Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Kwiecień 2015

Model Grob G115E dla FSX oraz P3D, WiP

Iris Simulations zapowiedział, że opracowywany przez tę firmę model samolotu Grob G115E pojawi się w sprzedaży w maju tego roku. Grob G115 to kompozytowy dolnopłat służący przede wszystkim jako maszyna szkolenia podstawowego. Samolot został opracowany w Niemczech i chociaż to konstrukcja serii General Aviation to maszyna stała się popularna w początkowej fazie treningu pilotów wojskowych. W ten też sposób Grob 115 można spotkać w szkolnych jednostkach wojskowych podlegających pod Royal Air Force, Royal Navy, Egyptian Air Force, Army Air Corps, United Arab Emirates Air Force i tak dalej. Wybór Grob "Tutor" wydaje się zatem dość ciekawy i zostanie on zapewne włączony pod serię "Pro Training Series" od Iris Simulations, którą to zdominowały wszelkie odmiany Pilatusów. Model będzie kompatybilny z FSX oraz P3D. Jak wygląda na tę chwilę? Podejrzeć go można na stronie FB wydawcy, link TUTAJ.

wt., 28/04/2015 - 10:04 -- YoYo

Uaktualnienie dla FSX: Steam Edition

Czy Microsoft Flight Simulator: Steam Edition jest w stanie wyprzeć standardową (pudełkową) wersję FSX? Na tę chwilę ciężko powiedzieć, chociaż wersja FSX:SE po początkowych problemach zbiera obecnie coraz więcej pochwał dotyczących stabilności i bezproblemowego działania. Obecnie także wiele producentów tworzy już tak swoje dodatki, by były one kompatybilne również z wersją FSX:SE z czym były problemy tuż po premierze FSX:SE. Kolejną zaletą jest fakt, że nowy zespół odpowiadający za tę formę dystrybucji poczciwego FSX'a (FSX Insider) wciąż go ulepsza i co jakiś czas wydaje łatki dla FS'a dbając właśnie o jego stabilność i łatając zauważone problemy przez użytkowników. W dniu wczorajszym miało miejsce właśnie kolejne wydanie patcha dla FSX:SE. Nic nie wymaga tutaj jednak dodatkowej instalacji, ponieważ Steam sam za nas ściągnie najnowsze uaktualnienie. Przez jakiś czas FSX:SE można było także kupić w cenie 5$ poprzez Steam, producent za to się chwili, że sprzedano już ponad 200 tysięcy sztuk takiej wersji FSX'a (ta informacja znajduje się TUTAJ). Link do informacji na temat najnowszego patcha dla FSX:SE TUTAJ.

pt., 24/04/2015 - 07:51 -- YoYo

Grumman F3F-2 od Aeroplane Heaven

Model Grumman'a F3F-2 dla FSX oraz P3D wydany. Premiera ze strony AH miała miejsce przed weekendem, jednak w związku z ograniczeniami na stronie producenta osoby z poza USA nie miały możliwości go zakupić. Dopiero dziś model trafił do sprzedaży w sklepie PCAviator (e-sklep o zasięgu ogólnoświatowym), co już bardziej może odpowiadać osobom np. z Europy. Od teraz tutaj także można nabyć wcześniejszy, a równie ciekawy model samolotu Globe "Swift" GC1-A (na stronie wydawcy jest także darmowe jego demo). Aeroplane Heaven zabrał się po oficjalnym wznowieniu działalności za dość ciekawe modele samolotów. Grumman F3F-2  jest też bardzo charakterystyczną konstrukcją w związku ze swoim pękatym kadłubem i chowanym podwoziem. Samolot zwany był potocznie "latająca beczką" i faktycznie jego pękaty kadłub ją przypomina. Maszyna służyła jako myśliwiec US Navy w latach 30-tych ubiegłego wieku. Jak na razie Aeroplane Heaven utrzymuje także dość dobre ceny, bowiem ceny modeli wynoszą 19.95$ każdy, a w sklepie PCAviator we wtorki podpowiedzmy, że jeszcze są obniżki -10%. Strona sklepu TUTAJ, a strona producenta z F3F-2 (można także ściągnąć instrukcję wcześniej) TUTAJ.

pon., 20/04/2015 - 21:18 -- YoYo

Zagłosuj na kolejny model od Captain Sim

Captain Sim rusza w rynek. Na razie co prawda w głosowaniu, ale po w zasadzie wielomiesięcznej przerwie to jakiś dobry znak. Owszem, co jakiś czas pojawiają się pewne uaktualnienia do ich produktów jednak w zakresie nowego modelu od CS od dawna nic nie słychać. Ostatnim modelem który wytoczył się z hangaru CS był L1011 prawie dwa lata temu, jeśli zaś chodzi o samolot wojskowy był to z kolei B-52 już naprawdę wiele lat temu. Od tej pory niestety mamy mocną posuchę jeśli chodzi o tego wydawcę, chociaż możliwe, że mają na to także wpływ wydarzenia, które wciąż mają miejsce na Ukrainie, a tutaj firma ma przecież swoje korzenie. Na razie Captain Sim zaprasza na oddanie głosu na modele jakie byśmy chcieli ujrzeć w FSX i P3D. Głosy można oddać na 3 wybrane typy maszyn, a wśród osób, które oddadzą głos będą rozlosowane darmowe (i dowolne) modele ze stajni Captain Sim. Losowanie odbędzie się w maju. Oddać głos zapewne nie zaszkodzi i tak, a "nuż, widelec" naszą wygraną będzie właśnie decyzja po stronie CS o podjęciu prac nad typem samolotu, który chętnie byśmy ujrzeli w symulatorze? Link do informacji na ten temat na stronie Captain Sim TUTAJ.

czw., 16/04/2015 - 20:59 -- YoYo

EPWA od Drzewiecki Design c.d.

Co prawda minął już ponad rok od ogłoszenia przez Drzewiecki Design wznowienia prac nad lotniskiem im. Fryderyka Chopina w Warszawie (EPWA, "dawne" Okęcie) dla symulatorów FSX i FS9 (zapewne i P3D) ale pragniemy uspokoić - prace nad jednym z ważniejszych lotnisk w Polsce wciąż trwają. Pierwsze przymiarki do tej scenerii Drzewiecki Design podjął już w 2008 roku, jednak wyprzedziły go inne projekty. Sceneria ma uzupełnić "dziurę" która pojawiła się na terenie wirtualnej Warszawy po wydaniu przez wspomnianą firmę Warsaw City 2013 kilka lat temu. Sceneria obejmie cały międzynarodowy port lotniczy w aktualnym wydaniu, tekstury nocne oraz dzienne oraz sezonowe (lato, jesień i zimę). Oprócz tego sceneria będzie posiadała także randerowane wnętrza w przeszklonych obiektach (ale będzie można to wyłączyć) oraz statyczne i dynamiczne obiekty takie jak naziemny park maszynowy, czy same modele samolotów. Najnowsze screeny z projektowanego EPWA można podejrzeć na Forum DD, link bezpośredni TUTAJ. Data premiery na razie nie jest znana ale raczej będzie to druga połowa bierzącego roku.

pon., 13/04/2015 - 20:26 -- YoYo

FTX Central 2.0 i zapowiedź Trees HD

FTX wydał właśnie odświeżony moduł FTX Central 2.0. Od tej pory "stary" FTX Central przeznaczony do zarządzania sceneriami oraz dodatkami od ORBX nie będzie już rozwijany. Tym samym pojawiły się nowe biblioteki Orbxlibs 150331. Warto jednak zwrócić uwagę na zupełnie nową opcję w FTX Central 2.0 jaką będzie zakładka Trees HD. Opcja ta wniesie nam do FSX drzewka o podwójnej jakości pod względem rozdzielczości i podobno bez wpływu na FPS oraz tak zwany VAS. FTX Trees HD to ponad 100 nowych tekstur drzew dla różnych obszarów uwzględniając już wydane dodatki od FTX oraz teren defaultowy z FS'a lub P3D. Nowe teksty oprócz tego, że bazują na wyższej rozdzielczości to zostały opracowane techniką fotorealizmu wnosząc nam do FSX lub P3D powiew świeżości w zakresie wykonania i różnorodności flory. Jak to wygląda? Można zobaczyć na oficjalnym Forum producenta np. TUTAJ oraz TUTAJ. Program FTX Central 2.0 oczywiście jest darmowy, a więcej informacji oraz instrukcję można ściągnąć w temacie TUTAJ.

ndz., 05/04/2015 - 23:08 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu