Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Luty 2015

Premiera MiG-15bis i v1.2.15 dla DCS

Digital Combat Simulator wzbogacił się o łatkę 1.2.15, a także o nowy moduł z MiG-15bis od Belsimtek. Tym samym zakończyła się przedsprzedaż na ten model i obecnie można zakupić go jedynie za normalną cenę wraz z pewnym bonusem. Moduł (jak to przeważnie w DCS w dniu premiery, a także i nawet dłużej) jest obecnie na poziomie bety, jednak jest jak najbardziej funkcjonalny. Pierwsze wrażenia także są bardzo pozytywne i na pewno warto się nim zainteresować, bo Lim-2 dość poważnie wrył się na karty historii lotnictwa polskiego (zestaw zawiera także model MiG'a w barwach PL, można je podejrzeć TUTAJ oraz TUTAJ). Oprócz tego ED przesłało nowy newsletter (link TUTAJ), w którym można poczytać na temat postępów w pracach nad DCS 2 oraz innymi nadchodzącymi modułami. Łatka 1.2.15 oprócz wprowadzenia MiG'a-15 zawiera sporo usprawnień, o których można poczytać TUTAJ. Autorzy wydali także krótkie video (Trailer) reklamujące nowy moduł do DCS, link do filmiku TUTAJ.

sob., 28/02/2015 - 09:13 -- YoYo

Lionheart Creations przedstawia Blade

Lionheart Creations wrzuca nam do FSX i P3D swoja konstrukcję o nazwie "Blade"... jednak jest to totalnie wymyślony samolot bliskiej przyszłości. Trzeba jednak przyznać, że maszyna została bardzo dopieszczona pod względem graficznym, a pod względem linii wygląda bardzo atrakcyjnie i na screenach już bardzo cieszy oko. Autor modelu wykorzystał także tutaj systemy ze swojego wcześniejszego modelu o nazwie Avelina (jeśli ktoś go posiada to będzie czuł się tutaj jak w domu). Co jest na plus to fakt, że Lionheart Creations udostępnił także demko ze swoim modelem (które można pobrać ze strony oficjalnej), a także sama cena, która wynosi równe 7$. Jest to więc dodatek w zakresie chyba każdego portfela, a jeśli ktoś chciałby przenieść się o kilkanaście lat do przodu w przestworzach to Blade może być ciekawą i eksperymentalną konstrukcją. Strona Lionheart Creations wraz z modelem TUTAJ.

śr., 25/02/2015 - 07:53 -- YoYo

Flight Tales II - Adrenaline dodatek do FSX

Firma Aerosoft wydała dodatek do FSX pod nazwą "Adrenaline". Jest to nawiązanie do typu dodatku, w którym będzie można przeżyć 16 emocjonujących misji z pogranicza ludzkich możliwości. Pakiet zawiera 16 misji, które wkomponowują się w serię Flight Tales sprzedawaną również przez Aerosoft i jest to część druga z tej serii. Tytuł Adrenalina wprowadzi nam do FSX nowe obiekty jak i scenerie oraz oczywiście mocno powiązane z nimi misje. Będzie można tutaj pognać z prędkością 1,2 Macha specjalnym bolidem, wykonać "kosmiczny" skok ze spadochronem, zamienić się miejscami z pilotem śmigłowca operującego w bardzo trudnych warunkach, ścigać się w wyścigu bardzo szybkich łodzi motorowych, namierzać cele za pomocą specjalnych urządzeń, czy też ratować rozbitków. Dodatek zawiera także profesjonalne dialogi, dedykowane dźwięki oraz przerywniki muzyczne. Pełną obsługę wyjaśnia instrukcja. Ktoś jest znudzony FSX? Adrenalina może być ciekawym i przede wszystkim innym wyzwaniem! Link do sklepu Aerosoft z Flight Tales II - Adrenaline TUTAJ.

sob., 21/02/2015 - 08:58 -- YoYo

Kampania wrześniowa w IŁ-2 1946

Ktoś jeszcze lata w "starego" iłka? Jeśli tak, to mamy dobry news. Na rynku pojawił się w sprzedaży dodatek związany z kampanią wrześniową 1939, która miała miejsce w Polsce i zapoczątkowała II Wojnę Światową. Dodatek nosi tytuł "1939 Air war over Poland" i wymaga IL-2 Sturmovik 1946 + oficjalny patch 4.12.2m + HSFX 7.0.2. Otrzymamy tutaj mapkę z terenem Polski oraz kampanie dla dwóch stron - Luftwaffe (Bf-109, Bf-110, Ju-87, Do-17, He-111), a także kampanie dla strony polskiej, w której polatamy na PZL P.11c oraz PZL P.23 "Karaś". Pakiet zawiera łącznie 639 misji podzielonych na 7 kampanii. Dodatek jest płatny (cena wynosi 15,45Eu), a wydała go firma World War II Expansions zajmująca się seryjnie tworzeniem dodatkowych rozszerzeń dla "starego" IL-2. "1939 Air war over Poland" sprzedawany jest jako wersja do ściągnięcia (241MB), jednak wygląda na to, że jedynym językiem wykorzystywanym w dodatku jest... język hiszpański, co może stanowić nie lada przeszkodę dla większości zainteresowanych dodatkiem użytkowników. Pakiet może wydawać się ciekawym addon'em do IL-2 1946, chociaż na pewno szkoda, że nie został stworzony w języku polskim i angielskim. Na pewno jest jednak dodatkiem unikatowym poruszającym temat właśnie września 39. Strona producenta TUTAJ, a kupić dodatek można np. TUTAJ.

śr., 18/02/2015 - 08:25 -- YoYo

English Electric Lightning F6 dla FSX oraz P3Dv2

Jak widać Aerosoft nie powiedział ostatniego słowa jako wydawca w zakresie modelu BAC/EE Lightning, którego model wydał w zeszłym roku w wersji F.3 zarówno dla FSX jak i P3Dv2. Model zgodnie z najnowszymi informacjami ulegnie rozwojowi o nowy dodatek, który doda kolejną, równie znaną i popularną wersję F.6. Będzie to płatny, osobny addon do symulatorów, lecz możliwe, że posiadacze obecnego F.3 będą mogli liczyć na jakiś upust. Wersja F.6 otrzyma oczywiście nowe wnętrze kabiny, charakterystyczne zapasowe zbiorniki paliwa montowane na skrzydłach, a nie pod nimi, a także (co jest nowością w tej serii) kompatybilność z TacPackiem i działające uzbrojenie oraz systemy celownicze. Co ważne, dla posiadaczy obecnego pakietu z F.2/F.3, ten także ulegnie modyfikacjom (zapewne jako darmowy patch). Trzy screeny nadchodzącej wersji F.6 można zobaczyć TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Do premiery modelu nie jest podobno wcale daleko i model w nowszej wersji ma pojawić się w sprzedaży już wkrótce, a ogólnie można podsumować, że wersja F.3 wydana przez Aerosoft okazała się dość udanym dodatkiem, tak więc warto zainteresować się i tym rozszerzeniem.

wt., 17/02/2015 - 00:21 -- YoYo

Zapowiedź IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow

Bardzo ciekawy news pojawił się od autorów IL-2 "Battle of Stalingrad". Firma 1CGS zapowiedziała bowiem rozpoczęcie prac nad kolejnym tytułem z serii IL-2! Tym razem teatrem zmagań ma być bitwa pod Moskwą, która miała miejsce na przełomie 1941 i 1942 roku. Więcej szczegółów podane będzie niebawem, a w marcu ma rozpocząć się przedsprzedaż tego tytułu, do którego zapewne dojdzie z czasem tzw. "early acces".  IL-2 Sturmovik: Battle of Moscow ma wnieść takie maszyny jak: Bf-109 F-2 i E-7, Bf-110 E-2, Ju-88 A-4, MC.202, a po drugiej stronie MiG-3, I-16 typ 24, IL-2 model 1941, Pe-2 serii 35 oraz P-40 E-1. Wybór maszyn zatem jest naprawdę bardzo ciekawy. IL-2 BoS ma także współpracować z IL-2 BoM, ale także oba tytuły będą mogły funkcjonować podobno osobno. 1CGS także potwierdził (po raz kolejny), że pracuje nad letnią oraz jesienną wersją mapy z Battle of Stalingrad. Mapki mają być darmowe i mają się pojawić w 3Q 2015. Lada chwila także ma pojawić uaktualnienie oznaczone jako wersja 1.009 dla IL-2 BoS, w którym dojdzie spora część poprawek (w tym możliwość ręcznego odblokowania modyfikacji), a także rozpoczęła się krótka promocja na dodatkowe samoloty z wersji "premium" czyli Fw 190 A-3 i La-5, które można kupić w obniżonej o połowę cenie. Sklep IL-2 BoS TUTAJ, a zapowiedź IL-2 BoM TUTAJ.

pt., 13/02/2015 - 23:51 -- YoYo

Recenzja MD530F (Milviz) dla FSX i P3Dv2

Ostatnim produktem wydanym przez kanadyjską firmę Milviz (na tę chwilę) dla FSX oraz P3D jest model śmigłowca MD530F. Seria MD500 to bardzo popularna seria lekkich śmigłowców, które znalazły swoje zastosowanie w wojsku oraz w ruchu cywilny. Sam za to MD530F to bardzo charakterystyczna konstrukcja, która jest ogólnie dość rozpoznawalna i produkowana jest przez firmy Hughes i McDonnell Douglas (obecnie McDD). Postaramy się dziś przybliżyć tę konstrukcję oraz oczywiście sam model dla użytkowników wspomnianych symulatorów. Milviz ma sporo doświadczenia przy opracowywaniu śmigłowców, a MD530F jest jego kolejną produkcją w tym zakresie. Producent także wydając model zaoferował użytkownikom specjalne dodatki, sprzedawane jednak osobno i które oparte są na mikropłatnościach (DLC). Jest to pewnego rodzaju nowość w światku FS'a. W tekście opisano dodatek w wersji sprzedawanej od grudnia 2014, a w ostatnim tygodniu pojawił się Service Pack 2, który podniósł nam numerek modelu do cyfr v2.150103. Treść recenzji została oczywiście o to uaktualniona. Tekst o MD530F wylądował w dziale poświęconemu serii FS (P3D też przecież się z niej wywodzi), a link bezpośredni znajduje się TUTAJ. Zapraszam!

ndz., 08/02/2015 - 09:25 -- YoYo

Produkcje W.I.P. u IRIS Sim

Coś dla osób lubiących cywilne jety. Iris Simulations podał do wiadomości, że pracuje nam modelem samolotu Pilatus PC-24 dla FSX i P3D. Jest to jednak koncepcja, która można nazwać - dość luźna, bowiem tak naprawdę maszyna o nazwie Pilatus PC-24 znajduje się obecnie w fazie rozwoju i wybudowano raptem jeden jej prototyp. Oczywiście nie oznacza, to, że z czasem PC-24 nie zawojuje rynku biznesowych odrzutowców zabierających na swój pokład 2 członków załogi oraz 10-ciu pasażerów np. na rynkach w Europie. Model od IRIS obecnie jest w fazie wczesnego WIP i do jego ukończenia jeszcze daleka droga, ale to w sumie pierwsza tego typu konstrukcja od tego wydawcy dla FSX i P3D. Oprócz tego w fazie opracowywania IRIS zajmuje się także obecnie dalej betą Beechcraft T-6 Texan II, Grob Tutor i nowym modelem F-22 Raptor dla P3D. Obrazki z produkcji można podejrzeć TUTAJ.

śr., 04/02/2015 - 20:48 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu