Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Październik 2014

Październikowy zestaw newsów od ED

Bywa, że Eagle Dynamics przez dłuższy czas nabiera "wodę w usta", bo potem wypuścić garść kolejnych informacji o tym co ma się zadziać w świecie DCS jednym ciągiem. Właśnie spłynęło do nas październikowe uaktualnienie informacji. Można powiedzieć, że ED planuje bogatą końcówkę roku, chociaż oczywiście - czas to zweryfikuje. Przede wszystkim oficjalnie ogłoszono, że model MiG-15bis, który ma wydać Belsimtek pojawi się w połowie grudnia. Dalej FW-190 D-9 doczeka się łatek, a także kampanii. Bf-109 K-4 na który obecnie trwa przedsprzedaż wykołuje z hangaru w listopadzie i będzie można już go testować. Su-27 z FC3 ma także wzbogacić się o usprawnienia w kabinie, a także ma otrzymać PFM, czyli profesjonalny model lotu. Ma to mieć miejsce 15-tego listopada. Przedsprzedaż za to na L-39 Albatros ma rozpocząć się w listopadzie, a model w wersji beta będzie osiągalny w grudniu. Wiele osób zadaje sobie za to pytanie co z DCS World 2? Tu niestety nie ma konkretów. Była mowa o nowej mapce Ormuz, a także o Newadzie. Mapy mają być kompatybilne z DCSW2 i mapa Newady (NTTR) ma pojawić się ponoć na koniec grudnia. Osoby które zakupiły A-10C w wersji beta mają także ją otrzymać gratis (jak to poprzednio było obiecane), niemniej tutaj nie należy być optymistą co do zachowania terminu pojawienia się DCSW 2 jeszcze w tym roku. Widać autorzy wciąż "walczą" z nowym silnikiem dla DCS. Pełen zestaw info wraz ze screenami TUTAJ.

wt., 28/10/2014 - 22:33 -- YoYo

Ciąg dalszy prac nad modelami F-14 A i B

Na pewno można powiedzieć, że model samolotu F-14 Tomcat, który będzie wydany przez Aerosoft do FSX i P3D nie jest jednym z dłużej opracowywanych dodatków do symulatora. Wiele osób czeka na niego z niecierpliwością, ale też trzeba przyznać, że będzie na co. Obecnie trwają ostatnie szlify w "Tomcat'cie" i jest spora szansa na to, że model w sprzedaży pojawi się do końca tego roku. Warto też dodać, że to nie tylko będzie sam model słynnego F-14 w wersji A oraz B. Dostaniemy także lotniskowiec USS Kitty Hawk, a także interaktywne misje na przechwytywanie  oraz działający pakiet uzbrojenia wraz z TacPackiem. Będzie to zatem dość spora dawka realizmu i jeden z lepiej opracowanych addonów do FSX'a. Na stronie FB za to pojawiły się nowe screeny, także najnowszy, który pokazuje czytelnikom już nocne oświetlenie w kabinie F-14. Dodatek także ma być w "rozsądnej" cenie jak na to co oferuje. Zainteresowanych odsyłamy TUTAJ.

pon., 27/10/2014 - 08:18 -- YoYo

IL-2 Battle of Stalingrad uzyskał nr 1.0

Bez oficjalnych zapowiedzi (bo tych już było sporo) dziś wg autorów miała miejsce premiera już wersji oficjalnej IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad. Oznacza to, że deweloperzy uznali, że IL-2 BoS osiągnął fazę 1.0, czyli produktu finalnego. W ostatni piątek przy najnowszym uaktualnieniu dodatkowo zniknął także procentowy stopień rozwoju tytułu. Czy faktycznie jest to dla nas tytuł już w finalnej wersji? Można oczywiście z tym polemizować, bo końcówka prac studia 1CGS niestety nie była zbyt udana i spotkała się ze sporą krytyką użytkowników tytułu we wczesnym dostępie na oficjalnym Forum IL-2 jak i specjalistycznych forach tematycznych. Niemniej jednak na pewno nie można zarzucić, że tytuł nie jest grywalny, a autorzy obiecują, że będą dalej pracować na usprawnieniem IL-2 BoS co na pewno cieszy i napawa dalszym optymizmem. Z tej też okazji pojawił się specjalny post Albert Zhiltsov'a TUTAJ. Oprócz tego IL-2 BoS za sprawą Cenega Poland pojawi się także w wersji pudełkowej w naszym kraju (treści zostaną nawet spolszczone). Ma to mieć miejsce w drugiej połowie listopada. Będzie to wersja cyfrowa tytułu, a także pudełkowa. Cena powinna się kształtować w okolicy 159zł. Zapowiedź wydania PL TUTAJ.

śr., 22/10/2014 - 20:15 -- YoYo

DCS October Sale oraz zdjęcia MiG-15bis

Od wczoraj do 20.10.14 w sklepie Eagle Dynamics ruszyła atrakcyjna promocja na moduły do DCS. Tym razem pokuszono się o obniżki sięgające nawet 70 procent standardowej ceny. Śmiało można polecić Mi-8, F-86, UH-1 czy FW-190. Lekką promocję cenową otrzymał także ostatnio wydany MiG-21. Akcja "DCS October Flash Sale" obejmuje takie dodatki jak (podano także cenę oraz wartość obniżki):  DCS: F-86F Sabre: $49.99 to $14.99 (70% off), DCS: Fw 190 D-9 Dora: $49.99 to $14.99 (70% off), DCS: UH-1H Huey: $49.99 to $14.99 (70% off), DCS: Mi-8MTV2 Magnificent Eight: 49.99 to $14.99 (70% off), DCS: Flaming Cliffs 3: $39.99 to $11.99 (70% off), DCS: A-10C Warthog: $39.99 to $11.99 (70% off), DCS: Black Shark 2: $39.99 to $11.99 (70% off), DCS: P-51D Mustang: $29.99 to $8.99 (70% off), DCS: Combined Arms: $19.99 to $5.99 (70% off), F-15C for DCS World: $9.99 to $2.99 (70% off), A-10A for DCS World: $9.99 to $2.99 (70% off), Su-25 for DCS World: $9.99 to $2.99 (70% off), DCS: MiG-21Bis: $49.99 to $44.99 (10% off). Sklep ED TUTAJ. Ponadto w serwisie dodano zdjęcia modelu redukcyjnego Lim-2. Co to ma wspólnego z DCS? Ano na MiG-15bis od Belsimtek czeka również wiele osób, w tym i autor modelu :). Zdjęcia można podejrzeć TUTAJ.

ndz., 19/10/2014 - 12:22 -- YoYo

Model Zlin Z-142 dla FSX, a także P3Dv2

Na szczęście na świecie znajdują się artyści i graficy, którzy nie tylko patrzą przez pryzmat zarobionych pieniędzy wydając coś "free" do symulatorów i ich fanów. Pojawił się bowiem darmowy i naprawdę niezły dodatek do FSX i P3Dv2 w postaci modelu samolotu Zlin Z-142. Produkcja ta jest o tyle nam bliska, że sporo Zlinów 142, oraz 42 krążyło i nadal krąży na naszym niebie używana w aeroklubach lub nawet będąca w rękach prywatnych. Model zatem doskonale nadaje się do latania VFR nad Polską w symulatorach, tym bardziej, że autorzy od razu wstawili nawet jedno malowanie z naszego kraju. Samolot do symulatora został także wyposażony w instrukcję, a także dwie wersje kabiny. Może tekstury mógłby być w większej rozdzielczości, ale tak naprawdę jak na produkcję darmową nie ma co się tutaj przyczepiać, tym bardziej, że samolot był testowany przez pilotów Z-142. Autorami modelu są Bence Benedek oraz Tibor Kokai. Przykładowe screeny TUTAJ oraz TUTAJ, a model można pobrać np. z Avsim TUTAJ. Olbrzymie podziękowania dla autorów za ten addon!

śr., 15/10/2014 - 09:44 -- YoYo

MiG-15bis na produkcji oraz nowy patch

Eagle Dynamics prze do przodu w końcówce roku. W dniu wczorajszym miał miejsce kolejny update do DCS'a. Tym razem uaktualnienie dotyczyło tylko modelu z MiG-21bis (Leatherneck Simulations). Wyszło sporo poprawek, a w tym ta - dla wielu najważniejsza - znaczna poprawa w wydajności działania MiG'a na PC czyli w FPS'ach (na co wiele osób narzekało tuż po premierze). Pełna lista zmian w ostatnim "Update 3" do "21" znajduje się TUTAJ. Oprócz tego pokazano pierwsze screeny z kolejnym słynnym MiG'iem. Mowa o MiG-15bis, którego obecnie "produkuje" Belsimtek. Jak widać model znajduje się już w zaawansowanej fazie opracowywania, można korzystać z uzbrojenia oraz ma także już kabinę zaimportowaną już do DCS World. Będzie to wspaniały partner dla DCS F-86F, a także będzie to model, którego często pomija się w symulatorach, chociaż był przełomowym samolotem. Nowe foto zajawki z nadlatującym MiG-15bis TUTAJ.

sob., 11/10/2014 - 10:02 -- YoYo

Zapowiedź Su-27 Flanker do DCS

Eagle Dynamics zapowiedział, że 15-tego listopada b.r. wyda model Su-27 do DCS'a. Model ten jest obecnie częścią Flaming Cliffs 3 (posiadacze FC3 nie muszą go zatem nabywać, jeśli będą chcieli się cieszyć zmianami w modelu Su-27). Główna różnica do obecnej wersji będzie polegała na zaszczepieniu do DCS Su-27 nowego modelu lotu opartego na "profesjonalnych danych" (tzw. PFM), nowym zobrazowaniu danych na IPW, osobnej sprzedaży modułu dla osób, które nie posiadają FC3. ED rozpoczęło także przedsprzedaż na ten moduł, obecnie, w ramach "pre purchase" można go kupić za 7,99$. ED obiecało też kiedyś, że moduł z Su-27 będzie klikalny i w pełni interaktywny, na poziomie A-10C czy Ka-50 (sprzedawany także osobno), ale tutaj jeszcze musimy poczekać. Zapowiedź oraz nowe video TUTAJ.

wt., 07/10/2014 - 07:55 -- YoYo

Piątkowe uaktualnienie w IL-2 BoS

Ekipa 1CGS od IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad wstawiła na swoje serwery nową wersję IL-2 BoS (beta) do pobrania. By cieszyć się jednak piątkowym update'm należy usunąć całego obecnego IL-2 BoS ze swojego dysku (nie muszą tego robić jedynie osoby posiadające wersję Steam), dalej należy najlepiej zresetować komputer, ściągnąć całego IL-2 BoS ze swojego profilu i zainstalować nową wersję symulatora na nowo. Niestety straci się ustawienia kontrolerów oraz widoków, ale też takie prawo programów z hasłem "beta" w tytule. Najnowszy update wnosi za to pierwszą część kampanii do Battle of Stalingrad, a także doda obiecane wcześniej malowania. Część dodatków może być także zablokowana (modyfikacji), a odblokuje je się latając właśnie w kampanii. Autorzy także poinformowali o przesunięciu premiery, co było do przewidzenia, bo sim miał pojawić w wersji finalnej na koniec września. Obecnie mowa jest o początkach listopada, więc możliwe, że autorzy celują w rocznicę fazy "Uranus" Bitwy o Stalingrad, a tę właśnie operację ma symulator przedstawiać. Więcej informacji w newsie na Forum IL-2 BoS TUTAJ.

sob., 04/10/2014 - 09:02 -- YoYo

Nowy C-27J Spartan od IRIS do FSX i P3D

IRIS Simulations uaktualnił swój model średniej klasy samolotu transportowego Alenia C-27J Spartan. Co ważne spore uaktualnienie jest za darmo, dla osób, które już kiedyś kupiły ten model w dowolnym internetowym sklepie online (potwierdzone). Dla pozostałych C-27J oferowany jest  jako osobny, nowy zakup. Pakiet z modelem w wersji 1.1 zyskał nowy przydomek i od tej pory jest także sprzedawany jako IRIS Simulations Airforce Series - "Battlefield Airlifter". Co zostało zmienione? Przede wszystkim są to: dźwięki, nowy, zaawansowany model lotu, 15 malowań (w tym niektóre są fikcyjne) w wysokiej rozdzielczości 4096x4096, nowe wskaźniki w kabinie wykonane w technice 3D, usprawniono i zmieniono działanie systemów i awioniki, dodano dźwięki związane z drugim pilotem w kabinie, zmieniono narzędzie do konfiguracji załadunku - FMS, które pozwala zarządzać wykorzystaniem luku transportowego w Spartanie itp. Dodano także nową wersję instrukcji. Trzeba przyznać, że update wygląda ciekawie, a co ważne, jest za darmo dla poprzednich posiadaczy wcześniejszej wersji modelu C-27J. Strona wydawcy dodatku do FSX i P3D znajduje się TUTAJ.

śr., 01/10/2014 - 07:13 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu