Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Styczeń 2014

Tankowanie w locie F-14 do FSX

Prace nad modelem F-14A oraz B "Tomcat" do FSX (Aerosoft) wciąż trwają. Pokazano za to, że model będzie kompatybilny z modułem związanym z tankowaniem w locie (u osób, które posiadają TacPacka od VRS). Będzie można ustawić tak nawigowanie w myśliwców, że otrzymamy informację o położeniu tankowca oraz dystansie do niego. Do tego można (za sprawą TackPack) ręcznie modyfikować płaszczyzny związane z uaktywnieniem obszaru tankowania, tak by było to mniej lub bardziej realistyczne doznanie. Na Forum Aerosoftu pokazano trzy nowe screeny związane właśnie z tankowaniem w locie F-14, link TUTAJ. Finalnie model będzie także kompatybilny z P3Dv2.

pt., 31/01/2014 - 11:23 -- YoYo

Prace nad C195 Business Liner w Alabeo

Alabeo szykuje nowy model kompatybilny z FSX oraz P3D. Tym razem wybór padł na bardzo klasyczną Cessnę - model C195. Samoloty tego typu były produkowane tuż pod II Wojnie Światowej i jak na Cessnę są nietypowe - bowiem Cessna 195 (oraz wcześniejszy C190) wyposażona jest w silnik gwiazdowy, co jak na tę firmę jest i było nietypowym rozwiązaniem. Produkcja tego modelu trwała do 1954 roku i zakończyła się wyprodukowaniem prawie 1200 egzemplarzy. Do dziś można spotkać C195 na pokazach lotniczych w sekcji - samolotów klasycznych (głownie na zachodzie Europy oraz oczywiście w USA). Model od Alabeo będzie nosił nazwę Business Liner. Kilka nowych zdjęć z prac nad "nadlatującym" modelem od Alabeo TUTAJ.

czw., 30/01/2014 - 09:49 -- YoYo

Milviz McDonnell Douglas F-4E Phantom II

Firma Milviz, specjalizująca się w przyzwoitych dodatkach do FSX oraz P3D niespodziewanie zapowiedziała wydanie modelu F-4 "Phantom". Samolotu, który nie miał szczęścia jeśli chodzi o wymodelowanie go do FS'a na przyzwoitym poziomie jak do tej pory. Jakoś wydawcy zawsze zapominali o tej maszynie, która na stałe wyryła się w historii lotnictwa wojskowego. Owe zaskoczenie dotyczy faktu..., że model jest już prawie na ukończeniu, a nie, że jest to dopiero zapowiedź prac nad nim. Jak autorzy podają, model jest rozwijany od blisko 3 lat. By to potwierdzić zaprezentowano screeny z nim TUTAJ (FB), a także pokazano fotografię 360 st. całego wnętrza myśliwca - obu części kabiny (link, screen się chwilę ładuje, TUTAJ). Wygląda zatem, że tutaj jest już dużo bliżej wydania niż dalej!

wt., 28/01/2014 - 09:05 -- YoYo

Captain Sim wydaje model TriStar'a

Firma Captain Sim po dość dłuższej przerwie wydała pełny model samolotu do FSX. Jest to słynny Lockheed L-1011 "TriStar". Model był już w sprzedaży, jednak funkcjonował jedynie jako External, czyli model zewnętrzny do symulatora. Obecnie wzbogacił się już o część systemową, a także wnętrze wirtualnej kabiny, a także nowe animacje i instrukcje. Pakiet jest zatem już pełny i nosi nazwę "Base Pack" - ponieważ Captain Sim przewiduje do niego także wydawać rozszerzenia, w postaci innych wersji tego pasażerskiego samolotu (pojawi się także wersja cargo). Cena pakietu wynosi 39,99Eu, jednak posiadacze wcześniejszej, niepełnej wersji mogą liczyć na upust 10Eu. Link do strony oficjalnej CS z L-1011 TUTAJ.

czw., 23/01/2014 - 21:20 -- YoYo

Zapowiedzi nowości w IL-2 Battle of Stalingrad

W ostatni piątek, w kolejnym updejcie z serialu IL-2 "Battle of Stalingrad", użytkownicy tzw. Early Access otrzymali upragnioną, dużą mapę Stalingradu i okolic. Nie jest ona jeszcze na dziś ukończona w 100% (jak się poleci np. dalej brak jest domów, a widać jedynie cienie itp.) niemniej i tak daje ona przedsmak tego, co się będzie działo nad tym teatrem działań po premierze IL-2 BoS w 2014. Screeny z nowej mapki, można np. podejrzeć na Forum BoS od postu TUTAJ. Poziom wykonania symulatora wzrósł także do 38%. Natomiast Team z 1CGS obecnie pracuje nad Quick Mission, oraz modelami IL-2 oraz Ju-87 D-3. Możliwe, że zakładka z szybkimi misjami pojawi się już wkrótce, natomiast modele IŁ'a, a także Sztukasa, mają ponoć pojawić się od razu razem. O ile IŁ-2 jest już prawie skończony, to wciąż trwają obecnie prace nad Ju-87. Można to podejrzeć na ostatnim Stream'ie, a także... kierowanie czołgiem T-34. Na szczęście, to tylko przykład. Video (w języku rosyjskim) znajduje się na YT TUTAJ.

pon., 20/01/2014 - 00:36 -- YoYo

Recenzja w serwisie kampanii od Desastersoft

IL-2 "Cliffs of Dover", to tytuł, który premierę miał już w 2011 roku. Szmat czasu, ale wciąż ma swoich sympatyków, którzy latają w niego regularnie. Tym bardziej, że po oficjalnych poprawkach z 2012 roku, jak i pracy zespołu Team Fusion w 2013 r. tytuł nabiera coraz właściwszych barw - zarówno w wyglądzie ale i w jakości. Do tego firma Desastersoft wspiera CoD wydając ciekawe, historyczne kampanie, które duży nacisk kładą na realizm. Dziś właśnie wrzucamy do serwisu drugą recenzję produktu od Desastersoft - opis dodatku "Fighter Aces! Adolf Galland - The Expert", w którym także znajdziemy i polskie akcenty w postaci kampanii Dywizjonu 303. Wszystko to także działa wraz z updejtem Team Fusion 4.0 i w tym także kontekście tekst został właśnie opracowany. Recenzja oczywiście została wzbogacona screenami z kampanii toczonych w symulatorze i ląduje od dziś w dziale poświęconemu IL-2, a link bezpośredni do tego tekstu TUTAJ. Zapraszamy!

czw., 16/01/2014 - 22:31 -- YoYo

Zapowiedziano premierę BAe Hawk dla DCS

VEAO Team, który już od jakiegoś czasu pracuje nad modelem treningowej maszyny BAe Hawk T.1A Trainer oraz myśliwcem Eurofighter Typhoon dla DCS zapowiedział, że w lutym ma zamiar wydać pierwszą maszynę do Digital Combat Simulator. Model będzie w pierwszej chwili wydany w fazie beta (do czego DCS ustawicznie nas przyzwyczaja) z uproszczonym modelem lotu, podobnym do tych zastosowanych w FC3 (tzw. SFM). Będzie za to klikany kokpit, działające uzbrojenie oraz jakiś pakiet misji. Cena takiego dodatku ma wynieść 39$. Po jakimś czasie za to ma pojawić już AFM, czyli zaawansowany model lotu i za to uaktualnienie przyjdzie nam dopłacić kolejne 10$. Projekt dość ciekawy, ale z drugiej strony to tylko dość prosta maszyna treningowa, bez głębszego zastosowania w bojowym DCS. Dla każdego jednak coś miłego (np. grupy wirtualnej akrobacji?). Więcej informacji na stronie wydawcy TUTAJ, a na YT można podejrzeć video z Hawkiem na kanale TUTAJ.

śr., 15/01/2014 - 00:45 -- YoYo

Me-262A Schwalbe Special Edition

W sprzedaży pojawiła się wreszcie nowa wersja myśliwca z napędem odrzutowym Me-262A Schwalbe. Model przeznaczony jest dla FSX i odpowiada za niego Flight Replicas. Pakiet jest poprawionym modelem od FR, który miał już kiedyś premierę, jednak w tej wersji poprawiono model lotu, działanie różnych układów, a także tekstury oraz sam model 3D. Do tego warto zwrócić uwagę na fakt, że posiadacze owej wcześniejszej wersji, mogli przez ograniczony okres uzyskać darmowe uaktualnienie do nowszej wersji. Dziś, należy nabyć już cały nowy pakiet. Na szczęście jego cena nie jest zbyt wygórowana. Model obecnie można nabyć poprzez stronkę producenta TUTAJ, z czasem trafi do sprzedaży w sklepach internetowych, jednak może być to już po wyższej cenie.

pt., 10/01/2014 - 17:56 -- YoYo

Nadlatują francuskie myśliwce

Od jakiegoś już czasu Metal2Mesh umożliwia zakup modelu Mirage 2000C do FSX. Model jednak do sprzedaży został wprowadzony nieco "po cichaczu", bowiem na tę chwilę jest to po prostu płatna ale za to publiczna beta. Producent też do sprzedaży wprowadził organiczną ilość swojego modelu i w pewnym momencie sprzedaż bety zostanie zakończona. Jak sama nazwa pakietu wskazuje - model Mirage nie jest ukończony, mamy bryłę 3D, tekstury, wykonany kokpit (w pewnej części, jak i po części systemy), dźwięki i model lotu. Finalnie model będzie także obsługiwał TacPack od VRS zatem jak widać po udanym F-15E wraz z Avionic Upgrade firma M2M idzie dość ostro we francuskie myśliwce bojowe. Dziś za to pojawił się nowy screen z modelem kolejnego francuskiego myśliwca - Rafale X ale od Vectorsimworks, do tego przypomnijmy, że Restauravia pracuje (finalne prace) nad kolejnym swoim modelem, teraz będzie to Mirage IIIC. Szykuje się zatem "francuski" rok w FSX/P3D. Strona zakupu bety Mirage 2000C TUTAJ, a screeny Rafale TUTAJ.

wt., 07/01/2014 - 23:15 -- YoYo

Nadchodzące modele od Alabeo i Carenado

Firma Alabeo pokazała kilka nowych screenów z prac nad kolejnym swoim modelem. Ogólnie rzecz ujmując - weszła w "kalosze" swojej starszej siostry Carenado, bo kolejnym dodatkiem będzie Cessna 172. Kolejna Cessna dla posiadaczy FSX lub P3D. Różnica jest jedynie taka, że będzie to model Cessny Cutlass RGII, czyli samolotu z mocniejszym silnikiem niż poprzedniczki oraz składanym podwoziem, jak w nowocześniejszych modelach od tego producenta GA. Jako też, że wyda go Alabeo, a nie Carenado można raczej spodziewać się ceny w okolicach 20 dolarów. Za to jeśli chodzi o Carenado, to tutaj trwają już końcowe prace nad modelem samolotu B1900D oraz EMB500. Link Alabeo TUTAJ, Carenado TUTAJ.

sob., 04/01/2014 - 12:26 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu