Subscribe to RSS - Ubisoft
Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Lipiec 2014

Prague-n-play 2014 wraz z 1CGS

W miniony czwartek, 24 lipca w Pradze, miała miejsce prasowa prezentacja dwóch tytułów na Prague-n-play, które nadchodzą wielkimi krokami dzięki 1CGS. Mowa tutaj o wrześniowej premierze już pełnej wersji IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad, a także o zapowiadanym na 4Q 2014 Ilya Muromets, symulatorze w klimatach Rise of Flight. Oczywiście, jeśli chodzi o IL-2 BoS to wciąż tutaj dostępna jest dla użytkowników płatna i otwarta beta, a w ostatni piątek tytuł wzbogacił się o zapowiadany model FW-190 A-3, który dostały osoby posiadające wersję Premium, a posiadacze wersji Standard mogą go nabyć w sklepie z IL-2 BoS. W Pradze także zaprezentowano najnowszy trailer z Iłka, a do tego pokazano jak IL-2 BoS działa wraz z Oculus. Ponieważ mieliśmy okazję tam być, to w serwisie ląduje reportaż z tym związany. Można poczytać o tym jak ekipa z 1CGS podeszła do tej konferencji, oraz zapoznać się z pierwszymi wrażeniami z Ilya Muromets, a także IL-2 BoS wraz z Oculus. Zapraszamy do działu z Reportażami, a link bezpośredni do tekstu TUTAJ.

ndz., 27/07/2014 - 21:20 -- YoYo

Opcja pre-purchase z DCS: F-86F już w sobotę

W najbliższym czasie, w świecie DCS nieco wzrośnie temperatura związana z premierami. Raz, że od 5 sierpnia będzie można polatać FW-190 D-9 (obecnie trwa przedsprzedaż tego modelu z obniżoną ceną), to w najbliższą sobotę, tj. 26.07 do przedsprzedaży trafi otwarta beta (i płatna) z modelem F-86F "Sabre" od Belsimtek - najbardziej aktywnego zespołu wydającego dodatki do DCS. Sabre bowiem jest już ich trzecim addonem przeznaczonym do DCS World. Czy 26.07 model będzie już dostępny? Raczej nie, chociaż ostatni news na jego temat tak naprawdę brzmi dość dwuznacznie - albo rozpocznie się przedsprzedaż bety ale na model jeszcze chwilę poczekamy, albo rozpocznie się przedsprzedaż wraz z betą modelu. Tak czy siak, będzie to niedługo. W pakiecie także dostaniemy jako AI (wraz z patchem) model myśliwca MiG-15, który zapewne posłuży do tworzenia kampanii z Sabre. Belsimtek na tę chwilę pokazał także instrukcję (Quick Start) dla swojego F-86F. Można ją ściągnąć z adresu TUTAJ. Ostatnie informacje na temat modelu, oraz screeny (w tym z MiG-15 jako A.I.) i video zapowiedź TUTAJ.

śr., 23/07/2014 - 22:58 -- YoYo

Zestaw kolejnych obrazów z DCS MiG-21bis

Autorzy od modelu MiG-21bis do Digital Combat Simulator chwalą się kolejnym zestawem obrazków z nowej wersji DCS'a, czyli już na silniku kryjącym się pod nazwą EDGE. Ostatnio także coraz głośniej słychać o tym, że DCS World w wersji 1.3.0 będzie oficjalnie nazwany DCS World v.2, więc liczba patchy do tego symulatora zapewne się wyzeruje. Wracając do modelu DCS MiG-21bis, na razie trudno mówić o dacie premiery. Na pewno nie będzie to "już, zaraz", a raczej właśnie przy okazji kolejnej już łatki do DCS'a po 1.2.9, czyli jest szansa na jakąś premierę wrzesień - październik b.r. Ponadto pojawiła się oficjalna lista malowań, jakie pakiet z MiGiem będzie zawierał, jest też malowanie PL, link do tej informacji TUTAJ. Nowe za to screeny na silniku EDGE z upragnionym przez wielu MiG-21 od Leatherneck Simulations można zobaczyć pod linkiem TUTAJ.

śr., 23/07/2014 - 07:58 -- YoYo

FTX Global Open LC Europe wydany

FTX wydał wreszcie zapowiadany Landclass dla FSX oraz P3D. Na tę chwilę wyszła pierwsza paczka z puzzli jakie pod względem LC dostaniem od FTX'a. Oczywiście nie za darmo, bo na pierwszą część musimy wysupłać około 37$. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami dodatek ten skupia się na Europie i ma oferować: landclass dla ponad 10 mln km kwadratowych, wiele nowych tekstur o niskim stopniu powtarzalności, pełne wsparcie dla 4 pór roku oraz "hard winter", nowy system świateł 3D, dodatkowe fototekstury (Wezuwiusz) itp. Do poprawnego działania wymagane jest posiadanie FTX Global Base Pack, a na pewno dla lepszych efektów wizualnych przyda się jeszcze FTX Vector. FTX Global Open LC Europe zajmie nam 10Gb. Nie jest to więc mały dodatek, a z tej serii ma wyjść aż siedem części. Jak wygląda i gdzie można kupić? Wszystko to na stronie producenta z dedykowanym produktem TUTAJ.

pt., 18/07/2014 - 00:36 -- YoYo

2 video związane z pracami Team Fusion

Trzeba przyznać, że zespół Team Fusion wciąż pracuje niezłomnie nad dalszym usprawnieniem już leciwego, ale wciąż świetnie wyglądającego (i ze sporymi możliwościami) IL-2 "Cliffs of Dover". Pokazano dwa nowe filmy, jako wczesną zapowiedź kolejnego patcha od Team Fusion do tego symulatora. Na pierwszym widać kołującego i startującego Wellingtona, a przez chwilę, widok z kabiny - co potwierdza (już kiedyś była mowa o tym ze strony TF), że model bombowca na pewnym etapie wyjdzie jako "flyable", czyli sterowany przez gracza. Drugi film prezentuje nowe efekty graficzne, które zobaczymy w nadchodzącym patchu do IL-2 CoD, nad którym zespół TF obecnie pracuje - efekty wybuchów, ostrzału, nowe chmury o innej gęstości, a także dymy oraz efekty związane z płomieniami. Szykuje się zatem kolejny ciekawy zastrzyk realizmu do świata IL-2 Cliffs of Dover. Filmy można obejrzeć w serwisie Vimeo TUTAJ oraz TUTAJ.

śr., 16/07/2014 - 19:54 -- YoYo

Kolejne uaktualnienie w IL-2 BoS

Niezapowiedzianie Team 1CGS wydał kolejną łatkę do IL-2 Battle of Stalingrad "wczesny dostęp". Łatka liczy niecałe 170 Mb i zmiany, które wnosi to: poprawki w działaniu kamery na widoku zewnętrznym, poprawienie działania kompasu oraz siły sygnału na radiolatarnię (to chyba w zamkniętej beta dla deweloperów), zmiany w modelu zniszczeń. Do tego widać, że poświęcono chwilę na zdjęcie efektów związanych z płomieniami i stałym dymem unoszącym się nad Stalingradem, który mogliśmy do tej pory podziwiać. Nie wiadomo, czy efekty te wrócą, ale też część osób skarżyła się na spadek fps'ów w związku z ich istnieniem. Pojawił się także krótki film, który stworzył jeden z fanów, w związku z ostatnimi uaktualnieniami. IL-2 BoS tak obecnie wygląda, link TUTAJ.

śr., 16/07/2014 - 08:30 -- YoYo

L-1011 Freighter Expansion Model od CS

Captain Sim rozwija dalej swój model samolotu "TriStar". W sprzedaży pojawił się właśnie pierwszy Expansion Pack z modelem L-1011 w wersji transportowej (Freighter). Dodatek jest w tej samej cenie dla FSX, a także P3D i jest rozszerzeniem do L-1011 Base Pack. 1011 Freighter Expansion Model jest wierną repliką tej wersji bardzo popularnego swego czasu Tri Star'a. Dodatek także zawiera dodatkowe animacje załadunku, a także animowane rampy. Można będzie tym zarządzać poprzez dodatkowy panel 2D, a czas załadunku będzie kalkulowany z realnym czasem wykonania tego zadania. W pakiecie dostaniemy na tę chwilę jedno malowanie "Arrow Air". Warto także dodać, że swego czasu CS wydał kolejną wersję modelu 777 Captain v.1.4, a także pojawił się ten model kompatybilny z P3D, podobnie jak właśnie Base Pack z L-1011. Więcej na temat najnowszego rozszerzenie od Captain Sim TUTAJ.

ndz., 13/07/2014 - 08:45 -- YoYo

Piątkowe uaktualnienie w IL-2 BoS

Kolejna piątkowa aktualizacja do wczesnego dostępu do IL-2 Battle of Stalingrad przyniosła kilka zmian. Przede wszystkim wrzucono do symulatora nowe drzewa oraz krzewy, te wyglądają bardziej realistycznie, a nie zabierają potrzebnych w simach fps'ów. Do tego dorzucono kilka wskaźników działających w samolotach niemieckich oraz radzieckich (ale dalej nie jest to 100% wszystkiego co powinno działać) plus filtr na celownik. W Ju-87 pojawił się także działający "Jeryho". Ponadto zapowiedziano, że każde z lotnisk będzie posiadać działającą radiolatarnię. Wskaźnik naprowadzania będzie działał automatycznie do najbliższej, ale także będzie można je wybierać ręcznie. Trwają także prace nad kampanią, która będzie podzielona na kilka rozdziałów, by przejść do kolejnego oczywiście trzeba będzie ukończyć ten poprzedni. Dalej także trwają prace nad He-111 oraz FW-190. Jakiś czas temu w sklepie także pojawił się pierwszy osobny dodatek Ła-5 serii 8 (19,99$) dla posiadaczy IL-2 BoS w wersji standard. Więcej informacji TUTAJ.

sob., 12/07/2014 - 10:00 -- YoYo

Dalsze prace nad DCS MiG-21bis

Autorzy z Leatherneck Simulations wrzucili kolejne video z modelm MiG-21bis do DCS World. Początkowo była zapowiedź, że model pojawi się dla przyszłych użytkowników właśnie na przełomie czerwca i lipca. Premiera jednak została przełożona w związku z "dopracowywaniem modelu" przez autorów... na czas niestety bliżej nieokreślony. Projekt wydaje się faktycznie na ukończeniu - patrząc na filmy i na to co jest zapowiadane, jednak też na tę chwilę nie pokazano wszystkich funkcji, które powinny działać w myśliwcu (jak np. uzbrojenie, radar itp. - to było jedynie w starej wersji jeszcze za czasów Beczla). Trudno więc dokładnie stwierdzić jaki dokładny poziom prac został już wykonany jeśli chodzi o ten model i jak jesteśmy blisko premiery. Na najnowszym video widać wykonywanie check listy przez pilota MiG'a, a także sam start. Film można obejrzeć na YT pod linkiem TUTAJ.

wt., 08/07/2014 - 08:05 -- YoYo

Premiera DA40 od Alabeo tuż, tuż...

Lada chwila Alabeo wyda swój kolejny model do FSX oraz P3D. W kolejce na premierę czeka model lekkiego samolotu szkolnego i turystycznego z pod marki Diamond: DA40. W tej wersji DA40 będzie wyposażony w klasyczne przyrządy w kabinie plus GPS oraz wyświetlacz obrazujący pracę silnika. Jest to większa odmiana popularnego DA20 "Katana", która zabiera do czterech osób na swój pokład. Model będzie wyposażony w dodatkowe efekty takie jak: wysokiej jakości dźwięki 3D, wysokiej rozdzielczości tekstury, dodatkowe efekty świetlne na osłonie kabiny, a także łopatach śmigła, interaktywny kokpit, dokładnie wykonany model lotu oraz kilka malowań. Na stronie FB producenta opublikowano kilka zdjęć z nadlatującym modelem od Alabeo, podobno już ostatnich przed premierą, co może oznaczać, że DA40 pojawi się w sprzedaży faktycznie "na dniach". Kolejnym produktem od Alabeo będzie C207 "Skywagon". Premiery należy szukać TUTAJ, a strona FB wydawcy TUTAJ.

pon., 07/07/2014 - 08:06 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu