Subscribe to RSS - Stare symulatory
Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Marzec 2014

Piątkowe uaktualnienie w IL-2 BoS

W najnowszym uaktualnieniu do IL-2 Battle of Stalingrad oddano w ręce użytkowników wersji Alpha QMB, czyli Quick Mission Builder (Generator szybkich misji). Od tej chwili pojedynczy gracz możne sobie wybierać i miejsce potyczki i przeciwnika i warunki dookoła nas. Pojawiły się także chmury w symulatorze, które oczywiście jeszcze są w fazie opracowywania, ale między innymi można już pod nimi zobaczyć także cienie. Dalej dostępny jest także tryb Multiplayer, przy którym podzielono na większą ilość serwery EU i US. Z ostatniej łatki ucieszą się także osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na latanie w weekend. Od piątku mamy bowiem dostęp 7/24, czyli przez cały tydzień. Jak wyglądają chmury, można zobaczyć TUTAJ i TUTAJ, a informacja o zmianach TUTAJ.

ndz., 30/03/2014 - 09:27 -- YoYo

Nowy dodatek od Virtavia

Ciekawą konstrukcję ma zamiar wydać Virtavia, firma zajmująca się produkcją dodatków do FSX'a. W zapowiedziach (i to na wydanie podobno wkrótce) pojawiła się najpierw zagadka, a potem informacja, że będzie to model amerykańskiego samolotu patrolowego SP-5B Marlin. Maszyny, która była używana w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego stulecia przez US Navy, USCG oraz French Navy. Na dedykowanej stronie Virtavia można znaleźć dodatkowe informacje, a także screeny. Pakiet z modelem SP-5B będzie zawierał także sześć malowań oraz nowe animacje, które będzie można zobaczyć na wodzie. Więcej informacji na temat nadchodzącej premiery pod linkiem TUTAJ.

pt., 28/03/2014 - 07:34 -- YoYo

Prace nad S-3B Viking do FSX i P3D

Dino Cattaneo, autor takich modeli do FSX jak T-45C Goshawk, F-14D Tomcat oraz F-35 Lightning II, pracuje od jakiegoś czasu nad swoim kolejnym "dzieckiem". Będzie to model ciekawego samolotu pokładowego do zwalczania okrętów podwodnych S-3B Viking. Autor zapowiada także, że model (jak i w przypadku z pozostałymi jego produkcjami) będzie wspierał także TacPack wydany przez VRS (info na temat tego dodatku TUTAJ). Prace wyraźnie przybrały na sile, bo Dino na swojej stronie FB wstawia ostatnio coraz więcej zdjęć z prac nad modelem (również z kabiną), a także mamy coraz więcej informacji na ten temat, między innymi, że S-3B będzie także obsługiwał opcję tankowania w powietrzu (Single player oraz Multi). Co bardzo ważne, modele od Dino są za darmo, chociaż prezentują poziom nawet płatnych dodatków do FSX, czy też P3D (z którymi także są kompatybilne). Do premiery zostało zapewne jeszcze kilka miesięcy. Fotki z prac na modelem Vikinga TUTAJ.

śr., 26/03/2014 - 07:47 -- YoYo

A1R prezentuje model Jak-50 do FSX

Ktoś jest wciąż spragniony radziecki konstrukcji do FSX'a? To mamy dobre wieści. Właśnie w sprzedaży pojawił się model Jak-50, maszyny służącej do lotów i ćwiczeń akrobacyjnych, a budowanej w latach 70-tych ubiegłego wieku w ZSRR. Za model odpowiada debiutant na rynku dodatków do FS'a - nieznana dotąd firma A1R Design Bureau (pochodząca zapewne z Rosji). Model nadaje się doskonale do krótkich lotów, a także latania krajobrazowego, a chowane podwozie zapewnia dość dobrą prędkość przelotową (do 400 km/h). Model na tę chwilę znajduje się w sprzedaży w dwóch sklepach - JustFlight, a także FSPilotShop. Warto też dodać, że w naszym serwisie znajduje się już recenzja podobnej konstrukcji - Jak'a-52 do FS9, link TUTAJ. Więcej informacji na temat co zawiera pakiet, a także screeny na stronie A1R, pod linkiem TUTAJ.

sob., 22/03/2014 - 21:52 -- YoYo

Team Fusion wydał łatkę 4.3 do IL-2 CoD

Osoby, które wiernie śledzą to co się dzieje dalej z IL-2 "Cliffs of Dover" już oczywiście to wiedzą, ale może warto i podać do wiadomości szerszej publiczności, że obiecywany od dłuższego czasu kolejny patch od Team Fusion pojawił się włąśnie do ściągnięcia w wersji końcowej. Finalnie, łatka jednak nie nosi zapowiadanego numerka, a wyszła pod nową nazwą TF 4.3. Zmian jest naprawdę sporo, owszem, w dużej mierze można nazwać je "kosmetycznymi", ale w całości jednak powodują, że Cliffs of Dover staje się coraz lepszym symulatorem. TF 4.3 także dodaje dwie nowe maszyny, tzn. modyfikuje obecne pod inne wersje, czyli dostaliśmy: Messerschmitt Bf109E-4N-DeRated i Bf110C-4N-DeRated. Oprócz tego (w skrócie, bo pełna lista zmian jest TUTAJ) łatka ingeruje w model lotu, CEM, model zniszczeń, zachowanie AI, efekty wizualne i audio, zmiany w interface IL-2 CoD oraz tryb Multiplayer. Warto też dodać, że łatka zawiera nową zakładkę: "Enlightened Florists DCG" - czyli generator kampanii! Video z zapowiedzią łatki TUTAJ. Instalacja odbywa się prosto, jednak należy postępować ściśle wg instrukcji. Uaktualnienie liczy sobie 560Mb do ściągnięcia. Linki są TUTAJ.

pt., 21/03/2014 - 07:26 -- YoYo

Republic F-84 Thunderstreak 1.2.0. od SSW

Sim Skunk Works wydał właśnie nową wersję swojego modelu Republic F-84 Thunderstreak dla FSX i P3D2. Jest to model samolotu myśliwsko - bombowego, który służył w latach 50-tych w siłach NATO. Nowa wersja niweluje zauważone błędy w poprzedniej wersji (która zresztą nie tak dawno miała premierę), a także dodaje nowe malowania. Sim Skunk Works udostępnia model także w wersji demo, to znaczy jako 8-mio minutową pełną wersję swojego produktu. Jeśli model się podoba to można nabyć już wersję bez ograniczenia limitem czasu (PayPal). Cena pełnego pakietu wynosi okolice 30 Eu. By ściągnąć demo należy stworzyć sobie konto na stronie SSW i następnie po zalogowaniu, w sekcji Software Workshop odszukać model do FSX i P3D: F-84. Link do strony wydawcy modelu TUTAJ.

wt., 18/03/2014 - 21:04 -- YoYo

Oczekując na EDGE dla DCS

Kiedy EDGE?! Czyli kiedy wyjdzie nowy silnik do całej serii DCS... tego niestety nie wiadomo, chociaż od czasu szumnych zapowiedzi minęło już kilka lat, a właściwie jeszcze to miało się zgrać z premierą DCS A-10C i mapą Nevady, którą opóźniono do tego stopnia, że do dziś nie ma obiecanej mapy, a niebawem zabraknie palców na jednej dłoni do liczenia już lat od tych zapowiedzi. Fakt natomiast, że coraz częściej widać prezentacje po oficjalnej stronie autorów DCS'a już na nowym silniku. Tak było np. ponad tydzień temu, kiedy zaprezentowano chociażby nowe screeny z FW-190D (linki TUTAJ i TUTAJ), a wczoraj pokazano dwa nowe screeny z Su-27 na nowym silniku DCS. Trzeba przyznać, że faktycznie zaczyna to wyglądać obiecująco, o ile za ładnym obrazem nie kryje się brak optymalizacji i inne bugi jakie ED może nas uraczyć. Na tę chwilę nie wiadomo jednak tak naprawdę, kiedy EDGE, nowy silnik dla Digital Combat Simulator, pojawi się w wersji dla użytkowników jako łatka "gigant". Zapewne też wpierw dostaniemy wersję "beta". Pozostaje też mieć nadzieję, że będzie to darmowe uaktualnienie, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Nowe obrazki TUTAJ.

sob., 15/03/2014 - 19:07 -- YoYo

Piątkowe uaktualnienie w IL-2 BoS

Dziś, jak w każdy piątek w godzinach wieczornych, dostaniemy kolejne uaktualnienie dla płatnej ale otwartej wersji Alpha dla IL-2 "Battle of Stalingrad". Z zapowiedzi autorów z zeszłego tygodnia wynika, że dzisiejszy update będzie jednym z tych na które wiele osób czekało - otwarciem opcji Multiplayer w ramach testów, chociaż, jak samo studio 1CGS informuje, ten tryb także nie jest w 100% oczywiście ukończony. Na więcej informacji na temat nowego trybu gry w IL-2 BoS musimy poczekać aż do oficjalnej informacji w sekcji Developer Diary, na Forum producenta TUTAJ. Natomiast wczoraj, na tak zwanych Live Stream pokazano po raz pierwszy szerszy zapis video z nowym modelem w BoS - Jak-1. Model dziś raczej się nie pojawi w uaktualnieniu, ale widać, że jest już w mocno zaawansowanej fazie rozwoju do tego symulatora. Link do omawianego, jeszcze "ciepłego" video na YT TUTAJ. Można tutaj także włączyć napisy np. w. j.angielskim.

pt., 14/03/2014 - 07:41 -- YoYo

Service Pack 1 dla modelu Canberra PR9

Firma Just Flight wydała Service Pack 1 do swojego modelu Canberra PR9 (do instalatora z przed 11.03.14), który nie tak dawno miał swoja premierę dla FSX oraz P3D. Service Pack 1 głównie poprawia działanie Flight Analysis Tool, który został całkowicie przemodelowany (np. na poprzednią wersję skarżyli się użytkownicy Windows XP). Oprócz tego SP1 poprawia parę naście drobniejszych błędów zauważonych przez użytkowników i dewelopera. Pełen opis zmian znajduje się w FAQ na stronie wydawcy, pod linkiem TUTAJ. By zainstalować SP1 do modelu Canberry należy całkowicie odinstalować poprzednią wersję i ściągnąć ze sklepu JF nowy instalator dla FSX, P3D i P3Dv2. Dodatkowo pojawiło się video przedstawiające startup w modelu, link do YT TUTAJ.

śr., 12/03/2014 - 09:42 -- YoYo

Już wkrótce premiera B-58 Hustler do FSX

Glowingheat obecnie kończy swój model samolotu Convair B-58 Hustler. Model docelowo będzie przeznaczony dla FSX. Produkt jest o tyle ciekawy, że sama konstrukcja była dość nietypowa, jak na strategiczny bombowiec USA. W samolocie tym zastosowano skrzydła delta, a także wiele nowości jak na lata 50'te ubiegłego wieku. B-58 był na pewno także jednym z najbardziej wyrazistych bombowców czasów Zimnej Wojny - zachodu ze wschodem. Sama firma za to Glowingheat ma za sobą już dość dawno wydany model SR-71 Blackbird, jednak w szerszym zakresie kiedyś współpracowała z AlphaSim oraz Virtavia. Zgodnie także z najnowszymi informacjami model B-58 Hustler ma w sprzedaży pojawić się już niebawem. Produkt, raczej nie będzie z tych "hardcore" pod względem systemów, jednak dla fanów lotnictwa tej epoki, na pewno może być pozycją obowiązkową. Premiery można szukać na stronie TUTAJ.

ndz., 09/03/2014 - 23:31 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu