Subscribe to Front page feed
Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Wrzesień 2015

Zapowiedź Combat Air Patrol 2

W roku 1993 na Amigę (oraz później na PC) wyszedł tytuł „Combat Air Patrol”, w którym na mocno wektorowej grafice można było się zmierzyć za sterami współczesnych maszyn myśliwsko szturmowych ze „złym” przeciwnikiem podczas operacji Pustynna Burza. Grę wydała wówczas firma Psygnosis Limited. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie można polatać w grze nawiązującej do tego tytułu. W październiku tego roku ma pojawić otwarta beta (płatna) Combat Air Patrol 2, za który odpowiada studio Sim155 Ltd. Tytuł CAP 2 jest rozwijany od 2012 roku. Sama za to premiera datowana jest na przełom 2015 i 2016 roku (różne źródła podają daty od XII 2015 do VII 2016). Tytuł na pewno będzie zachwycał grafiką, będzie oferował wsparcie dla nowoczesnych procesorów i GPU. Ponadto będzie oferował wsparcie dla Tracka IR, gogli VR oraz wsparcie dla wielu kontrolerów i HOTAS. W Combat Air Patrol 2 przyjdzie nam latać na AV-8B „Harrier II”, a teatrem działań będzie Cieśnina Ormuz. Gra symulacyjna odwzoruje też 250.000 kilometrów kwadratowych, będzie to zatem obszar dość spory. Tytuł skupi się na działaniach patroli morskich oraz szturmowych, do tego dojdą elementy strategii, dynamiczna kampania oraz tryby rozgrywek single oraz multi. Całość wygląda na tę chwilę obiecująco, chociaż raczej nie będzie to symulator z prawdziwego zdarzenia, a bardziej po prostu gra z elementami symulacji. Warto jednak śledzić dalszy rozwój tej produkcji by zobaczyć czym CAP2 finalnie będzie. Strona projektu TUTAJ, filmy na YT TUTAJ, Kickstarter, gdzie znajdziemy nieco więcej informacji dla projektu TUTAJ, nieco na temat kampanii oraz silnika gry TUTAJ.

śr., 23/09/2015 - 13:24 -- YoYo

DCS: Nevada Test and Training Range

Wszystko wskazuje na to, że tym razem (albo wreszcie) Eagle Dynamics będzie chciał dotrzymać podanych wcześniej terminów. Już w zasadzie "za progiem" mamy DCS World w wersji 1.5, który głównie ma wnieść nowy engine graficzny dla symulatora z pod marki DCS. Nowy silnik ma być czymś pomiędzy obecną wersją, a zapowiadaną 2.0, na którą jeszcze musimy poczekać (ta będzie posiadać szersze możliwości w zakresie między innymi tworzenia i dodawania map). Premiera ma mieć miejsce we wrześniu, zapewne w ostatnim tygodniu tego miesiąca. Wraz z nowym DCS ma także mieć premierę nowy moduł - model samolotu L-39 Albatros opracowywany przez ED. Nowością za to jest rozpoczęta przedsprzedaż na już od bardzo dawna zapowiadaną nową mapę dla DCS: Nevada Test and Training Range. Mapka ta już miała pojawić się wraz z A-10C Warthog jednak jej premierę już kilka razy przesuwano i odłożono w sumie na ... cztery lata później (jak widać). Mapa miała początkowo stanowić integralną część modułu z A-10C toteż osoby, które zakupiły ten model przed 21.02.2011 otrzymają ją gratis. Pozostałe osoby mogą ją obecnie zakupić po obniżonej cenie do poziomu 39,99$.  Należy jednak zwrócić uwagę, że ten dodatek zajmie aż 30Gb miejsca na dysku (pokrywa on 366.000 kilometrów kwadratowych) oraz mieć sprzęt raczej należący do tych mocniejszych. Przewidywana data premiery mapki z Newadą to końcówka listopada i pozostaje mieć nadzieje, że ED już tego nie zmieni. Więcej informacji TUTAJ, a video promujące nowy obszar w DCS TUTAJ.

ndz., 13/09/2015 - 21:56 -- YoYo

Model EE Lightning F6 wydany

Aerosoft wydał swój nowy model do FSX oraz P3D:  English Electric "Lightning". Dotyczy to jednakże nowej wersji myśliwca jaką jest F6, bowiem Aerosoft już w zeszłym roku wydał model samolotu EE "Lightning" we wcześniejszej wersji F3. Model jest uzupełnieniem zatem serii dotyczącej bardzo dobrej już uprzednio produkcji od Aerosoftu. Nowy model jest od razu wzbogacony o kompatybilność z TacPackiem, co oznacza bardziej realne zachowania modelu, a także obsługę uzbrojenia brytyjskiego myśliwca. Pakiet zawiera także model zewnętrzny samolotu w wersji F2A (podobnie jak to miało miejsce z F3).  Pakiet wydaje się w całości bardzo ciekawy, ponieważ już sam model w wersji F3 jest wciąż świetnie wykonanym modelem do FSX i P3D. Koniecznie należy też dodać, że posiadacze wersji F3 uzyskali również możliwość korzystania z TacPacka. Wystarczy na nowo ściągnąć model, który otrzymał duże uaktualnienie do poziomu wersji 2.0. Dla posiadaczy wcześniejszej produkcji Aerosoft ponadto oferuje zniżkę na poziomie 10 Eu. Standardowa cena modelu kształtuje się na poziomie 25,79 Eu. Link do strony produktu TUTAJ.

wt., 08/09/2015 - 20:11 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu