Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Sierpień 2014

Pre-order na Bf-109K-4 do DCS World

Eagle Dynamics, właściciel marki i symulatora DCS World idzie dalej za ciosem. Po sierpniowej premierze modelu myśliwca FW-190 D-9 "Dora" zapowiedział wydanie kolejnej historycznej maszyny do DCS z pod znaku krzyży na skrzydłach. Kolejnym modelem z projektu DCS Europe WWII ma być Bf-109K-4 "Kurfurst". Model Messerschmitta obecnie trafił do przedsprzedaży w sklepie DCS. Obecnie można go kupić w obniżonej cenie 39,99$ (docelowo niecałe 50$) aż do dnia premiery. Bf-109K-4 za to powinien być dostępny do latania i testowania na przełomie października i listopada. Na Forum ED pojawiła się oficjalna zapowiedź wraz ze screenami. Przypomnijmy, że jeszcze z tej serii DCS Europe WWII planowane są między innymi: Me-262, P-47, Spitfire oraz mapa Normandii. Zapowiedź TUTAJ.

pt., 29/08/2014 - 08:04 -- YoYo

Recenzja Mi-8MTV2 "Magnificent Eight"

Ponad rok temu wiedzieliśmy już o zapowiedzi kolejnego śmigłowca od firmy Belsimetk, która współpracuje z Eagle Dynamics nad dodatkami do DCS World. Po amerykańskiej konstrukcji UH-1H "Huey", czas nastał na rosyjską legendę w postaci śmigłowca Mi-8, zwanego także "Magnificent Eight". Obecnie jesteśmy prawie rok po premierze wersji beta tego modułu do symulatora DCS i postaramy się przybliżyć czytelnikom jak model, który opracował Belsimtek w postaci Mi-8MTV2 wypada oraz co pakiet z nim oferuje użytkownikowi. Dodatek jest tym bardziej ciekawy, że śmigłowce tego typu znajdują się i u nas na uzbrojeniu lotnictwa wojskowego, a poza tym są lub były (łącznie) używane przez ponad 40 różnych krajów na świecie. Do tego produkcja ich (w różnych wersjach) wciąż trwa. Moduł z Mi-8 do DCS, jest "pełnym modułem symulacji", co oznacza, że oferuje pełną klikalność i interakcję systemową. Zapraszam do przeczytania opisu w dziale DCS, a link bezpośredni do tekstu znajduje TUTAJ.

ndz., 24/08/2014 - 08:09 -- YoYo

Developer Diary 76 w IL-2 BoS

Pojawił się kolejny wpis autorów IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad w Developer Diary dotyczący kolejnego uaktualnienia. Niestety do dodania nowej zawartości nie doszło wczoraj, łatka powinna pojawić się dziś, ale można przeczytać już co będzie zawierać. Prze wszystkim pojawi się ostatni samolot (flyable) do BoS jaki obecnie tytuł ma posiadać w dniu premiery. Mowa oczywiście o niemieckim bombowcu Heinkel He-111 H-6. Nie ma jednak róży bez kolców i dostaniemy na tę chwilę He-111 bez możliwości załadunku bomb. To ma być dodane za tydzień. Tym samym w IL-2 BoS będzie dostępnych już 10 zapowiadanych maszyn. Update także ma poprawić kilka drobnych bugów, a także nieco wnieść zmian do trybu multiplayer, w tym doda nową mapę, także w zimowych klimatach: Novosokolniki (jej umiejscowienie TUTAJ). Warto też dodać, że IL-2 BoS wylądował nie tak dawno także na Steam (jest to również "wczesny dostęp") i osoby, które lubią tę platformę mogą BoS'a nabyć od tej pory i w taki sposób. Do tego autorzy wrzucili krótkie video..., ale to zobaczcie sami. Więcej, w tej zapowiedzi TUTAJ.

sob., 23/08/2014 - 08:41 -- YoYo

F-100D Super Sabre w opracowaniu

Na biurku od FSX w firmie Milviz obecnie znajduje się model samolotu myśliwsko bombowego F-100D "Super Sabre". Właśnie pokazano pierwsze obrazy z oteksturowanym modelem. Sam samolot był w prostej linii następcą F-86 "Sabre", a powstał z myślą o stworzeniu F-86, który był w stanie przekroczyć barierę dźwięku. Wymagało to stworzenia całkowicie nowej konstrukcji. Oprócz roli samolotu myśliwskiego i bombowego F-100 pełnił także rolę jednych z pierwszych samolotów zwalczających stacje radarowe i obronę przeciwlotniczą "Wild Weasel". Wersja "D" za to, którą opracowuje Milviz to jedna z najliczniej budowanych wersji Super Sabre. Samolot w tej wersji był przeznaczony w głównej mierze do bombardowania celów, posiadał bardziej rozbudowana awionikę i mógł zabrać więcej niszczącego ładunku, niż wersje poprzednie. F-100D wydaje się bardzo ciekawym wyborem do FS'a, tym bardziej, że akurat ten samolot bardzo trudno spotkać w symulatorach lotu. Nowe screeny na FB TUTAJ.

śr., 20/08/2014 - 07:29 -- YoYo

Premiera DCS MiG-21bis coraz bliżej!

Na ten nowy moduł do DCS czeka wiele osób. Ponieważ mamy okazję go już testować - parę informacji na ten temat. Nowy moduł w zasadzie jest już na ukończeniu. Jakość przygotowanych tekstur przez autorów, zwłaszcza w kabinie robi olbrzymie wrażenie. Kabina MiG'a została przygotowana rewelacyjnie i zadbano o realistyczne wrażenia użytkownika. Systemowo prawie wszystko także tu już działa, w tym uzbrojenie. W dniu premiery można powiedzieć więc, że nie będzie to beta, gdzie 30% modelu jeszcze nie jest ukończone - takie zachowanie autorów na pewno bardzo cieszy. Instrukcja do modułu liczy ponad 180 stron. Oprócz tego od razu dostaniemy kampanię dla single player'a. Będzie to fikcyjna historia o konflikcie z udziałem między innymi MiGów-21. Obecnie także już są dostępne misje treningowe w DCS pozwalające lepiej zapoznać się z modelem, który jest dodatkiem dość skomplikowanym i na pewno będzie wymagał sporo praktyki i ćwiczeń. Autorzy także skupili wiele uwagi na temat modelu lotu. Latanie np. takim DCS A-10C to jak latanie na Cessnie 152 w porównaniu do AFM jaki wrzucono do MiG-21bis. Na pewno nie można zaliczyć MiG-21bis do prostych w obsłudze samolotów, a efekty lotu "krótkiej delty" wykonano bardzo ciekawie. FPS'y w normie i raczej nie ma co tutaj narzekać. Premiera? Na razie brak konkretnej daty ale raczej będą to tygodnie, niż miesiące. Parę screenów TUTAJ.

sob., 16/08/2014 - 12:06 -- YoYo

Pojawił się patch 2.3 do Prepar3D

Osoby posiadające Prepar3D w wersji 2.2 mogą już ściągać kolejny update do symulatora wydanego przez Lockheed Martin. Nowy patch nosi kolejny numer, czyli 2.3 i można go ściągnąć jako samo uaktualnienie lub w postaci nowej wersji całego P3D. Uaktualnienie zawiera wiele poprawek, z czego można posegregować je na: poprawki wydajnościowe związane z działaniem symulatora na PC, poprawki związane z tzw. CTD (Flight Planner), poprawki z trybem multiplayer, nowe efekty związane z wyglądem wody, nowe misje szkoleniowe, poprawki związane ze wsparciem SimDirector. Oprócz tego pojawił się SDK 2.3 dla osób projektujących. Nie jest to jednak koniec "podróży" z uaktualnieniami. Autorzy zapowiedzieli, że pracują już nad łatką 2.4, która przyniesie za to istotne i bardzo atrakcyjne zmiany, o czym poinformują nas wkrótce. Pełna lista zamian jakie zapodano w v.2.3 TUTAJ.

śr., 13/08/2014 - 07:53 -- YoYo

A2A wydaje Aircraft Factory Avro 504k

A2A Simulation ma przyjemność zaprezentować nowa produkcję spod swojej marki "Aircraft Factory" do FSX. Tym razem coś dla fanów "low and slow". Tym razem wybór padł na samolot dwupłatowy, którego historia rozwijała się od 1913 roku - Avro 504k. Maszyna, chociaż u nas mało znana, swego czasu była bardzo popularna, o czym świadczy chociażby wyprodukowana ilość tego samolotu sięgająca cyfry blisko 8300 sztuk. Samolot był wykorzystywany w wielu krajach jako maszyna rozpoznawcza, turystyczna, szkolna, bombowa, a nawet myśliwska. A2A zaoferowało w tym wypadku dla użytkownika dwie wersje Avro 504k (na podwoziu oraz na pływakach), do tego tekstury wysokiej jakości, animowaną, ładnie wykonaną załogę oraz VC, płynnie działające wskaźniki 3D, 4 malowania w wersji podstawowej, wysokiej jakości dźwięki, dodatkowe panele 2D i instrukcję (podgląd TUTAJ). Do tego po weekendzie autorzy wypuszczą też freewarową scenerię lotniska fabrycznego Hamble pod Southampton w klimacie i z okresu produkcji samolotu Avro 504. Model można zakupić poprzez sklep A2A, link TUTAJ.

sob., 09/08/2014 - 08:46 -- YoYo

Premiera DCS FW-190 D-9 "Dora"

W dniu dzisiejszym (5.08.14) Eagle Dynamics wyda drugi swój model samolotu z okresu II Wojny Światowej (flyable) - Focke Wulf FW-190 D-9 "Dora" dla DCS'a. Na tę chwilę także zakończy się przedsprzedaż z tym modelem o obniżonej cenie. Cena promocyjna wynosiła 39,99$, a standardowa 49,99$. Z podobnej serii w swoim "hangarze" ED posiada już model amerykańskiego myśliwca NA P-51D "Mustang". Model samolotu FW-190D pomimo, że w pierwszym "rzucie" będzie wersją beta, wydaje się modelem prawie lub nawet ukończonym - o czym się zresztą za chwilę przekonamy. Świadczy o tym także pełna instrukcja oraz nowe filmy, które przedstawiają obsługę słynnego niemieckiego myśliwca z okresu IIWŚ, a które ED właśnie zamieściło na swoim kanale. Model oczywiście działa wraz z Digital Combat Simulator, do którego został stworzony. Po nabyciu, dziś moduł powinien być do ściągnięcia ze strony DCS. Nowe video (start up, taxi, take off) TUTAJ, opis modelu znajduje się także na stronie tytułowego Digital Combat Simulator TUTAJ (Uwaga: premiera została przesunięta o 2 dni, link TUTAJ).

wt., 05/08/2014 - 07:43 -- YoYo

Przedsprzedaż z dostępem Ilya Muromets

1CGS zgodnie z zapowiedzią (a nawet jeden dzień wcześniej) rozpoczął dystrybucję nowego tytułu - Ilya Muromets. Na tę chwilę jest to otwarta i płatna beta. Premierę symulatora datuje się na czwarty kwartał 2014 roku (podano teraz, że będzie to październik 2014). Tytuł jest oparty o Rise of Flight, wygląda prawie tak samo, ma ten sam model lotu, część modeli oraz inne cechy RoF'a. Firma jednak zdecydowała się wydać go jako osobny tytuł, w związku z faktem, że mają tutaj rozbudować sterowanie w symulacji. Na tę chwilę dostajemy łącznie 10 samolotów (8 typów maszyn), a w tym nowy bombowiec, którego w RoF nie było: Sikorski S-22 Type B. Akcja w symulatorze dzieje się w 1916 roku na froncie wschodnim (tutaj także dostajemy nową mapę, której nie było w RoF). Finalnie będzie także kampania, oraz dodatkowe misje. Co ciekawe 1CGS rozpoczęło przedsprzedaż w dość ciekawej cenie 19,99$, co standardowo (przy RoF), było ceną np. nowej mapy bez modeli samolotów, a tutaj dostajemy przecież jeszcze S-22 + 7 innych maszyn, chociaż oczywiście szkoda, że nie jest to addon do Rise of Flight, a osobny tytuł. Więcej informacji TUTAJ.

pt., 01/08/2014 - 09:07 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu