Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Lipiec 2015

S-60,70B i HH-60J. Nowa recenzja w serwisie!

Zapraszamy do pewnej podróży w przeszłość jeśli chodzi o premierę tytułu. W serwisie wstawiono nową recenzję, jednak dotyczy ona dodatku do Flight Simulator X z... 2007 roku, czyli z samych początków FSX’a na rynku. Na „tapecie” ląduje dziś tekst o dodatku „Jayhawk & Seahawk”, który swego czasu wydał Aerosoft. Pakiet oprócz tego, że zawiera same modele śmigłowców z serii S-60, to wnosi nam do FS’a modele kilku okrętów, a w tym okręt desantowy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych LHD-4 USS „Boxer” oraz zewnętrzny program Shipyard 2. Pakiet ogólnie jest dość bogaty i chociaż minęło już ponad 7 lat od jego wydania (a wcześniej był  dostępny także dla FS9) to dalej może stanowić dość ciekawy dodatek do symulatora, chociaż oczywiście – od tego czasu stan wiedzy deweloperów na temat tworzenia dodatków do FSX i P3D się mocno rozwinął. Nowy tekst wrzucamy do działu z recenzjami dot. serii FS, bezpośredni link do treści znajduje się TUTAJ.

śr., 29/07/2015 - 14:37 -- YoYo

Przedsprzedaż DCS: L-39C "Albatros"

Nie jest tajemnicą, że Eagle Dynamics pracuje już od jakiegoś czasu nad modelem L-39C do DCS. ED pochwaliło się właśnie modelem na FB, gdzie pokazano kolejne screeny z Albatrosem na silniku DCS2, silniku, którego wydanie ciągnie się w nieskończoność, a data premiery przesuwa się już nawet nie co miesiąc ale co kwartał. Do tego dziś ruszyła przedsprzedaż na L-39C (pre-order). Sam model wydaje się jednak ciekawym dodatkiem do DCS w „swojskich klimatach”. Przypomnijmy, że L-39 Albatros to odrzutowy samolot szkoleniowy produkcji czechosłowackiej firmy Aero Vodochody, wprowadzony do użytku na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, w celu zastąpienia swego poprzednika, Aero L-29 Delfin. ED chce się także pochwalić nowym modelem w najbliższą sobotę podczas video transmisji online (Stream na twitch.tv). Informacja o stream TUTAJ, a najnowsze screeny z modelem na silniku DCS2 TUTAJ. Zainteresowanych za odsyłamy już na dedykowaną dla Alatrosa podstronę, gdzie można złożyć zamówienie na model. Będzie on dostępny we wrześniu, a obecnie można go zakupić po obniżonej cenie, link TUTAJ.

czw., 23/07/2015 - 08:43 -- YoYo

"Memphis Belle" znów polata

Firma Aeroplane Heaven nie próżnuje. Właśnie ogłosiła, że trwają obecnie finalne prace (!) nad wersją B-17F do FSX oraz P3D. Żeby tego "było mało" to na swoim profilu FB firma pokazała już screeny z zaawansowanym stadium modelu do symulatorów. Przypomnijmy, że obecnie na rynku mamy już jednego Boeing'a B-17 "Flying Fortress" wydanego swego czasu przez A2A Simulation. Ten świetny pakiet został wyposażony w Accu-Sim (jego recenzja znajduje się także u nas w serwisie). A2A wydało jednak późniejszą "legendarną siedemnastkę" bo w wersji G. AH za to zabrało się za klasyczną i masowo budowaną wersję "F", właśnie która jest najbardziej rozpoznawalna dzięki historycznej "Memphis Bell". Model będzie wyposażony w szereg animacji, takich jak ruchome wieżyczki strzelców, możliwość otwarcia przedziału bombowego i zrzutu bomb, otwierane włazy dla załogi itp. Pakiet od Aeroplane Heaven będzie zawierał także kilka malowań, a kolejne dla wersji "F" zapewne powstaną wykonane przez użytkowników. Jest to kolejna zapowiedź ze strony AH. Obecnie trwają końcowe prace nad Lockheed Electra Model 10 oraz DH Devon. Podstrona z B-17F TUTAJ.

wt., 14/07/2015 - 07:09 -- YoYo

Łatka 1.101 dla IL-2 Battle of Stalingrad

Wreszcie pozytywna zmiana w IL-2 Sturmovik "Battle of Stalingrad"! Patch 1.101 ze "słowa" stał się "ciałem" i został oddany w ręce użytkowników IL-2 BoS. Co wnosi? Przede wszystkim ingeruje w ustawienia graficzne dając możliwość wyłączenia i włączenia opcji SSAO oraz HDR, tym samym generując więcej np. fps, a także wpływając na lepsze wygładzanie na ekranie. Od teraz także mamy opcję odpowiednią za odległość ładowania się tego co na ziemi - tekstur, drzew i obiektów. Zmieniono także opcję wyboru maszyn w Quick Mission oraz dodano "swobodną kamerę" pod klawisz F11. Patch pozwala także na udział do 64 graczy w trybie multiplayer na jednym serwerze. Oprócz tego łatka naprawia szereg drobnych błędów zgłaszanych autorom tytułu. Kolejną ważną sprawą jest oddanie samolotu I-16 typ 24 "Rata" w ręce wirtualnych pilotów. Mowa oczywiście o osobach, które zakupiły dostęp Premium (w trwającej przedsprzedaży) do IL-2 "Battle of Moscow". Jest to pierwsza maszyna z BoM, tytułu, który będzie miał premierę w przyszłym roku na razie wrzucona do BoS'a. Zarówno BoS i BoM będą bazowały na tym samym obecnym silniku, a do tego oba tytuły będą ze sobą kompatybilne. Kolejny samolot, włoski MC.202 S.VIII już w sierpniu. Informacja na temat łatki TUTAJ.

śr., 08/07/2015 - 22:04 -- YoYo

F-4E Phantom od Milviz wydany!

Po ponad roku prac firma Milviz wydała wreszcie swój model F-4E "Phantom II" dla FSX oraz P3D. Model w sprzedaży znajdował się już od prawie roku. Należy zaznaczyć, że była to jednak wersja beta modelu, którą w tym czasie rozwijali autorzy wraz już z użytkownikami słynnego odrzutowca w symulatorach. W modelu wykonano całą kabinę wraz z interaktywnymi przełącznikami oraz wskaźnikami 3D, zarówno pilota, jak i nawigatora. Oprócz tego pod model myśliwca będzie można podwiesić dodatkowe uzbrojenie z modułu opracowanego przez Milviz (ACM). Pakiet z modelem zawiera także nagrane dźwięki z prawdziwych F-4,  a oprócz tego zawiera model zewnętrzny wersji F-4J/S. Ponadto pakiet zawiera kilkanaście malowań oraz paint kit dla osób, które chcą stworzyć swoje własne malowanie dla F-4. Zainteresowanych można także odesłać na stronę MV, gdzie można obecnie pobrać instrukcję dla modelu MV F-4E. Cena modelu dla P3D lub FSX kształtuje się na poziomie 39,99$, jednak może ulec zmianie w krótkim czasie, ponieważ była to cena dla opcji przedsprzedaży. Strona produktu TUTAJ.

sob., 04/07/2015 - 21:19 -- YoYo

Finalne prace nad Lockheed Electra od AH

Miłośnicy klasycznego samolotu dwusilnikowego Lockheed Electra Model 10 do symulatorów czekają obecnie na wydanie tego modelu przez Aeroplane Heaven. Model samolotu o wspaniałej historii (między innymi za sprawą słynnego lotu Amelii Earhart) pojawi się do FSX, FSX:Steam oraz P3D. Zgodnie z obietnicą twórców nastąpi to już wkrótce, bowiem Electra Model 10 znajduje się w tej chwili już w fazie finalnych testów. Samolot będzie wyposażony jednak w kabinę pilotów nie tę historyczną, a będącą pewnym miksem między klasycznym wyglądem, a współczesną awioniką w kokpicie. Nie wszystkim może się to spodobać, ale taką politykę przyjął tutaj AH. Na plus za to można podać, że model będzie zawierał kilka różnych malowań. Na stronie FB twórcy pochwalili się właśnie nowymi skinami, jest to malowanie Electry w barwach hiszpańskich oraz rumuńskich. Obrazy można zobaczyć TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ, a kabina będzie wyglądać jak pod linkami TUTAJ oraz TUTAJ. Pozostaje czekać na finał prac nad tym ciekawym samolotem!

śr., 01/07/2015 - 07:33 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu