Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Styczeń 2015

Premiera MiG-15bis do DCS - przypomnienie

Premiera MiG-15bis do DCS coraz bliżej. Modelem w symulatorze Digital Combat Simulator będzie można polatać już w lutym. Pojawi się co prawda w fazie beta, ale jako, że za MiG'a 15 odpowiada nam Belsimtek to najprawdopodobniej model pojawi się w dość zaawansowanej i końcowej fazie beta. Obecnie także trwa przedsprzedaż modelu, co ma miejsce z obniżoną o 20% ceną (finalnie DCS MiG-15bis ma kosztować 49,99$). Eagle Dynamics dodatkowo stworzył i opublikował serię filmików przedstawiających uruchomienie, kołowanie, start i lądowanie w MiG'u. Co może się ewentualnie nie podobać - wszystkie filmy są już na silniku DCS II, czyli rzeczy obecnie niedostępnej (i w sumie nie wiadomo kiedy dostępnej), chociaż oczywiście - wyglądają szalenie zachęcająco. Link do filmów i zapowiedzi TUTAJ. Oprócz tego na oficjalnej stronie pojawiła się już zakładka i opis modułu z MiG-15bis, co może świadczyć, że premiera dodatku faktycznie już wkrótce, link TUTAJ.

wt., 27/01/2015 - 21:09 -- YoYo

DCS C-101 "Aviojet" trafia do sklepu

Digital Combat Simulator wzbogaca się o kolejną maszynę, a także nowe uaktualnienie DCS'a wraz z tym modułem. Tym razem do sprzedaży wszedł (w wersji beta oczywiście) model samolotu CASA C-101 "Aviojet". Pewnie wiele osób zadaje sobie pytanie co to za maszyna? C-101 został zaprojektowany w Hiszpanii jako samolot szkoleniowy w latach 70-tych na własne potrzeby sił powietrznych. Używany był zaledwie w kilku krajach i ogólnie nie zdobył zbyt wielkiej popularności. Projekt próbowano także reanimować w latach 80-tych opracowując wersję szturmową Aviojeta. Pomysł na C-101 do DCS'a jest zatem dość mocno niszowy, ale oczywiście może znaleźć swoich klientów, tym bardziej, że w obecnej zapowiedzi kupując jeden moduł otrzymamy docelowo dwie wersje Aviojeta, tę szkoleniową oraz uzbrojoną (C-101EB oraz C-101CC). Cena za dodatek jednak nie jest mała, bo twórcy sobie życzą prawie 60$ za cały pakiet dość prostej maszyny, przy czym na tę chwilę otrzymamy jedynie wersję C-101EB z uproszczonym modelem lotu (SFM). Wedle zapowiedzi do końca lutego tego roku ma pojawić się dodatek z wersją szturmową, a w późniejszym terminie jeszcze uaktualnienie modelu lotu - AFM, czyli zaawansowany model lotu. W związku też z tym obecnie model do DCS można sobie kupić z dużym upustem, bo za 41,99$. Więcej informacji na temat nowego modułu do DCS, a także screeny z niedostępnego DCS2 wraz z C-101 TUTAJ.

śr., 21/01/2015 - 21:04 -- YoYo

Przypomnienie o ciekawym modelu C150-K

Nie ma to jak dobry oraz darmowy model do symulatrów! Może nie każdy wie, więc w ramach przypomnienia - w zeszłym roku w czasie wakacji pojawił się w sieci darmowy model samolotu Cessna 150 w wersji K, "bush plane". Model został wyposażony w podwozie typu tundra pozwalające na lądowania w trudnym terenie. Na model ten warto zwrócić uwagę ponieważ prezentuje ponad standardową jakość jak na modele darmowe. Został także wyposażony w moduł przypominający nieco Accu Sim, mocno urealniający nam zabawę. Oprócz tego mamy trzeszczącą nieco konstrukcję i drgającą kabinę w rytm RPM silnika, a także instrukcje i tłumaczące postępowanie użytkownikowi obrazki. Model jest kompatybilny z FSX, a także z P3D, również w wersji 2.4. Można go zassać poprzez francuskojęzyczną stronę (uwaga: by model dociągnąć należy też użyć loginu micro oraz hasła simulation). Plik do ściągnięcia liczy sobie 73Mb i znajduje się TUTAJ.  Główny pakiet posiada tylko jedno kanadyjskie malowanie natomiast TUTAJ można także ściągnąć dodatkowy zestaw malowań dla Cessny 150-K "TiBush". Jak ktoś jeszcze nie posiada, a lubi latanie w stylu "Bush" i VFR - naprawdę warto!

wt., 20/01/2015 - 08:14 -- YoYo

Service Pack 2 dla modelu JF Canberra PR.9

Just Flight wydał właśnie łatkę do swojego modelu Canberra PR9. Jest to drugi Service Pack jaki pojawił się do tego modelu dla FSX i P3D od jego premiery. Model Canberry to także jeden z lepszych dodatków dystrybuowanych przez Just Flight, który śmiało można polecić. W modelu za pomocą SP2 został poprawiony obecny model lotu,  poprawiono także sam model 3D (w tym ładowanie się tekstur - model Canberry był znany z tego, że tekstury w kabinie ładowały się nieco dłużej przez chwilę ujawniając różową bryłę modelu - zależało to jednak od naszego PC), ulepszono też kompatybilność dodatku w multiplayer, a także dodano instalator dla FSX Steam Edition. By posiadać Canberrę w wersji z SP2 należy obecną wersję usunąć, a ze sklepu w jakim się zakupiło model ściągnąć pełną i nową wersję instalacyjną. Informacja o uaktualnieniu TUTAJ, a link do modelu na stronie Just Flight TUTAJ.

czw., 15/01/2015 - 21:11 -- YoYo

Xtreme Prototypes wraca do FSX oraz ... P3D

Jak widać, firma Xtreme Prototypes wciąż działa! Po naprawdę długiej przerwie firma specjalizująca się w wydawania nietypowych dodatków do FSX'a znów dała o sobie znać. Xtreme Prototypes w głównej mierze zajmował się konstrukcjami prototypowymi z historii lotnictwa, a jego sztandarowym produktem była seria amerykańskich słynnych konstrukcji z pod znaku "X", z której nawet jeden dodatek (X-1) postaraliśmy się dla Was zrecenzować (link do treści TUTAJ). XP wrócił do symulatorów z nie byle czym. Z biurek projektantów właśnie zjechała nowa wersja X-15A-2 Special Edition (2.0). Jest to pakiet zawierający w sobie zaawansowaną już końcową serię X-15 (trzy modele), a także fikcyjny X-15 ze skrzydłami delta, który nigdy nie wzbił się w powietrze X-15AD-4. Nowy model X-15A-2 Special Edition został także opracowany dla FSX oraz P3Dv1 i P3Dv2, co pozwoli także cieszyć się tą maszyną w nowym środowisku do symulacji lotniczej. Pakiet zyskał także wysokiej rozdzielczości tekstury, nowy kokpit, realistyczne dźwięki oraz animacje. Xtreme Prototypes charakteryzował się wykonaniem bardzo wiernych kopii swoich dodatków, toteż warto przypuszczać, że nowy addon spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników w zakresie eksperymentalnych maszyn z historii lotnictwa i oczywiście wielbicieli serii "X". Jest to doskonałe uzupełnienie książek, czy filmów o X-15 bowiem w modelu oddano szereg realnych procedur łącznie z save'ami z misji. Cena dodatku wynosi 45$, jednak do końca lutego kupując nowy dodatek od Xtreme Prototypes otrzymamy także gratisowo model z X-1 (o wartości 24$). Więcej informacji na temat nowego dodatku TUTAJ.

sob., 10/01/2015 - 10:07 -- YoYo

Nowa, płatna kampania dla DCS Su-27

Firma Eagle Dynamics, zresztą zgodnie z którąś zapowiedzią, weszła na tory wydawania płatnych kampanii dla swoich produktów. Kampanie wedle tego założenia mogą być opracowywane przez niezależnych od ED autorów i sprzedawane pod ich marką poprzez sklep internetowy. Właśnie też pierwszy taki dodatek do DCS'a ujrzał światło dzienne. Do kampanii pod tytułem "Su-27 The Ultimate Argument Campaign" wymagane jest posiadanie FC3 lub samego modułu z odświeżonym Su-27 do DCS'a. W kampanii zasiądziemy za sterami "Flankera" jako pilot Federacji Rosyjskiej. Kampania składa się z 20 misji dla single player, do tego wpleciono tutaj aż 300 triggerów (opcji przebiegu misji za pomocą edytora), dodatkową i nagraną komunikację głosową oraz odprawy przed misjami wraz z mapami. Kampania została opracowana w języku rosyjskim oraz angielskim (chociaż rozmowy oczywiście są po rosyjsku). Kampania także w sobie zawiera szereg różnorakich misji które będą odbywać się za dnia jak i w nocy. Cena wynosi 9,99$, z czego 2$ zostaną nam zwrócone w bonusie. Tym samym do DCS wyszedł dziś mały patch. Więcej informacji można znaleźć w sklepie ED TUTAJ, a krótkie video reklamujące kampanię TUTAJ.

pt., 09/01/2015 - 00:06 -- YoYo

Night Environment - Poland (FSX+P3D V2)

Chris Bell wraz z Aerosoftem zrobili nam niespodziankę. Bez większych zapowiedzi ukazał się dodatek Night Environment - Poland, który przeznaczony jest do FSX oraz P3Dv2. Seria Night Environment ma za zadanie dodać oświetlenie (jak sama nazwa wskazuje) nocne, które zazwyczaj skupia się przy drogach czy zabudowaniach. W tym przypadku światła to jednak nie tylko sama rozjaśniona tekstura, ale prawdziwe "obiekty" 3D, znane chociażby z produktów wydawanych przez FTX dla obu symulatorów. Seria Night Environment obejmuje obecnie już wiele krajów, a tym razem właśnie autor pokusił się o wykonanie takiego oświetlenia właśnie dla Polski. Co prawda dodatki od FTX też to oferują, jednak produkty opracowywane przez autora, którym jest Chris Bell, wykonane są bardziej szczegółowo, a  także obejmują większą liczbę dróg (nawet tych mniejszych), a także miejscowości - ponieważ są już dedykowane pod poszczególne kraje. Warto też dodać, że są kompatybilne z trybami DX9 oraz DX10. Dodatek jest w cenie 12,98 Eu w sklepie Aerosoftu. Tam też można podejrzeć screeny czy zaciągnąć instrukcję przed zakupem. Link do produktu w sklepie Aerosoftu TUTAJ.

śr., 07/01/2015 - 20:30 -- YoYo

Monument Valley już wkrótce dla FSX i P3D

Dolina Pomników lepiej znana na świecie pod amerykańską nazwą Monument Valley to duży, niesamowity obszar krajobrazu, będący jednocześnie jednym z najczęściej fotografowanych obszarów na ziemi (choćby za sprawą ilości kręconych tutaj westernów). Teren należący do Indian Navajo tworzy Monument Valley Park, będący zarazem doskonała bazą wypadową do Wielkiego Kanionu Kolorado. Jest to wyjątkowe skupisko niesamowitych formacji skalnych, tak charakterystycznych dla pustynnych terenów USA. Firma FTX pokusiła się o opracowanie i tego obszaru na potrzeby FSX oraz P3D. Autorem dodatku jest Frank Dainese, który wcześniej między innymi opracował świetny i darmowy dodatek (dostępny także na stronie FTX) Yosemite Park. FTX Monument Valley pojawi się w sprzedaży lada chwila o czym świadczy przygotowa już strona. Paczka będzie zawierała tekstury na 4 pory roku, Dolinę Pomników oraz otaczający ją obszar. Po więcej informacji zapraszam TUTAJ.

pt., 02/01/2015 - 10:21 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu