Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Czerwiec 2015

Dalsze prace nad IL-2 BoS oraz BoM

Dziś garść informacji na temat nadchodzących zmian związanych z IL-2 Battle of Stalingrad oraz kolejnym tytułem związanym z tą serią. Do przedsprzedaży trafiła właśnie wersja Stadnard IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow. Wersja ta kosztuje obecnie 49,99$ i obejmie "Wczesny dostęp" od października 2015. Jest to okrojona wersja Premium (bez odblokowań, a także bez dodatkowych maszyn flyable typu P-40 oraz MC.202). Zgodnie też z obietnicą autorów od lipca b.r. osoby posiadające "Early access" dla wersji Premium otrzymają pierwsze maszyny z IL-2 BoM do testów (na razie na silniku IL-2 BoS). Kolejno będą to: lipiec I-16, sierpień MC.202, wrzesień P-40, październik Bf-109, a fani Bf-110 będą musieli poczekać aż do listopada. Nadchodzi także łatka 1.101 do samego Battle of Stalingrad. Łatka przede wszystkim ma dodać właśnie pierwszy model z IL-2 BoM do BoS: I-16 typ 24, oprócz tego autorzy z 1CGS wreszcie poszli po "rozum do głowy" i w ręce użytkowników BoS'a dodadzą więcej opcji do ustawień graficznych (między innymi włączenie i wyłączenie HDR, SSAO oraz regulację dystansu widoku). Oprócz tego zostanie naprawionych kilkadziesiąt elementów w symulatorze zgłaszanych przez wirtualnych pilotów. Warto też wspomnieć, że powstaje dodatkowa letnia mapka Murmańska do IL-2 BoS (przykłady TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ). Co do map "letnich", tych oficjalnych, to tutaj jeszcze przyjdzie nam nieco poczekać, bo niestety obecnie zapowiada je się na jesień tego roku (za to zostaną one włączone też do kampanii w IL-2 BoS). Warto też dodać, że BoS otrzymał już standardowo niższą cenę, taką samą jak IL-2 BoM. Więcej na oficjalnym Forum, TUTAJ.

pt., 26/06/2015 - 20:27 -- YoYo

Przedsprzedaż JF Tornado GR1

Pozostał niecały tydzień do premiery modelu samolotu Panavia Tornado Gr.1 do FSX i P3D. Za model w zeszłym roku wzięła się ekipa, która wcześniej wydała model Canberra do tych symulatorów. Dystrybutorem Tornado w wersji pudełkowej oraz download jest Just Flight. Obecnie, do daty premiery (25.06) trwa także pre-order. Do czasu premiery model można zakupić po obniżonej cenie, a także każdy kto złoży pre-order dostanie dodatkowy pakiet malowań (normalnie będzie on płatny) z niemiecką wersją Tornado IDS („German IDS Livery Pack”).  Model wydaje się ciekawie przygotowany przez autorów, do tego będzie posiadał w pełni przygotowaną kabinę pilota oraz nawigatora, a także dość pokaźny zasób podwieszanego uzbrojenia. Z czasem podobno także ma się pojawić darmowa łatka dodająca kompatybilność Tornado Gr.1 od JF z TacPack co jeszcze bardziej urealni rozgrywkę i pozwoli obsłużyć uzbrojenie w maszynie myśliwsko szturmowej. Ponadto można zwrócić uwagę, na fakt, że Tornado był dość często pomijany przez deweloperów do symulatorów, a to oznacza, że wydanie od Just Flight będzie zapewne obecnie najlepszym modelem tej maszyny na rynku symulatorów.  Pakiet od JF będzie miał także bardzo pokaźny zestaw malowań, łącznie będzie to 24 skiny, w tym dostaniemy malowania dla brytyjskich, włoskich oraz niemieckich Tornad. JF opublikował także 2 dni temu nowe video z modelem. Wszystko to na stronie produktu, link TUTAJ.

pt., 19/06/2015 - 10:30 -- YoYo

Accu-Sim Comanche 250 od A2A

Fani warbirdsów wydawanych przez A2A Simulations jeszcze będą musieli nieco poczekać na kolejny model  z okresu II Wojny Światowej z zapowiedzi, czyli szkolny North American T6 „Texan”. A2A ogłosiło bowiem, że lada chwila wyjdzie ich kolejny model samolotu dyspozycyjnego dla FSX i P3D. Co ciekawe, ten model był do przewidzenia, ponieważ właściciel firmy właśnie taki samolot posiada, było tylko pytanie, kiedy Team od A2A się za niego weźmie.  Mowa o samolocie Piper Comanche 250. Model tej maszyny będzie oczywiście wzbogacony o dodatek Accu Sim, mocno urealniający nam obsługę modelu samolotu w symulatorze. A2A Simulations najprawdopodobniej model wyda w najbliższym czasie (możliwe, że na przestrzeni jeszcze tego miesiąca). Tak zawsze jest, jeśli opublikowują już video reklamujące sam model, a także pokazując jego obsługę w FSX czy P3Dv2. Piper Comanche 250 będzie zatem kolejnym modelem z serii GA wydanym przez A2A po C172, Piper Cherokee oraz C182. Najnowsze video wyprodukowane przez A2A Simulations można zobaczyć pod linkiem TUTAJ.

pon., 15/06/2015 - 08:21 -- YoYo

Aerofestival 2015 - Pokazy Lotnicze

Pierwsze pokazy lotnicze Air Show w Polsce, w Poznaniu na lotnisku Ławica odbyły się w 1991r. i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, gromadząc setki tysięcy osób na lotnisku. Po 24 latach 13 oraz 14 czerwca 2015 roku na lotnisku Poznań Ławica zagoszczą międzynarodowe pokazy lotnicze Aerofestival. Lotnicza impreza zatem odbędzie się już w ten weekend i będzie niewątpliwą gratką dla miłośników lotnictwa oraz osób, które ten temat może zainteresować. Pokazy (których w tym roku w Polsce jest jak na lekarstwo) zapowiadają się bardzo ciekawie. Po pierwsze na najbliższy weekend szykuje się bardzo dobra pogoda, po drugie – co oczywiście jest najważniejsze – w pokazach będą uczestniczyły bardzo ciekawe i zróżnicowane statki powietrzne. Pokazy będą się dzieliły na prezentacje statyczne i dynamiczne. Tym razem organizatorzy oprócz maszyn współczesnych zaprosili także sporo warbirds’ów więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Z ciekawych maszyn na Aerofestival 2015 będzie można zobaczyć: de Havilland Vampire, TAH-1 Cobra, F4U Corsair, North American P-51 Mustang, Mitsubishi Zero, North American T6 Texan, North American T34 Mentor, Cessna O2A, OV-10 Bronco, Boeing Stearman i wiele innych. Mowa także była o Jak-3, jednak na tę chwilę samolot zniknął z programu pokazów. Oprócz tego zobaczymy tutaj sporo grup akrobacyjnych, które zaprezentują się w pokazach dynamicznych. Air Show w Poznaniu  Ławica  prezentuje się zatem bardzo obiecująco i na pewno warto się na niego wybrać. Więcej informacji na stronie organizatora Aerofestival 2015 TUTAJ.

czw., 11/06/2015 - 08:53 -- YoYo

Prace nad zielonymi mapkami w 1CGS

Prace po stronie 1CGS związane z IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow wciąż trwają. Autorzy zachęcają do zakupu nadchodzącego tytułu poprzez pokazywanie swoich prac nad modelami i rozpoczęciem przedsprzedaży cyfrowej wersji "Bitwy o Moskwę". Możemy już podziwiać (przynajmniej na screenach) takie modele jak I-16, P-40, MC.202, Bf-109 oraz Bf-110. Docelowo jeszcze tutaj dojdzie nowa wersja IL-2 i Pe-2 oraz Ju-88. Jak już wcześniej zapowiadano już wkrótce także pojawi się nowe rozszerzenie dla poprzedniego tytułu czyli Battle of Stalingrad. Autorzy obiecali posiadaczom BoS dodanie bezpłatnie do symulatora nie zimowych map, które będą dość sporą odmianą od tego co obecnie można zobaczyć w BoS za wiatrochronem samolotu. Nowe mapki wyglądają całkiem nieźle, a obrazy z zapowiedzią można zobaczyć TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Zbiór oficjalnych newsów na stronie IL-2 (w tym screeny z modelami) TUTAJ.

pon., 08/06/2015 - 07:48 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu