Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Grudzień 2014

Recenzja F-84F "Thunderstreak" od SSW

Wrzucamy nową recenzję do serwisu. Tym razem w obroty poszedł model samolotu Republic F-84F "Thunderstreak" wydany przez Sim Skunk Works dla FS'a. Tekst ma zadanie przybliżyć ten typ samolotu oraz oczywiście przede wszystkim opowiedzieć o samym modelu od SSW w środowisku Microsoft Flight Simulator X. Nie znasz firmy SSW? Nic nie szkodzi, o tym także się dowiesz z tego tekstu. Model sam w sobie jest o tyle ciekawy, że to jedyny model tej maszyny jaki wyszedł do FSX i P3D. Do tego to pierwsza recenzja w naszym serwisie dodatku od SSW, a w trakcie opracowywania przez SSW jest model PA-200 "Tornado" zapowiadany do wydania na 2015. Sama premiera tego dodatku do FSX i P3D miała miejsce już jakiś czas temu, nie jest to więc nowość na rynku symulatorów. Być może jednak jest to dodatek, o którym się nawet nie słyszało. Jeśli ktoś lubi tego typu klimaty to zapraszam do działu poświęconego dodatkom do FS'a, a link bezpośredni do tekstu znajduje się TUTAJ.

sob., 27/12/2014 - 22:24 -- YoYo

REX Soft Cloud Pack, nowy produkt

REX Game Studio, wydawca bardzo dobrych zestawów tekstur dla symulatorów z serii FS, wydał nowy zestaw chmur dla FSX a także P3D1 i P3D2 - REX Soft Cloud. Nowy pakiet jednak jest osobną i niezależną paczką tekstur, wymaga osobnej instalacji i podlega osobnej sprzedaży. Soft Cloud Pack zawiera chmury znajdujące się w niższych i najniższych warstwach. Odwzorowane rodzaje to: Stratus, Cumulonimbus, Cumulus, Stratocumulus, Altostratus i Altocumulus. Zestaw ma charakteryzować się przede wszystkim bardziej przestrzennym odwzorowaniem chmur 3D, znanymi z P3D (wraz z tak zwanymi wolumerycznymi efektami). Kupując REX Soft Cloud otrzymamy 16 przygotowanych zestawów z chmurami. Nie mam tutaj innych tekstur jak w przypadku innych dodatków od REX. Paczka zawiera w sobie tekstury kompatybilne z DX9, DX10 oraz DX11, a także w formacie 32bitowym oraz DXT5. Producent wycenił REX Soft Cloud na 10,95$. W instalacji pomoże nam prosty instalator oraz auto update. Więcej informacji TUTAJ.

sob., 27/12/2014 - 09:29 -- YoYo

Wszystkiego najlepszego!

Świętowanie już się rozpoczęło! Z okazji Świąt dla wszystkich czytelników serwisu, a także ich bliskich oraz tych dalszych znajomych - wszystkiego co najlepsze. Oczywiście zdrowia i szczęścia i dużo uśmiechu na ustach na co dzień. By wiara i optymizm królował wokół nas. Fanom zaś symulacji lotniczej - jak zawsze - dobrych i ciekawych symulatorów oraz dodatków do nich, najlepiej za darmo lub w promocyjnych cenach (co ma obecnie zresztą miejsce z okazji Świąt w wielu sklepach internetowych jeśli chodzi o dodatki do FSX, P3D, IL-2 BoS, RoF czy DCS). Przed nami także w tym roku zblokowało się nieco więcej dni wolnych, więc do tego wszystkiego jest więcej czasu na latanie i testowanie - oczywiście w wolnej chwili ;). Pozdrawiamy!

czw., 25/12/2014 - 11:34 -- YoYo

Panavia Tornado. Postęp prac u SSW i JF

Wyścig o model Panavia Tornado trwa. Przypomnimy, że obecnie model tego samolotu myśliwsko szturmowego do FSX i P3D jest w opracowywaniu przez dwie firmy. Pod kuratelą Just Flight oraz Sim Skunk Works. W obu przypadkach otrzymamy wersję Gr.1, a w przypadku SSW także wersję IDS. Dodatek do symulatorów może okazać się świetnym wyborem, bowiem w zasadzie poza kilkoma naprawdę bardzo "średniej jakości" darmowymi dodatkami modelu Tornado praktycznie nie ma i nie było od dość dawna na rynku. Prace idą dość podobnie, chociaż trzeba też przyznać, że SSW obiecuje tutaj zaimplementować sporo i systemowo może okazać się ten model bardzo ciekawy. W przypadku za to Just Flight, nad modelem pracuje ekipa, która wcześniej wykonała bombowiec Canberra, czyli jeden z lepszych dodatków w całokształcie JF (o ile nawet nie najlepszy pod względem realizmu). Data wydania? To już na pewno przyszły rok 1 lub 2 kwartał. Model JF TUTAJ. Parę najnowszych screenów modelu SSW TUTAJ, a także autorzy pochwalili się implementacją specjalnego tabletu, który dane do FS'a będzie pobierał... z Internetu. Filmik TUTAJ. Widać tutaj także prezentację tzw. "Red Panda Technology". Pozwoli to np. na wierne odwzorowanie terenu na zasadzie TF Mode (Terrain Following) w kabinie samolotu za pomocą radaru. Implementację tego dobrze pokazuje video TUTAJ (Harrier).

wt., 23/12/2014 - 23:36 -- YoYo

FSX Steam Edition, lądowanie na platformie

FSX wkroczył na platformę Steam dzięki nowemu dystrybutorowi. Po 8 latach od premiery tego tytułu Microsoft Flight Simulator X ponownie znalazł się w sprzedaży jako nowa edycja. Nie jest jednak to wzbogacona edycja czy zawartość tego tytułu, a jedynie po prostu większa możliwość na dotarcie do szerszego grona klientów za pomocą elektronicznego kanału sprzedaży i takiej właśnie formy obsługi. Dzięki Edycji Steam także wszystko zainstaluje się bez użycia jakichkolwiek płyt przeznaczonych do instalacji tego tytułu, a sam FSX będzie połączony z naszym kontem Steam. Edycja Steam to także najbardziej bogate wydanie FSX, które przypomnijmy wymagało dokupienia Acceleration Pack X do wersji De Lux. Z minusów to fakt, że wydawca na tę chwilę nie gwarantuje, że każdy dodatek będzie tutaj kompatybilny (w związku z inną strukturą katalogów Steam) ale to zapewne będzie leżało po stronie wydawców by stworzyć nowe instalatory (co wymaga jednak na pewno czasu). By zachęcić do kupna, nawet obecnych użytkowników, FSX Steam Edition od razu trafia ze sporą i czasową obniżką na rynek. To cena w okolicach 5EU lub 5$ (w zależności od kraju). Strona FB nowego wydania TUTAJ, a link do sklepu TUTAJ.

pt., 19/12/2014 - 08:17 -- YoYo

Norway - Orbx FTX, nowa sceneria wydana

Może news (chociaż już informacje takie były także i u nas na forum - 14.12) nie najnowszy ale wart uwagi.  Kilka dni temu w sprzedaży pojawiła się kolejna większa sceneria z serii FTX. Produkt jest o tyle wart uwagi, że dodatki całych obszarów wydanych przez FTX charakteryzują się zazwyczaj doskonałą jakością wykonania i dobrym stosunkiem ceny do całego przedstawionego obszaru. FTX poszedł dalej w kierunku Europy i dostaliśmy interesujący teren do latania w stylu "low and slow" ale i nie tylko do VFR. Tym razem firma zajęła się Norwegią, czyli terenem mocno zróżnicowanym, co także może stać się ciekawym wyzwaniem do eksploracji dla wirtualnego pilota. Kraju nie dzielono na części i otrzymaliśmy jeden pakiet, który pokrywa aż 420.000 km kwadratowe Norwegii oraz obszarów granicznych. Instalator będzie współpracował z FSX oraz P3D. Cena nowego obszaru do okolice 34 Euro, ale w tym przypadku na pewno warto. Link do screenów i strony produktu TUTAJ.

śr., 17/12/2014 - 09:03 -- YoYo

Ilya Muromets wraca pod rodzinną strzechę

Wreszcie dobry news od dłuższego czasu dotyczący Rise of Flight. 777 Studios ogłosiło bowiem, że symulator IlyaM, który od samego początku budził kontrowersje wśród fanów RoF'a w związku z faktem, że tytuł Ilya Muromets ma być osobnym tytułem poza "światkiem" Rise of Flight, zostanie jednak połączony z RoF'em. Na pewno odświeży to i tak wciąż świetny tytuł jakim jest Rise of Flight ponieważ dojdzie tutaj nowy bombowiec Sikorsky S.22 (jest już w sklepie RoF jako pre order), kampania, nowe misje, a także nowa mapa - zachodniej Ukrainy, a dawniej część Polski. Wszystkie konta z IlyaM zostaną zmigrowane do RoF, który także wzbogaci się z czasem o szerszą opcję "free to play" niż obecnie. Ponadto w styczniu 2015 strona RoF'a ma przeżyć metamorfozę, a z czasem pewnie 777 Studios jeszcze nas czymś zaskoczy. Czyżby zatem powrót do dobrych i pewnych korzeni po premierze IL-2 BoS? Więcej informacji o tych zamiarach na stronie RoF TUTAJ.

czw., 11/12/2014 - 21:26 -- YoYo

F-14 X dla FSX i P3D wystartował!

No i stało się! Po "trudach i znojach" model F-14A/B Tomcat wydany. Prace nad modelem trwały bardzo długo, wystarczy dodać, że same beta testy trwały od stycznia tego roku. Od dziś jednak możemy już latać na legendzie floty US Navy F-14 w FSX lub P3D. Zalecany symulator to jednak FSX wraz z dodatkiem TacPack, którego pakiet pod nazwą F-14 X wydany przez Aerosoft wspiera w pełni (najlepiej FSX + Acc.Pack). Pakiet jest naprawę potężny. Dostajemy tutaj wersję Tomcata A oraz B, do tego w nasze ręce wpadnie lotniskowiec CV-63 USS Kitty Hawk. Oprócz tego dostaniemy scenariusze, które są interaktywne, a dotyczą przechwytywania np. Tu-95 lub eskorty miedzy innymi Air Force One itp. Wymodelowana została kabina pilota, a także RIO,  a oprócz tego wraz z TacPackiem będziemy mieli możliwość obsługi broni jaką przenosił F-14. To wszystko także w rozsądnej cenie. Warto także dodać, że nasz serwis aktywnie uczestniczył w powstawianiu i testowaniu tego modelu, a także niedługo pojawi się jego recenzja. Można także podejrzeć instrukcję przed zakupem TUTAJ. Link do strony Aerosoft z modelem TUTAJ.

pt., 05/12/2014 - 00:15 -- YoYo

Kolejna łatka - 1.007 dla IL-2 Battle of Stalingrad

Kolejna łatka do IL-2 Sturmovik: Battle od Stalingrad za nami. Tym razem symulator wzbogacono do liczb 1.007 i tutaj miła niespodzianka dla nas. Trzeba jednak dodać, że prędzej czy później miało to się zadziać zgodnie z zapowiedziami. Nowego "iłka" wzbogacono bowiem o lokalizację PL, co oznacza, że od teraz w ustawieniach można będzie wybrać także język polski w programie. Oczywiście to nie wszystko bo łatka wnosi dodatkowe usprawnienia w działaniu tytułu o których można więcej poczytać TUTAJ. Premiera za to wersji pudełkowej w Polsce lada chwila. Symulator ma trafić na półki sklepowe w PL już 5-tego grudnia. W ramach pre-order można także skorzystać z promocji dla czytelników naszego serwisu opisanej TUTAJ. Strona produktu TUTAJ.

śr., 03/12/2014 - 23:53 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu