Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Styczeń 2016

Co nowego w DCS World w 2016?

Eagle Dynamics zaszczycił nas kolejną garścią newsów na temat dalszego rozwoju symulatora DCS World. Oczywiście, jak zawsze tutaj przestrzeń czasu jest dość spora, ponieważ w zasadzie nie podaje się żadnych konkretnych dat. Co zatem ma się zadziać w całym 2016 roku oraz (być może) w najbliższym czasie. Na pewno będą trwały dalsze prace nad integracją DCS World 2.0 z 1.5 (również włączeniem mapy Gruzji do DCS 2.0). ED planuje też dalej łatać i poprawiać mapkę NTTR. Jednym też z pierwszych działań będzie ukończenie modułu L-39 "Albatros" oraz wydanie dodatkowej wersji L-39ZA. ED planuje także w 2016 roku wydać zapowiadanego F/A-18C Hornet ale we wczesnym dostępie (tzw. "Early Access"). Z zapowiedzi wspomniano także o wydaniu samolotów z serii WWII: Spitfire IX oraz P-47D. ED wyda także nowy model zewnętrzny dla MiG-29 oraz nowy model lotu (PFM) dla Su-33 i MiG-29. Należy także przypomnieć, że do DCS szykują się nowe moduły, które powinny pojawić się w sprzedaży w pierwszej połowie tego roku: F-5E Tiger, SA342 Gazelle oraz AJS-37 Viggen. Niespodzianką za to będą płatne lotniskowce dla DCS. Będą to nowe, bardzo szczegółowo wykonane lotniskowce klasy Nimitz oraz Kuznetsov. Czyżby ten rok należał zatem do serii DCS? Zobaczymy. Więcej info TUTAJ.

pt., 29/01/2016 - 23:15 -- YoYo

Lancair Legacy V2 dla FSX i P3D

Firma RealAir Simulations wydała nową wersję swojego modelu Lancair Legasy, który już poprzednio zbierał dobre opinie wśród użytkowników. Wersja 2 modelu Legasy przeznaczona jest dla FSX (FSX:SE) i symulatorów P3Dv2 oraz P3Dv3. Zmiany nie są jakieś mega znaczące, ale jednak są i warto o nich wspomnieć - bo za to tutaj przyjdzie nam płacić, jeśli ktoś zdecyduje się na zakup. Przede wszystkim model otrzymał możliwość zamontowania nowego 400 konnego silnika. Ponieważ też v2 jest szybszy i może latać wyżej (nawet do 35k ft) Legasy także posiada system tlenowy z pełną symulacją choroby wysokościowej. Nowa wersja modelu została wzbogacona o kompatybilność z awioniką Flight1 GTN 750 i GTN 650. Trochę drobnych zmian także zaszło w bryle model, a także w teksturach i wnętrzu kabiny (np. ulepszono efekty z oświetleniem). Model także wzbogacono o nowe dźwięki. Koszt dodatku do symulatora FSX lub P3D wynosi 34,95Eu, jeśli zaś chcemy zakupić tylko sam update (i ew. kompatybilność na dwa symulatory) należy jeszcze wysupłać 24,95Eu. Tanio więc nie jest, ale RealAir to na pewno czołówka jeśli chodzi o jakość wykonania addonów, a ten GA to jeden z najpiękniejszych maszyn na świecie w swojej kategorii. Link do Lancair Legasy V2 TUTAJ.

pon., 25/01/2016 - 11:41 -- YoYo

Kampania DCS: F-15C 16-2 Red Flag

W sklepie online Digital Combat Simulator pojawiła się nowa kampania pod tytułem "16-2 Red Flag". Kampania jest przeznaczona dla posiadaczy modelu DCS: F-15C (lub DCS Flaming Cliffs 3, w którym F-15C jest również). Musimy także posiadać mapę z Newadą (DCS 2.0 NTTR). Kampania porusza kwestię typowych ćwiczeń pilotów F-15C "Eagle" podczas słynnych manewrów "Red Flag". W nowej kampanii do DCS oprócz samych misji znajdziemy specjalne karty pdf ze szczegółowym opisem zadań, mapy oraz dokładne odprawy przed zadaniami z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć na mapie NTTR. Znajdziemy tutaj 10 misji, które były opracowywane w konsultacji z pilotami F-15C biorącymi udział w rzeczywistych ćwiczeniach "Red Flag" co może stanowić ciekawe doświadczenie. Dodatek jest płatny i można go zakupić w cenie 9.99$ na stronie Eagle Dynamics. Więcej informacji znajduje się na stronie produktu TUTAJ.

sob., 16/01/2016 - 00:41 -- YoYo

Milviz pracuje nad SR-71 dla FSX oraz P3D!

Tego legendarnego samolotu dawno nie gościliśmy w FSX i P3D. Nadchodzi drodzy Państwo! Lockheed SR-71 "Blackbird" w tym roku wyląduje w Flight Simulator za sprawą Milviz, co też może być gwarantem odpowiedniej jakości tego modelu. W zasadzie SR-71 przedstawiać nie trzeba, chyba każda osoba interesująca się lotnictwem go zna i wie na czym polegały jego misje. Model zatem może się wydawać bardzo ciekawym dodatkiem do FS'a, chociaż może być także sporym wyzwaniem dla wydawców w związku z odwzorowaniem procedur, prędkości i pułapu w świecie FS'a oraz P3D. Jak do tej pory był jeden w miarę ciekawy model SR-71, który został wydany przez Glowingheat (a wcześniej ten sam przez AlphaSim). Model ma już jednak swoje lata i nie prezentuje obecnych standardów dodatków do symulatora. Tym bardziej cieszy fakt, że nad modelem samolotu Blackbird pochyliła się firma Milviz. Co prawda do końca prac jeszcze musi sporo wody w Wiśle upłynąć, jednak producent chwili się już pierwszymi screenami, łącznie z tymi z wnętrza kabin. Oprócz tego MV pracuje obecnie nad "Super Cobra" oraz C-130J. Screeny na FB TUTAJ.

ndz., 10/01/2016 - 09:16 -- YoYo

VFR Poland prezentuje Region North-West

Na stronie Simdesign (link TUTAJ) pojawiła się w sprzedaży nowa paczka z fotoscenerią Polski do FSX oraz P3D. Tym razem nowe wydanie fotorealistycznych tekstur Polski objęło region północno wschodni. Produkty sprzedawane przez Simdesign wcześniej były dystrybuowane przez stronę VFR Poland (link TUTAJ), jednak tutaj dopiero można zakupić od razu cały wybrany zestaw tekstur za jednym zamachem jako wersję digital lub nagraną na dysk przenośny. W ofercie Simdesign znajduje się także fotosceneriach Czech oraz regionu PL południowo zachodniego. Dodatek w nowym wydaniu został wykonany w oparciu o multispektralne obrazy satelitarne SPOT5 poddane szczegółowej korekcji geometrycznej, radiometrycznej i mozaikowaniu. Sceneria odwzorowuje w symulatorze lotu rzeczywiste i charakterystyczne cechy powierzchni ziemi wykorzystując tekstury w rozdzielczości terenowej 2,5 m/px, warstwę hydrologiczną oraz autogen.

wt., 05/01/2016 - 08:59 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu