Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Grudzień 2015

Panavia Tornado. Postęp prac u SSW

Wygląda na to, że za dosłownie "lada chwilę" Tornado od Sim Skunk Works ujrzy światło dzienne. Model przeznaczony będzie dla FSX oraz P3D, a prace nad nim rozpoczęto jeszcze w zeszłym roku. W serwisie posiadamy już jedną recenzję produktu SSW (F-84F, link TUTAJ) i przynajmniej ten model wypadł bardzo dobrze. Tornado od SSW zostanie wydany w wersji IDS, ECR, GR1 oraz 200. Będzie składał się z wersji Basic oraz Advanced (i tak też będzie sprzedawany). Różnica nie jest znaczna. Basic w zupełności wystarczy, chociaż wersja Advanced będzie dodatkowo wzbogacona o współdzielony kokpit w wersji multiplayer, a także nową zoptymalizowaną pod multiplayer (czyli mniej obciążającą PC - ale i uboższą) wersję modelu. Jest jeszcze jedna różnica, model Advanced wniesie nam dodatkowe podwieszenia typu: Kormoran, HARM oraz uzbrojenie specjalne B61 (tak!). Model będzie kompatybilny i wykorzystywał TacPack, jednak niektóre modele podwieszeń będą wykorzystywały produkt SSW o nazwie ACMI (opisany przy recenzji F-84). Jedną z nowych cech jaką wniesie także awionika Tornado do FSX i P3D będzie "moving map", która wydaje się świetnie przygotowana (Terrain following radar oraz Ground mapping radar). Model całościowo wydaje się zapowiedzią bardzo interesującą i długo już nie będziemy na niego czekać. SSW właśnie zapowiedział, że ich Tornado wyjdzie na dniach. Będzie też to ciekawe porównanie, bowiem jakiś czas temu Just Flight wydał Tornado, który jednak zawiódł oczekiwania większości. Najpierw od SSW dostaniemy wersję Basic do FSX, na początku stycznia 2016 roku wersję do P3D, wersję Advanced dostaniemy pod koniec lutego (ale będzie też można sobie wykupić upgrade). W pierwszym rzucie dostaniemy też wersję Tornado, gdzie nie do końca zostało skończone: tankowanie w powietrzu, IFF, BRSC i CCS. SSW jednak obiecuje, że wyda Service pack już w styczniu 2016. Nieco zdjęć z modelem można znaleźć na stronie FB TUTAJ, a strona produktu TUTAJ (uwaga: niestety wymaga rejestracji).

pon., 28/12/2015 - 13:03 -- YoYo

Gulfhawk II dla FSX, a także P3D wydany

Pamiętacie recenzję modelu F3F-2 w serwisie (link bezpośredni do tekstu TUTAJ), który był przeznaczony do FSX oraz P3D? Dziś "dobra nowina" dla fanów tej pękatej oraz ciekawej maszyny lotnictwa morskiego. Aeroplane Heaven ze współpracą wraz z Just Flight wydał właśnie rozszerzenie do swojego poprzedniego modelu. Do sprzedaży, bez wcześniejszych specjalnych zapowiedzi, trafił bowiem cywilny model samolotu marki Grumman, który otrzymał nazwę Gulfhawk II, a bazował właśnie na konstrukcji "Flying Barrel". Trzeba też dodać, że sam samolot został wyprodukowany w znikomej ilości, chociaż zasłynął dzięki swojemu malowaniu. W zasadzie nie jest to do końca rozszerzenie poprzedniej produkcji od Aeroplane Heaven, a jedynie kontynuacja modelu z pod serii F3F, ponieważ nie wymaga posiadania poprzednich produkcji od AH do działania.  Z Gulfhawk II odstawimy celownik i lądowanie na lotniskowcach, a zajmiemy się cywilnymi wycieczkami na tym dwupłatowcu z okresu międzywojennego. Model otrzymał przede wszystkim nową bryłę samolotu Gulfhawk II, a także parę zmian zaszło w kabinie pilota, reszta w zasadzie taka sama, bowiem sam samolot za wiele się nie różnił od F3F-1 i 2. Model można kupić w sklepie JF w cenie 14,95 Eu. Więcej informacji na stronie produktu TUTAJ.

pt., 25/12/2015 - 10:49 -- YoYo

Wszystkiego najlepszego!

Pomimo faktu, że za oknem aura totalnie nie świąteczna to jednak je mamy! Dlatego też z okazji Świąt Bożego narodzenia życzymy wszystkim czytelnikom serwisu yoyosims.pl jak i ich rodzin wszystkiego co najlepsze i zdrowe. Żeby była to chwila pauzy i zadumy, ale i radości na twarzy oraz wspaniałej, rodzinnej i niezapomnianej atmosfery. Odstawmy nasze codzienne troski i radujmy się tą chwilą. Oczywiście, także jak zawsze dołączamy specjalne życzenia związane z symulacją lotniczą na PC, aby ta się wciąż rozwijała i abyśmy mieli o czym rozmawiać i nad czym się ekscytować, kto wie co też także Mikołaj dziś przyniesie niejednej osobie ;)? Wszystkiego najlepszego zatem jeszcze raz! Pozdrawia serwis yoyosims.pl i życzy udanej Wigilii jak i najbliższych świątecznych dni!

czw., 24/12/2015 - 15:06 -- YoYo

Nadlatuje Mirage 2000C do DCS 1.5 oraz 2.0

Kolejna garść informacji dotycząca DCS World i tego, co wzbogaci ten symulator. Z opcji już dostępnych - do sprzedaży trafiła nowa kampania w świecie DCS'a. Tym razem kampania dotyczy misji związanych ściśle z A-10C Warthog pod tytułem "The enemy within". Kampania liczy sobie ponad 20 misji i do jej działania potrzebna jest wersja 1.5 DCSW. Warto też dodać, że pakiet ten kosztuje 9,99$. Z tej też okazji sam moduł z A-10C został przeceniony o 50%. Najważniejszą jednak zapowiedzią jest wydanie Open beta modelu Mirage 2000-5 C. Moduł, który od dłuższego czasu jest dostępny w obniżonej cenie w przedsprzedaży ma zostać wydany w przyszłym tygodniu, chociaż jak samo ED zapowiada dokładna data nie jest znana (trwają jeszcze beta testy, poprawki w instrukcji, video z quick start oraz opracowywanie misji treningowych). Należy też dodać, że DCS: M-2000C to zaawansowany import tego samego, świetnego modelu opracowanego przez M2M i Razbam do FSX i wydanego już jakiś czas temu. Projekt zatem wygląda bardzo obiecująco. Tym samym ED szykuje uaktualnienie dla wersji DCS 1.5 oraz 2.0. Po więcej musimy się uzbroić w cierpliwość do przyszłego tygodnia. Najnowszy newsletter z ED TUTAJ, zakupu modułu z M2000 można dokonać TUTAJ.

sob., 19/12/2015 - 11:18 -- YoYo

Nowy model od Aeroplane Heaven

Firma Aeroplane Heaven właśnie zapowiedziała kolejny model ze swojej "stajni" przeznaczony dla FSX, FSX:SE oraz P3Dv2 i v3. Dalej jak widać kontynuują serię samolotów lotnictwa morskiego, bo obecnie na deskach kreślarskich znajduje się F4U-1B. Sprawa jest o tyle ciekawa, że jak do tej pory do FSX nie wyszedł żaden "Corsair" serii B. Seria ta była w ogóle raczej pomijana do Flight Simulator'a, na rzecz oczywiście bardziej popularnego F4U-1C i D. F4U-1 "Birdcage" stanowił zatem będzie na pewno miłą odmianę. Aeroplane Heaven pokazał kilkanaście screenów ze swoim modelem na FB i jak widać model jest już prawie na ukończeniu, więc niespodzianka jest tym większa, że ta produkcja jest tak zaawansowana. AH zapowiada model na przełom stycznia i lutego 2016. Jak też autorzy zapowiadają model będzie posiadał szereg dodatkowych i ponad standardowych animacji. Więcej na stronie FB TUTAJ.

pt., 18/12/2015 - 09:01 -- YoYo

T-38A ADV od Military Visualizations

Firma Milviz wydała właśnie swoją drugą wersję modelu T-38A "Talon". Model dostał przydomek ADV, co ma oznaczać wersję "zaawansowaną". Przeznaczony jest do FSX, FSX:SE oraz P3D. Co zawiera nowa odsłona T-38 ADV w stosunku do tego wydanego parę lat temu? Model zyskał szereg cech poprawiających jego realistykę, mowa tutaj głównie o modelu lotu, obsłudze awioniki, dynamicznej wadze płatowca, realistycznie wymodelowanych silnikach J-85, możliwości różnych ustawień z poziomu konfiguratora, efektach oblodzeniowych, modelu zniszczeń oraz nowym oświetleniu. Bryła jak i wymodelowanie kabiny pozostała w zasadzie ta sama do poprzedniej produkcji i tutaj nie należy oczekiwać istotnych zmian. Posiadacze poprzedniej wersji T-38A na tę chwilę nie mogą liczyć na rabat, ale takowy został zapowiedziany (pod warunkiem, że kupiło się wcześniej model w sklepie MV). Przypomnijmy też, że w naszym serwisie znajduje się już recenzja poprzedniej wersji Talona od MV, link TUTAJ. Autorzy wydali także video tutorial, który można obejrzeć pod linkiem TUTAJ, zaś strona produktu znajduje się TUTAJ.

ndz., 13/12/2015 - 21:29 -- YoYo

ED wypuścił DCS 2.0 oraz NTTR

Eagle Dynamics wydał DCS 2.0 oraz mapkę zwaną NTTR (Nevada Test and Training Range map). Oba tytuły są jednak wydane w wersji otwartej alpha, co oznacza, że oprócz wersji "standardowej" DCS 1.2, a także DCS Open Beta 1.5 musimy osobno zainstalować właśnie wersję aplha jeśli chcemy na nowym DCS 2.0 polatać. Oznacza to też, że  DCS 2.0 i mapa NTTR nie są pozbawione bugów i oba tytuły znajdują się w dalszym rozwoju. DCS 2.0 obejmuje jedynie mapę NTTR którą należy osobno zakupić (obecna w DCS Gruzja jest zrobiona na inny silnik i nie nastąpiła jeszcze tutaj jej integracja). DCS: Nevada Test and Training Range map obejmuje obszar 366 000 kilometrów kwadratowych i jest dodatkiem płatnym (osoby, które zakupiły A-10C przed 21.02.10 dostały ją za darmo). DCS 2.0 oprócz cech z wersji 1.5 wnosi przede wszystkim możliwość integracji z tytułem symulacyjnym różnych map terenu. Więcej informacji na temat premiery na Forum ED pod linkiem TUTAJ.

wt., 01/12/2015 - 07:35 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu