lotniczych, a specjalizuje się w peryferiach do „domowego” latania. Co ciekawe, w produkcji znajdują się już od kilku lat te same modele kontrolerów, które pomimo różnych trendów i mody zostają wierne swoim pierwowzorom. Niemniej oznacza to jedno – produkty od CH Products są niezawodne i wciąż aktualne w świecie miłośników symulatorów lotniczych oraz ostatnio coraz bardziej znów popularnych „space simów”. W naszym serwisie już kilkakrotnie recenzowaliśmy różne produkty tej firmy (między innym sam orczyk, panel MFD, throttle quadrant, a także wolant). Dziś przyszła pora na zestaw HOTAS (chociaż joystick oraz przepustnica jest sprzedawana osobno) oraz orczyk – czyli pełny zestaw dla „wirtualnego lotnika”, tak by móc się cieszyć z każdego symulatora: Fighterstick, Pro Throttle oraz Pro Pedals. Warto tutaj dodać, że produkty CH Products nie są oficjalnie dystrybuowane w Polsce, ale można je zakupić czasem na aukcjach czy w internetowych sklepach na specjalnych akcjach. Produkty za to w stałej ofercie są w zachodnich sklepach internetowych i czasem można trafić na ciekawe przeceny. Recenzję zestawu można podejrzeć w dziale z testami sprzętu do latania na PC, a link bezpośredni do tekstu znajduje się TUTAJ.

wt., 29/03/2016 - 14:04 -- YoYo

Życzenia na Wielkanoc!

Czas płynie nieubłaganie i kolejne Święta już za pasem! Z okazji zatem Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć czytelnikom naszego serwisu oraz ich bliskim wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń zawodowych oraz tych osobistych, wiosennej radości, a także mokrego dyngusa (to już w poniedziałek) okraszonego pogodą ducha na co dzień. Oczywiście, także miłośnikom symulatorów lotniczych życzymy kolejnych dobrych wydań w postaci nowych symulatorów na domowe PC, a także świetnych dodatków do nich (a ten rok zapowiada się w całości bardzo ciekawie w tym temacie). Wszystkiego Naj, naj! Serdeczne życzenia śle z prędkością 2 machów yoyosims.pl!

sob., 26/03/2016 - 08:30 -- YoYo

A2A Simulations przedstawia T-6 Texan

Firma A2A Simulations pokazała właśnie video zapowiedź swojego nowego modelu do FSX oraz P3D. Będzie to model samolotu North American T-6 "Texan". Na temat prac nad nim firma A2A poinformowała już w zeszłym roku i jest to pewnego rodzaju ukłon w stronę wielbicieli warbirdsów, czyli samolotów z okresu II Wojny Światowej. Texan co prawda to przedstawiciel samolotów szkolnych, jednak wpisał się dość mocno w trening pilotów myśliwskich USA, którzy potem latali w czasach II WŚ na różnych frontach toczącej się wojny. Model od A2A będzie wyposażony od razu w moduł zwany Accu Sim, który znacznie urealnia nam latanie na tym typie samolotu, a także wpisuje w obsługę modelu wiele cech znanych z prawdziwej maszyny, a które nie koniecznie znajdują się w defaultowych modelach w FS'ie lub nawet w lepszych modelach. A2A zapewne nie zawiedzie nas i tym razem i szykuje się ciekawy dodatek do symulatorów (chociaż, oczywiście także szkoda, że nie dostaniemy jednak klasycznej maszyny bojowej, czyli coś z korzeni firmy A2A Simulations - po serii treningowych i rekreacyjnych Cessn, ponieważ także i T-6 wpisuje się dalej w podobną gamę samolotów, chociaż dzielą je dziesiątki lat). Jako, że firma A2A pokazała video można także przypuszczać, że model pojawi się już wkrótce, ponieważ jak do tej pory firma posiadała strategię "milczenia", by w ostatniej chwili i tuż przed premierą zaprezentować screeny z modelem i video, który pojawiał się w sprzedaży w ciągu następnych 2 tygodni. Zapewne także wcześniej opublikują instrukcję dla modelu (strona producenta TUTAJ). Najnowsze video można obejrzeć na kanale YT TUTAJ.

czw., 24/03/2016 - 08:54 -- YoYo

Uakatualnienie dla SSW Tornado Gr.1

Sim Skunk Works wydał (ze sporym jednak opóźnieniem, bo zapowiedź tego była na końcówkę stycznia b.r.) nową wersję swojego modelu Panavia Tornado Gr.1 przeznaczonego dla FSX, FSX:SE oraz P3D. Obecny model nosi numerek 1.2.0 dla FSX i 2.0.1 dla P3D. W uaktualnieniu znajdziemy szereg poprawek w stosunku do poprzedniej wersji modelu (1.1.0), do tego wydano paintkit, możliwość tankowania w locie, przemodelowano oświetlenie na zewnątrz oraz wewnątrz samolotu, poprawiono dźwięki, poprawiono działanie pocisków A2A (TacPack), dodano działający RWR (Radar Warning Receiver), dodano także "lżejszą" wersję Tornado ("Ubuntu") dla PC, przeznaczoną głównie do lotów online. Oprócz tego model wzbogacił się o nowe malowania. Tak zwany "Ten Pack" wnosi 10 kolejnych skórek dla Tornado. Nową wersję modelu, po zalogowaniu się na stronie SSW, można ściągnąć TUTAJ (uwaga: uaktualnienie zostało wydane jako pełna i nowa wersja modelu, a nie patch).

wt., 22/03/2016 - 07:52 -- YoYo

Postęp prac nad IL-2 Battle of Moscow

Premiera IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow nadchodzi wielkimi krokami. Wydanie tytułu ma mieć miejsce na początku kwietnia. Na obecną chwilę z obiecanych modeli (jako wczesny dostęp) pozostał do wypuszczenia tylko bombowiec Junkers Ju-88 A-4. Model w tym tygodniu jednak nie trafi do osób, które zakupiły BoM w przedsprzedaży. Autorzy poinformowali, że model wciąż znajduje się w opracowywaniu, a beta testy jeszcze nie zostały ukończone. Autorzy z 1CGS w najnowszym "dzienniku dewelopera" pochwalili się kilkoma screenami z mapy z Moskwą i terenów wokół niej, do tego podano, że mapa będzie odwzorowywała tekstury jesienne oraz zimowe oraz będzie wydana w "nowej technice". Obecnie także trwają beta testy "szybkiej misji", a także samej kampanii. Autorzy BoS oraz BoM zapowiedzieli także, że pracują nad przerzuceniem silnika symulatora na engine 64-bitowy, co poprawi stabilność oraz płynność tytułu. Dodatkowo nowa odsłona IL-2 będzie wspierała sprzęt VR. cały news znajduje się TUTAJ.

czw., 17/03/2016 - 18:27 -- YoYo

Video zapowiedź Ju-88 A-4 do BoM

W ten piątek niestety fani IL-2 Battle od Stalingrad nie otrzymali żadnego patcha, ale pojawiła się video zapowiedź kolejnego modelu, który zostanie włączony do pakietu z Battle od Moscow. Tym razem 1CGS zaszczyci nas modelem bombowca nurkującego Junkersem Ju-88 A-4. Model znajduje się już w końcowej fazie rozwoju i niebawem trafi do fazy beta testów. Oznaczać to może, że pojawi się już w symulatorze w najbliższym czasie. Jeśli ktoś nie śledził tematu, to można dodać, że przy zakupie w formie przedsprzedaży BoM otrzymuje się modele samolotów z BoM wstawione na tę chwilę do BoS. Autorzy pokazali kilka nowych screenów z wnętrza kabiny oraz video zapowiedź Ju-88. Obecnie trwają także wciąż prace nad mapą terenu wokół Moskwy, a także nową kampanią, poprawione zastaną także niektóre charakterystki modeli lotu (np. FW-190). Informacja na temat Ju-88 TUTAJ.

sob., 12/03/2016 - 17:45 -- YoYo

Spore uaktualnienie dla F-14 X już 9.03

W najbliższą środę, już 9 marca pojawi się dość znaczne uaktualnienie dla świetnego modelu F-14A oraz B "Tomcat" dla FSX oraz P3D za którego dystrybucję odpowiada firma Aerosoft. Model Tomcat'a nie był w sumie dość dawno uaktualniany, chociaż też z drugiej strony było on i tak bliski perfekcji. Okazuje się jednak, że autorzy w tym czasie nie próżnowali. Patch podniesie nam pakiet F-14 X do nowej wersji 1.20, a samych zmian w całym modelu na który składa się F-14 oraz lotniskowiec USS Kitty Hawk jest naprawdę sporo. Z ciekawszych zmian w nowej wersji F-14 jest pojawienie się tutaj poprawki w działaniu zooma w TCS, przy podczepieniu zasobnika TARPS będzie można obserwować obraz z kamer na monitorach w kabinie, możliwość podczepienia (działającego) zasobnika LANTRIN z symulacją IR, możliwość namierzania (oraz lockowania) obiektów nawodnych, cztery nowe malowania dla modelu, możliwość podwieszania AIM-54C i wiele, wiele innych. Jeśli ktoś nie posiada pakietu F-14 X, a ma sentyment do tego myśliwca oraz lata w FSX lub P3D - pozycja obowiązkowa. Więcej informacji na temat zmian w wątku na Forum Aerosoft'u, link TUTAJ, a model można nabyć TUTAJ.

ndz., 06/03/2016 - 23:50 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu