Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Marzec 2015

Pre-order IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow

1CGS w dniu dzisiejszym rozpoczęło przedsprzedaż swojego kolejnego tytułu - IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow. Co prawda do premiery BoM jeszcze kawał czasu (bo tytuł datowany jest w zasadzie na 1-y kwartał 2016 roku) jednak 1CGS zachęca do skorzystania już obecnie z nowego pre-ordera. Dlaczego? Część rzeczy z BoM, zamawiając już teraz ten tytuł, otrzymamy do testowania i latania w Battle of Stalingrad i na jego silniku. Autorzy przedstawili rozpisaną strukturę rozbudowy symulatora pod ten tytuł i tak - przy wersji Premium (obecnie sprzedawanej) - pierwsze samoloty rodem z IL-2 Battle of Moscow otrzymamy już w lipcu tego roku (jeśli posiadamy IL-2 BoS), dotyczy to także Quick mission builder oraz trybu multiplayer. Nowa mapa dojdzie nam jednak w 2016 roku, podobne jak i misje lub kampanie. BoS oraz BoM finalnie będą kompatybilne, czyli "zarządzane" z jednego menu, ale nie będzie tutaj konieczności posiadania obu. Tytuły dalej mają być niezależne. Battle of Moscow wniesie także do nowej wersji "iłkowego światka" 10 nowych maszyn oraz (o czym wspomniano już wcześniej) nową mapę o wymiarach 270 x 290km. Kampania ma obejmować różne okresy walk pod Moskwą począwszy od października 1941 do kwietnia 1942. Pre order można zrobić na stronie oficjalnej tytułu, link TUTAJ, a dodatkowe szczegóły na temat zapowiadanego nowego symulatora z serii IL-2 na oficjalnym Forum IL-2 TUTAJ.

wt., 31/03/2015 - 22:41 -- YoYo

Gifty oraz promocja 60% w sklepie RoF

W internetowym sklepie Rise of Flight ruszyła wiosenna promocja która potrwa do końca tego miesiąca (23-30.03). W tym czasie można nabyć produkty z okresu I Wojny Światowej od 777 Studios z obniżką nawet do 60%. Promocją objęto takie dodatki do RoF'a jak: samoloty, modyfikacje wyposażenia oraz uzbrojenia (obecnie sprzedawane razem w jednym pakiecie) oraz mapę "Channel map". Jedynym dodatkiem, którego nie dotyczy obniżką jest bombowiec Sikorsky S-22, który nie tak dawno trafił pod strzechy "Rise of Flight" z tytułu "Ilya Muromets". Ze sklepu za to zniknęła płatna kampania "St. Mihiel Campaign" oraz płatne osobno szaliki, serpentyny oraz pistolety. Te rzeczy, jeśli ktoś ich nie zakupił wcześniej, od teraz są dostępne bezpłatnie dla każdego wirtualnego pilota Rise of Flight, a wspomniana kampania prezentuje świetny poziom wykonania i ciekawą historię. Bezpłatnie także rozdano modyfikacje dla samolotów Fokker E.III oraz Airco DH.2. Warto też dodać, że oficjalna strona RoF pod koniec lutego b.r. przeszła pewien "remanent" i obecnie prezentuje się już w nowej wersji. Link do strony internetowej RoF oraz sklepu TUTAJ.

wt., 24/03/2015 - 07:06 -- YoYo

FSX at War: Carrier and Convoy Planner

Pojawił się wreszcie oficjalnie pierwszy dodatek do całego, wspaniale się zapowiadającego pakietu FSX @ War. Część pierwsza, która właśnie się pojawiła dotyczy działań morskich i nosi tytuł Carrier and Convoy Planner. W necie wylądowała także nowa strona całego projektu, która przeżyła właśnie odświeżenie i została przetłumaczona na język angielski (za projekt w głównej mierze odpowiadają Francuzi). Przypomnimy, że FSXatWar to olbrzymi projekt, który ma za zadanie wnieść do FSX (a także jak wynika z obecnych zapowiedzi do P3D) militarne działania w zakresie operacji – misje oraz kampanie, możliwość ustawiania sobie celów i realizacji zadań (w tym dynamicznie zmieniające się warunki). Do pełnej obsługi FSXatWar wymagany obecnie jest model kompatybilny z TacPackiem oraz oczywiście sam TacPack. Cały projekt zapowiada się bardzo interesująco i pozostaje mocno trzymać kciuki za autorów bowiem wszystko to jest za darmo. Link do nowej odsłony strony FSXatWar oraz Carrier and Convoy Planner TUTAJ.

czw., 19/03/2015 - 09:51 -- YoYo

Update 1.2.16 dla DCS World już dostępny

Symulator DCS World wzbogacił się o nową łatkę podnosząc nam numerek symulatora do wersji 1.2.16. Patch przede wszystkim oficjalnie wniósł model Hawk T.1 do DCS, który obecnie otrzymał oficjalne wsparcie ze strony ED. Model co prawda jest już od jakiegoś czasu w sprzedaży i dodajmy, że znajduje się on w fazie wczesnej bety, ponieważ nie posiada nawet dedykowanego realnego modelu lotu (AFM). Ponadto łatka naprawia parę drobnych bugów w samym DCSW, FC3 oraz F-86. Najwięcej zmian przyjdzie nam zobaczyć jednak w module z MiG-15bis, a którym pojawił się nawet pilot w wirtualnej kabinie (widzialny z pozycji "oczu pilota"). Oczywiście można go także "wyłączyć". Łatkę można zaciągnąć odpalając DCS lub włączając auto updater. Pełna lista zmian w nowym patchu na Forum Eagle Dynamics, autorów DCS'a TUTAJ.

wt., 17/03/2015 - 07:41 -- YoYo

Grumman F3F-2 dla FSX, P3D od AH

Aeroplane Heaven obwieścił, że zabrał się za model samolotu Grumman F3F-2. Jak widać chłopacy z niedawno oficjalnie „wskrzeszonego” AH prą naprzód i obecnie posiadają już kilka konstrukcji na swoim roboczym biurku, a  Grumman F3F-2 będzie ich kolejnym projektem. Samolot jest o tyle ciekawy, że jest to jedna z pierwszych konstrukcji stosowana przez US Navy na szerszą skalę. Maszyna weszła do służby w połowie lat 30-tych ubiegłego wieku. Grumman F3F-2  jest też bardzo charakterystyczną konstrukcją w związku ze swoim pękatym kadłubem i chowanym podwoziem (nietypowy układ jak na dwupłat) i dzięki temu posiada też dużo sympatyków na świecie tej konstrukcji. Model jest obecnie w bardzo wczesnym studium projektów, ale już można „ostrzyć” na niego ząbki. Informacja na FB TUTAJ.

pt., 13/03/2015 - 14:37 -- YoYo

Powrót marki Aeroplane Heaven na rynek

Może nie każdy wie, więc warto podać, że firma Aeroplane Heaven wraca do gry. Blisko 3 tygodnie temu właściciele AH opublikowali taki news, a w tym tygodniu miała miejsce premiera modelu samolotu Globe swift GC-1A. Aeroplane Heaven to firma z długim stażem w świecie Flight Simulator. Zajmowała się dodatkami do FS2002 oraz FS2004. Potem jakoś wieści o AH ucichły, a niektórzy z Team'u zaczęli produkować dodatki dla Just Flight oraz Wilco Publishing Aeroplane Heaven przeważnie zajmował się historycznymi konstrukcjami związanymi z lotnictwem wojskowym, ale zdarzały się także odstępstwa. Niektórzy lubili AH, niektórzy nie, ale to już inna historia. Dziś Aeroplane Heaven ma ambicje co najmniej powrócić na swoje miejsce w zakresie dodatków do symulatorów FSX oraz P3D wydawanych pod swoją marką. W swoim "hangarze" produkcyjnym obecnie mają Fokkera F27 oraz DeHavilland DH-104. Model za to bardzo ciekawego samolotu Globe swift GC-1A właśnie co wyszedł i trzeba przyznać, że to bardzo fajny i "klimatyczny" wybór. Więcej o nowym modelu, a także nowa strona producenta TUTAJ.

pt., 06/03/2015 - 20:07 -- YoYo

Zapowiedź F-14 A i B dla DCS'a!

No i stało się. Wreszcie podano do wiadomości oficjalnie to, o czym się mówiło już w kuluarach forum Eagle Dynamics od jakiegoś czasu. Leatherneck Simulations, autorzy MiG-21bis do DCS, zapowiedzieli, że kolejnym ich produktem do Digital Combat Simulator będzie model Grumman F-14 „Tomcat” w wersji A oraz B. Będzie to zatem po modelu F-14 od Aerosoft dla FSX bardzo ciekawy dodatek w postaci Tomcat’a do kolejnego symulatora, a już z MiG-21bis Leatherneck Simulations pokazał, że stać ich na wykonanie naprawdę świetnego modelu. W modelu będzie można także równocześnie zająć stanowisko pilota i radiooperatora (także w multiplayer). Oczywiście zostaną tutaj odwzorowane wszystkie systemy łącznie z działającym radarem AWG-9 oraz możliwość obsługi AIM-54. Dodatek ma pojawić się w fazie beta pod koniec tego roku. Na razie nie dodano tylko, czy to oznacza, że już będzie w fazie Open Bety (płatnej), czy jednak zamkniętej, bez dostępu użytkowników z zewnątrz. Tak czy siak jest to na pewno dobra wiadomość dla fanów F-14 i serii DCS. Cały news wraz ze screenami z produkcji na ten temat znajduje się TUTAJ.

wt., 03/03/2015 - 18:33 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu