Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Wrzesień 2014

Pilatus PC-12 od Carenado dla FSX i P3D

Carenado właśnie wydał kolejny model z pod swojej marki. Ostatnie prace były skupione na modelu popularnego jednosilnikowego samolotu pasażerskiego i transportowego Pilatus PC-12, który można już nabyć w sklepie Carenado za 39,95$. Model jest kompatybilny z FSX, a także nowszą odsłoną P3Dv2. Jak autorzy piszą, model ma zawierać między innymi: wiele animacji, wykonany w kabinie EFIS, a także działający radar pogodowy, dedykowane przestrzenne dźwięki, animowane dodatkowe refleksy na wskaźnikach oraz śmigle, których standardowo FSX nie obsługuje, wysokiej jakości tekstury (4096x4096) na zewnątrz modelu jak i w samej wirtualnej kabinie, specjalne efekty związane z oświetleniem i doświetleniem kabiny, realistyczny model lotu oraz zarządzania silnikiem od PC-12. Do tego pakiet składa się z 6 malowań i jednej "czystej" tekstury do tworzenia własnych skinów. Więcej informacji na stronie wydawcy, w tym oczywiście screeny. Link TUTAJ.

pt., 26/09/2014 - 08:52 -- YoYo

Dalsze prace nad betą IL-2 Battle of Stalingrad

Poprawiania bety IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad ciąg dalszy. Obecnie twórcy skupiają się na poprawkach graficznych, nowym systemie informacji o uszkodzeniach, a także dodawaniem niedziałających elementów bądź wskaźników do kabin samolotów. Premiera IL-2 BoS tuż za rogiem, bo datą finalną podaną przez autorów miał być 30.09. Czy zdążą? Trudno przewidzieć, bo równocześnie jest tutaj wciąż dużo jeszcze do poprawy, a o polskiej premierze nowego "iłka" jakoś nie słychać. W piątkowym raporcie z prac za to pojawiło się video pokazujące schematy kampanii. Ma być na pewno inaczej, bo kampania to będzie historia ustawiona w pewien chronologiczny ciąg. Latając w niej odblokujemy także kolejne samoloty, które będą mgły być wykorzystywane w dalszej części podniebnych zmagań. Na tę chwilę także widać, że autorzy wpadli na pomysł tylko ustawień Ekspert oraz Normalnym w kampanii, co jest akurat złym rozwiązaniem (bez opcji Custom). Ostatni piątkowy update autorów IL-2 jest TUTAJ.

pon., 22/09/2014 - 07:52 -- YoYo

Premiera DCS MiG-21bis oraz instrukcja użytkownika

Osoby, które czekają na MiG-21bis do DCS mogą już nie tylko zacierać ręce, ale i zagłębić się w instrukcję tuż przed premierą wydania tego modułu. Sam model ma pojawić się bowiem w czwartek, 18.09 i będzie go można ściągnąć poprzez stronę DCS'a. Od kilku dni za to można go już zakupić w wersji pre-order w cenie 44,99$ (po premierze cena na model MiG'a wzrośnie do 49,99$). Dziś za to autorzy umożliwili ściągnięcie instrukcji dla dodatku (Flight Manual) co pozwoli przybliżyć model przed jego wydaniem, a osobom, które się jeszcze zastanawiają czy warto albo je zachęcić, albo zniechęcić (co raczej może być trudne...). Opracowany przez Leatherneck Simulations model samolotu myśliwskiego MiG-21bis to dodatkowy moduł do Digital Combat Simulator World, który jest akurat za darmo do pobrania. Więcej na temat samego dodatku na stronie DCS TUTAJ, a "jeszcze ciepłą" instrukcję dla 21-ki można ściągnąć TUTAJ (do wyboru cztery języki).

wt., 16/09/2014 - 23:15 -- YoYo

S3B Viking w wersji 1.00 od Dino Cattaneo

Dino Cattaneo wydaje nowy model do FSX i P3D. Jest to wersja 1.00 modelu samolotu zwalczania okrętów podwodnych Lockheed S-3B "Viking". Model był co prawda dostępny już od jakiegoś czasu, bo na pewnym etapie autor wprowadził otwartą publiczną betę swojego S-3B, co pozwoliło wyłapać niektóre rzeczy i usprawnić już to co model Vikinga oferował w FSX.  Ponadto model współpracuje z TacPackiem (dla single i obecnie już w multiplayer) co oznacza, że można używać na nim uzbrojenia oferującego przez ten dodatek do FSX'a. Warto też dodać, że produkcje autora, które zamieszcza na swoim blogu India India Alpha Foxtrot Echo są dodatkami darmowymi, ale o jakości i zaawansowaniu nawet płatnych modeli do symulatorów lotu. Dino także obecnie pracuje nad modelem włoskiego MB.326, a link do informacji o wersji 1.00 S-3B TUTAJ.

pon., 15/09/2014 - 08:25 -- YoYo

Premiera MiG-21bis od LS już w przyszłym tygodniu!

No i wreszcie! Osoby czekające na model tzw. "ołówka" do DCS World doczekały się oficjalnej wypowiedzi autorów tego modułu. Oczywiście mowa o samolocie MiG-21bis i jego odwzorowaniu w świecie Digital Combat Simulator. Premiera zbliża się do nas olbrzymimi krokami bo będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu. Dodatek powstawał dość długo i do tego po drodze zdarzały się różne historie, po których część osób nawet powątpiewała w fakt, czy model tak w ogóle powstanie. Finalnie jednak wszystko dobrze się potoczyło i 18 września już każdy będzie mógł sprawdzić się za sterami tej legendarnej radzieckiej konstrukcji, która także trwale wyryła się na kartach lotnictwa wojskowego w Polsce. Moduł ten ma pojawić się w wersji - co jak na dodatki do DCS jest nietypowe - od razu finalnej. Dostaniemy zatem od razu pełen dodatek, jak za "starych dobrych czasów". Leatherneck Simulations stanęło na wysokości zadania i włożyło w swoją produkcję kawał serca i mnóstwo skutecznej pracy. Pojawił się także trailer z okazji premiery, który po prostu trzeba zobaczyć. Zapowiedź na Forum ED TUTAJ, a najnowsze, porywające video od Leatherneck Simulations z MiG-21bis TUTAJ.

wt., 09/09/2014 - 22:43 -- YoYo

Nowe obszary w VFR Poland + promocja

VFR Poland kontynuuje swoje prace nad fotorealistyczną scenerią Polski do FSX'a. Pojawiły się nowe obszary, które tym razem obejmą także najbardziej popularne w Polsce i odwiedzane przez turystów fragmenty Tatr. Od teraz w pakiecie Premium (lub za punkty premium) można dodatkowo ściągnąć obszary nazwane przez autorów projektu: 115-425 Lipnica Wielka, 115-426 Nowy Targ, 115-427 Szczawnica, 116-426 Rysy. Dodatek zatem "zahacza" o wcześniejsze wydanie foto scenerii z Polski "Tatra Photo Scenery". Tym samym można powiedzieć, że cały projekt obejmuje już blisko 2/3 obszaru naszego kraju, a projekt jest wciąż wytrwale kontynuowany. Na zakończenie wakacji VFR Poland proponuje także promocję. Przy zakupie punktów premium (które potem wymienia się na obszary) wpisując kod "4SummerEndTA"  możemy uzyskać rabat w postaci 12PLN. Kod rabatowy obowiązuje do 23.09.14, wtedy też promocja się skończy. Podgląd pod cały obszar projektu VFR Poland na stronie oficjalnej TUTAJ.

wt., 09/09/2014 - 07:42 -- YoYo

Ostra końcówka roku z DCS?

Eagle Dynamics zaszczycił nas garścią informacji. Przede wszystkim już od dziś ruszyła promocja na moduły do DCS'a. Obniżki potrwają do 14.09 i taniej (nawet o 60%) można kupić wszystkie wydane dotąd dodatki do DCS. Ciekawie wygląda np. FC3 za 15,99$, czy też moduł z Mi-8MTV2 za 24,99$. ED także potwierdziło swoje prace nad samolotem szkolnym L-39C oraz L-39ZA "Albatros".  Co ciekawe, model jest zapowiadany jeszcze na ten rok. Oczywiście oprócz tego trwają prace nad kolejnymi modułami pod projekt DCS WWII Europe, czyli Bf-109 K-4, a w dalszym planie P-47D oraz Spitfire XVI. Do końca roku ma pojawić się także nowy model lotu dla Su-27 z FC3 (podobnie jak to miało miejsce z F-15C). To także jeszcze w tym roku. Oficjalnie także zapowiedziano kolejny projekt z pod marki Belsimtek. Będzie to MiG-15bis, co może bardzo ucieszyć, również i polskich fanów tego samolotu (AH-1 w dalszych planach). Belsimtek także planuje uaktualnić swojego F-86 także o kampanię, której na tę chwilę w becie nie mamy. W kolejnym kwartale także ma pojawić się DCS World 2, a także możliwe, że powstająca w olbrzymich "bólach" mapa z Newadą. Oczywiście także należy czekać na MiG-21bis, Hawka, C-101 i F/A-18C. Ciekawe ile z tego ujrzy faktycznie światło dzienne do końca tego rok? Więcej informacji TUTAJ.

czw., 04/09/2014 - 18:23 -- YoYo

Mirage 2000C od Metal 2 Mesh, c.d.n.

Firma Metal 2 Mesh wciąż pracuje nad swoim modelem myśliwca Mirage 2000C do FSX, ale docelowo model także pojawi się w wydaniu do Digital Combat Simulator. Obecnie prace (FSX) skupiły się na awionice w maszynie, a także nad kompatybilnością uzbrojenia używanego za pomocą dodatku jakim jest TacPack. Metal 2 Mesh co jakiś czas wydaje nową wersję w ramach otwartych testów (ma do nich dostęp każda osoba, która zakupiła bądź zakupi model M2000C przed jego premierą) i chociaż prace nad Mirage idą długo, to trzeba przyznać, że za każdym build'em, które wydawane są w ramach beta wersji systematycznie, mamy kolejne postępy w modelu. Teraz szykuje się już działający radar, lokalizowanie, namierzanie celów, a także już użycie pocisków klasy powietrze-powietrze. Finalnie szykuje się bardzo dobry dodatek. Trochę "fotek" z modelem TUTAJ.

śr., 03/09/2014 - 08:05 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu