Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Luty 2016

F4U-1 Corsair "Birdcage" od AH

Aeroplane Heaven wydał swój model F4U-1 Corsair "Birdcage" pod sztandarem Just Flight. Oznacza to, że model jest i będzie dystrybuowany przez JF i przeznaczony jest dla FSX oraz P3D. Model jest o tyle ciekawy, że wersja "B" słynnego F4U "Corsair" najczęściej była pomijana przez producentów dodatków do simów i szczerze, jest to chyba pierwszy płatny dodatek w postaci modelu F4U-1B do symulatorów. Firma AH widać, że do modelu się przyłożyła i mamy tutaj dodatkowo wersję używaną przez Royal Navy, która nieco różniła się od wersji amerykańskiej. Pakiet zawiera (jak podaje się na stronie JF) też 6 malowań, wiele animacji i ruchomych części, klikany kokpit, realistyczne dźwięki, wysokiej jakości tekstury na zewnątrz oraz w kabinie modelu, realistyczny model lotu, dodatkowe opcje oraz konfigurator uzbrojenia, paint kit, a także instrukcję w formacie pdf. F4U-1 Corsair "Birdcage" dla FSX I P3D kosztuje 24,95 Eu i jest do nabycia w wersji cyfrowej poprzez sklep Just Flight. Więcej (w tym screeny) na stronie produktu TUTAJ.

śr., 24/02/2016 - 22:04 -- YoYo

Recenzja: DCS na sterydach (1.5/2.0)

Digital Combat Simulator to seria, która jest systematycznie rozwijana przez swoich autorów, a jej korzenie sięgają już nawet poprzedniego dziesięciolecia. Od niedawna, bo w zasadzie końcówki zeszłego roku możemy cieszyć się kolejną i najnowszą odsłoną tego tytułu na nowym silniku, który ma odmienić te serię w sposób dość znaczny, oczywiście, dalej w zakresie symulacji wojskowych statków powietrznych, bo nazwa "combat" na szczęście nie zniknęła z tytułu. Eagle Dynamics, firma która za serię DCS odpowiada finalnie doprowadziła do obiecywanego od długiego czasu nowego engine wydając DCS 1.5, oraz docelową wersję (na razie w formie otwartej alpha) DCS 2.0. Dziś publikujemy recenzję DCS 1.5 oraz 2.0 zwracając uwagę na to co w zasadzie się zmieniło i jak nowa odsłona Digital Combat Simulator wypada w porównaniu do poprzedniej wersji DCS'a. Zmiany zapowiadano szerokie i faktycznie, sporo z obietnic udało się zrealizować, ale więcej już oczywiście w samym tekście. Przypomniano tutaj także o tym, co ma się zadziać jeszcze z tą serią w 2016 roku. Tekst jest do przeczytania w dziale DCS, a link bezpośredni do artykułu TUTAJ.

pt., 12/02/2016 - 19:35 -- YoYo

Nowy projekt DCS:NH90 od RWS

Wygląda na to, że Digital Combat Simulator w tym roku wzbogaci się jeszcze o kolejne "śmigło". Do autorów dodatków (na tę chwilę jeszcze nieoficjalnie) dołączył Red Wing Simulations, ze swoim modelem śmigłowca NH90. Sprawę można by śmiało pominąć, bo wiele już było zapędów wydawania addonów do DCS'a przez różne osoby i firmy, które poległy podczas procesu produkcji, jednak ten model wydaje się być na zaawansowanym procesie produkcji. Prace nad nim trwają już 9 miesięcy, model posiada ukończą bryłę 3D, model jest obecnie reteksturowany oraz kodowany. Niektóre systemy działają jak należy, niektóre jeszcze nie. Sama firma Red Wing Simulations jest częścią MysteryFX, francuskiej firmy, która zajmuje się ogólnie grami oraz programowaniem. Temat z NH90 może być też o tyle ciekawy da nas, że model tego śmigłowca miał startować w przetargu na polski śmigłowiec transportowy. Trzymamy kciuki zatem za produkcję od Red Wing Simulations. Ich stronka na FB jest TUTAJ (screeny), a nowe (chociaż mające już podobno kilka miesięcy) video TUTAJ.

śr., 10/02/2016 - 09:47 -- YoYo

Kampania DCS A-10C: 16-2 Red Flag

Eagle Dynamics wydał nową płatną kampanię dla DCS World 2.0. Nowa kampania nosi nazwę A-10C: 16-2 Red Flag Campaign i przeznaczona jest dla posiadaczy modułu A-10C "Warthog" oraz posiadaczy mapki NTTR (Nevada). Jest to kolejna kampania osadzona w klimatach ćwiczeń Red Flag i wykorzystująca mapkę z Newadą w DCS Word. Tym razem autorzy pozwolą zasiąść nam w niej za sterami Warthoga (poprzednia kampania dotyczyła F-15C). Kampania składa się z 10 misji (niestety tylko 10), które poruszają różne aspekty latania na szturmowym A-10C. Została wzbogacona też szczegółowymi odprawami, dodatkowymi mapkami sytuacyjnymi i specjalnymi kartami zadań w formacie pdf. A-10C: 16-2 Red Flag Campaign posiada także specjalną nagraną dla niej ścieżkę dźwiękową. Dla osób, które nie posiadają modułu A-10C i mapy NTTR urządzono dodatkową promocję. Można w specjalnej cenie obecnie zakupić od razu cały pakiet: A-10C+NTTR+kampanię Red Flag (65$). Sama za to kampania kosztuje 9,99$. Więcej informacji na ten temat TUTAJ. ED także w dniu jutrzejszym wyda update, który podniesie nam DCS 2.0 do wersji 2.0.1, a patch 1.5.3 planowany jest na przyszły piątek. Link do informacji o łatce do DCS 2.0 TUTAJ.

pt., 05/02/2016 - 20:38 -- YoYo

MilViz F-86F-30 TacPack Tutorial

Swego czasu recenzjowaliśmy w serwisie model F-86F "Sabre" wydanego przez Milviz dla FSX (link do tekstu z opisem dodatku TUTAJ). Pod koniec stycznia b.r. MV wzbogacił ten model o nową funkcjonalność - mianowicie współpracę z TacPackiem, czyli platformą "bojową" w FSX oraz P3D. Model wymagał dodatkowej pracy przez autorów jednak prace się opłaciły i od teraz Sabre posiada aktywne uzbrojenie w symulatorach. Za nową wersję Sabre przyjdzie nam co prawda zapłacić, ale może to być ciekawa sprawa dla osób lubiących powietrzne walki nad Koreą ubiegłego wieku. Warto także dodać, że w sieci Milviz opublikował właśnie nowe video pokazujące jak obsługiwać przenoszone uzbrojenie wraz z TacPackiem w swoim modelu. Link do produktu na stronie Milviz TUTAJ, a najnowsze video z tutorialem TUTAJ.

wt., 02/02/2016 - 20:18 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu