Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Maj 2015

Nowa recenzja w serwisie: F3F-2 do FSX

Wrzucamy w dniu dzisiejszym nową recenzję do serwisu. Tym razem jest to tekst poświęcony firmie Aeroplane Heaven, która wróciła oficjalnie pod swoją nazwą z impetem na rynek symulatorów oraz dwoma dodatkami, które pojawiły się w dość krótkim okresie czasu między sobą. Niniejsza recenzja dotyczy ostatniego produktu Aeroplane Heaven, modelowi pokładowego samolotu Grumman F3F-2. Model został wydany niecałe 2 miesiące temu, a już w tym czasie doczekał się także trzech łatek dopracowujących produkt od AH. Sam samolot F3F "Flying Barrel" ponadto jest ciekawą konstrukcją  o nietypowym wyglądzie oraz … charakterystycznych i kolorowych malowaniach z tamtego okresu. F3F był też ostatnim samolotem dwupłatowym używanym jako myśliwiec przez Marynarkę Stanów Zjednoczonych i używany był w końcówce lat 30-tych ubiegłego wieku. Jak zawsze w tekście opisano sam model, co zawiera pakiet,  a także przybliżono powstanie samolotu F3F. Tekst wzbogacono także o screeny z symulatora FSX i F3F. Opis ląduje w dziale poświęconemu Flight Simulator, a link bezpośredni do treści jest TUTAJ. Zapraszamy!

czw., 28/05/2015 - 07:22 -- YoYo

Zapowiedź patch'a oraz promocja w RoF

Jak się okazuje, autorzy Rise of Flight wcale nie zapomnieli o swoim tytule, który właśnie w maju tego roku obchodzi 6 rocznicę wydania. Na początku czerwca do RoF ma pojawić się łatka, która naprawi parę drobnych spraw, ale która przede wszystkim wniesie do symulatora z czasów I Wojny Światowej myśliwiec zaprojektowany przez Igora Sikorskiego S-16, który w rzeczywistości brał udział w misjach osłonowych właśnie dla S-22 "Ilya Muromets". Był to pierwszy masowo produkowany rosyjski lekki myśliwiec wyposażony w jeden km o zsynchronizowanym działaniu wraz ze śmigłem. Łatka pojawi się już niebawem, natomiast już od dziś, do 1-ego czerwca 1CGS urządził sporą promocję na samoloty do RoF (poza niestety S-22), modyfikacje oraz  dodatkową mapę "Channel Map". Promocja dotyczy obniżki na poziomie 70% więc jak ktoś lubi dany okres działań - to taka okazja może się za szybko nie powtórzyć, ponieważ jak do tej pory obniżki sięgały połowy ceny i były organizowane jedynie w związku z większymi świętami. Autorzy symulatora na swojej stronie opublikowali 3 screeny z zapowiadanym myśliwcem S-16 TUTAJ, a link do sklepu RoF znajduje się TUTAJ.

pon., 25/05/2015 - 23:13 -- YoYo

Prace w A2A nad modelem T6 Texan

Firma A2A chyba po raz pierwszy tak oficjalnie przyznała się do tego co robią i pokazała pierwszy obrazek z nieukończonym i nieoteksturowanym modelem. Już od jakiegoś czasu wiadomo co prawda, że A2A teraz skieruje swe kroki w stronę fanów "warbirds'ów" i będzie to model T6, dziś jednak zaprezentowano pierwszy screen z T6 i ogłoszono przestawienie "wajchy" z badań na aktywne prace nad ukończeniem tego modelu. Tym razem wybór padł właśnie na treningowy samolot typu North American T-6 "Texan", na którym w okresie II Wojny Światowej szkolili się amerykańscy (i nie tylko) piloci. Maszyna ta urosła do miana legendy ponieważ była wykorzystywana przez wiele lat, również po wojnie, a oprócz tego latała w zasadzie na całym świecie. Brała udział również nawet w konfliktach zbrojnych (jak. np. Korea). Samolot wyprodukowano w niebotycznej ilości - ponad 15 tysięcy sztuk! Dziś można go spotkać w muzeach ale także i na pokazach lotniczych. North American T-6 Texan to ciekawy wybór, chociaż nie była to typowa bojowa maszyna. Model powstaje na potrzeby FSX oraz P3D i będzie połączona oczywiście z Accu Simem. Na tę chwilę pozostaje jedynie jeszcze ocierać "ślinkę" i czekać na dalsze informacje na temat modelu Texan'a od A2A, omawiany screen TUTAJ.

pon., 18/05/2015 - 08:02 -- YoYo

Mirage 2000C od M2M wydany

Po wielu miesiącach prac M2M wreszcie wydał finalną wersję (1.02) swojego Mirage 2000C dla FSX, FSX:SE oraz P3D. Nad modelem faktycznie upłynęło wiele miesięcy prac (prace rozpoczęto w 2013 roku). Model ponadto był od dłuższego czasy dostępny także (po zakupie w pre orderze) w wersji beta, dlatego też jest produktem nieźle dopracowanym i testowanym przez użytkowników. Mirage 2000C od Metal2Mesh współpracuje także z TacPack co oznacza, że  można wyposażyć go w działające uzbrojenie i zarządzać nim zgodnie z obowiązującymi procedurami. Oprócz tego dostaliśmy tutaj finalnie działający radar, a także możliwość tankowania w powietrzu. Model samolotu otrzymał kilkanaście malowań, wysokiej rozdzielczości tekstury, pełną kabinę VC wyposażoną w instrumenty 3D, zaawansowane systemy zarządzania samolotem oraz jego uzbrojeniem, dodatkowe animacje oraz obiekty (jak np. zewnętrzna jednostka zasilania), dodatkowy tankowiec, manager załadunku, realistyczny efekt dopalacza, wysokiej jakości dźwięki, paintkit oraz instrukcję. Cena całego pakietu wynosi 40$, co jest poziomem do przełknięcia zważywszy na wyposażenie tego dodatku do serii FS. Zainteresowanych odsyłamy na stronę producenta TUTAJ. Teraz pozostaje czekać... na wersję dla DCS!

wt., 12/05/2015 - 07:42 -- YoYo

Model P-38L od Milviz wydany

Milviz wydał model samolotu legendy P-38L "Lightning". Model przeznaczony jest dla FSX, FSX: Steam Edition oraz Prepar3D, jednak dla simów z serii FS i P3D sprzedawany jest osobno. Wydanie P-38 na pewno może ucieszyć (fanów sprzętów z czasów II Wojny Światowej), ponieważ P-38 jakoś został zapomniany przez wydawców i właściwie do tej pory istniał jeden płatny dodatek, w którego jakość można by jednak nieco powątpiewać (FSD), a ew. drugi odstawić na wysoką półkę (JF), a przecież "X" na rynku jest od 2007 roku. Z "darmówek" niestety nić ciekawego też nie wyszło przez te wszystkie lata. Co zawiera pakiet? Autorzy podają takie cechy: profesjonalny model lotu, realistyczne uruchamianie i zatrzymanie silników, wymodelowane systemy i uszkodzenia, realistyczne oświetlenie w wewnątrz oraz na zewnątrz modelu, 21 malowań, wysokiej jakości dźwięki zgrane z prawdziwego P-38, modelowanie 3D w kabinie pilota, instrukcję dla modelu, a także historyczną dla prawdziwego P-38. Oprócz tego P-38L od Milviz wspiera TacPacka. Oznacza to, że można tutaj podwiesić uzbrojenie czy zapasowe zbiorniki paliwa. Wszystko jest odrzucane, wpływa też dynamicznie na masę samolotu. Uzbrojenie jakie P-38L może ze sobą zabrać to oczywiście pociski do karabinów, rakiety niekierowane HVAR, a także bomby Mk.64. Uzbrojenie połączone z TacPackiem oczywiście działa i na pewno urealni nam zabawę z czasów IIWŚ. Model można zakupić poprzez sklep MV, dla posiadaczy od tego producenta P-38 Redux "Red Bull" jest przewidziana mała zniżka. Wersję standard oraz wspierającą TacPack także można zakupić osobno. Na stronie MV można także wcześniej ściągnąć instrukcję. Więcej na temat modelu pod linkiem TUTAJ.

ndz., 10/05/2015 - 07:52 -- YoYo

FreeMeshX Global

Nie masz pieniędzy albo nie chcesz ich wydać na dodatkowy i dokładniejszy Mesh (siatka terenu) dla Microsoft Flight Simulator X, FSX: Steam Edition lub Prepar 3Dv2? Od tej pory to nie problem, wystarczy dobre łącze oraz cierpliwość by zassać 42 Gb danych. Użytkownik AviatorMoser wrzucił do światowej dystrybucji darmowy FreeMeshX Global v1.0 pokrywający całą naszą planetę. Dostaniemy tutaj zatem bardziej szczegółową siatkę terenu dla Północnej, Południowej oraz Centralnej Ameryki, dla Europy, Azji, Afryki oraz Australii i Oceanii. Nieco mniej szczegółowe ale też zostały dorzucone siatki dla Antarktyki, Grenlandii oraz części Rosji. Mesh został wydany w rozdzielczości 38m (LOD10). Co prawda istnieją na rynku większe rozdzielczości (jak np. świetna seria FS Global Ultimate od FS PILOT'S) ale są to płatne dodatki, na które trzeba też dość sporo wydać by pokryło nam cały świat. Dodatek od AviatorMoser na pewno jednak jest lepszy niż "pudełkowy" mesh ze wspomnianych symulatorów. Dystrybuowany jest za pomocą Torrenta, czyli równocześnie ściągając wysyłamy go innym, co przy tak dużej zawartości stanowi niezły pomysł na dystrybucję darmowego dodatku, który autora na pewno kosztował mnóstwo pracy. Instalacja jest bardzo prosta, są to pliki typu BGL, które aktywuje się w Addon Scenery ręcznie. Więcej na temat darmowej siatki dla serii FS na Forum Avsim (może wymagać zalogowania), link TUTAJ.

ndz., 03/05/2015 - 09:38 -- YoYo

Kwietniowy DCS news letter

W ostatnim dniu kwietnia, czyli wczoraj, Eagle Dynamics, producent serii DCS World i dystrybutor modułów do tego symulatora zaszczycił nas kolejną garścią informacji na temat tego co się dzieje w ED. Firma wciąż pracuje nad nowym engine oznaczonym jako DCS2. Pojawiły się także nowe filmiki pokazujące jak DCS2 wygląda w połączeniu z obecną mapą części Gruzji doskonale znaną i "piłowaną" od wielu już lat w DCS i FC. Oprócz tego pojawiło się nowe video z "czeską Iskrą" czyli modelem samolotu L-39 "Albatros", który także jest w opracowywaniu tym razem przez samo ED. Tutaj pewna nowość - online dwie osoby będą mogły zająć miejsca w jednej maszynie, co oznacza pełną kompatybilność także systemową między graczami. Będzie to pierwszy test takiego latania przed zapowiadanym na ten rok jeszcze F-14A/B Tomcat dla DCS'a od Leatherneck Simulations. ED poinformowało także o dalszych pracach nad mapami Nevada Test and Training Range  (NTTR) i Cieśniną Ormuz. Ta pierwsza jest w znacznie bardziej zaawansowanym stadium i pojawi się jako pierwsza. Nie ustają także podobno prace nad modelami z napędem śmigłowym czyli P-47D oraz "Spitfire", a także współczesnym F/A-18C "Hornet" przy którym obecnie trwają prace nad systemem radarowego odwzorowania powierzchni ziemi. Niestety w tym zbiorze newsów trudno szukać jakichkolwiek dat, a DCS2 z zeszłego roku miał się przesunąć na pierwszy kwartał tego roku i dalej nic, podobnie jak nowych, obiecanych map także wciąż nie ma i niestety wydawca nie określa już kiedy co ma się pojawić. Pozostaje czekać jednak cierpliwie, bo przynajmniej na screenach, czy nowych filmach nowszy engine dla Digital Combat Simulator wygląda naprawdę bardzo obiecująco. Pełen zestaw informacji na ten temat w j.angielskim plus filmy i screeny można znaleźć na Forum wydawcy, link TUTAJ.

pt., 01/05/2015 - 08:36 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu