Witaj Pilocie! FSX, FS2004, Flight, Rise of Flight, Lock On, DCS, Condor, Take on Helicopters, IL-2...


Digital Combat Simulator

Flight Simulator oraz P3D

Seria IL-2

Take on Helicopters

Condor Soaring Simulator

Rise of Flight

Falcon Allied Force

Testy Sprzętu

Startujemy !

Historia

Reportaże

Listopad 2013

Po premierze Prepar 3D v2

Prepar3D v2 jest już dostępny od poniedziałku w sprzedaży. Można go nabyć w wersji elektronicznej ze strony Lockheed Martin. Opinie po premierze są różne, ale już w ciągu tych trzech dni głównie przeważają te bardziej pozytywne, chrzczące P3Dv2 jako faktycznego następcę FSX, z cechami, które ten symulator miał mieć od samego początku. Tytuł nie dość, że wygląda lepiej dzięki nowym opcjom, to płynnej działa. Sim sprzedawany jest w kilku wersjach (licencjach), z czego w zupełności wystarczy dla przeciętnego użytkownika FS2004 i FSX wersja Academic License w cenie niecałych 60$. Powoli zatem fani X'a zaczną się zapewne przesiadać na nowego P3D, tym bardziej, że obecne dodatki posiadają coraz częściej instalator dla FSX oraz P3D. Przykładowe recenzje (j.ang) TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Strona oficjalna TUTAJ.

śr., 27/11/2013 - 09:03 -- YoYo

Combat-Helo jest dalej rozwiajny

Czy w temacie tytułu jednak coś się dalej dzieje? Na to wygląda, że autor ruszył z powrotem z rozwijaniem swojego projektu ze śmigłowcem AH-64D "Longbow" w roli głównej. Od jakiegoś czasu jego blog "ożył" na nowo, a także na stronie na FB poświęconej Combat Helo regularnie pojawiają się nowe wpisy po dłuższej przerwie. Wróży to dość dobrze, chociaż akurat ten symulator się rozwija, rozwija i wciąż rozwija i jakoś końca tego nie widać. Oby nie dołączył do grona produktów nieukończonych, a których autorzy od dawien dawna podsycali ciekawość, jak chociażby z Jet Thunder. Combat Helo jest jednak na pewno produktem na tę chwilę bardziej zaawansowany i na pewno przydałby się na rynku jakiś sim z amerykańskim śmigłowcem Apache. Link do blogu z newsami dot. C-H TUTAJ, a strona FB TUTAJ.

sob., 23/11/2013 - 21:36 -- YoYo

Nowe screeny na FB od Carenado

Carenado wrzuciło na swoją stronę kilka nowych screenów dotyczących nadchodzących ich kolejnych produktów do FSX i P3D. Obecne prace w firmie trwają nad modelami B1900D, oraz EMB500 Phenom. Ten drugi jest pierwszym samolotem o napędzie odrzutowym, jaki Carenado do tej pory wypuściło, czyli pierwsze lody w tym temacie zostały przełamane. Jeśli zaś chodzi o Beechcraft B1900D to ten model można zaliczyć do jednych z największych samolotów jakie Carenado do tej pory wydało. Jak widać firma ma chęci zawojować szerszy rynek w cywilnych symulatorach, niż tylko wydawanie mniejszych samolotów typu General Aviation. Nowe obrazki z nadchodzącymi modelami od Carenado można podejrzeć na ich stronie FB, link TUTAJ.

pt., 22/11/2013 - 23:02 -- YoYo

Prepar3D v.2 już w przyszłym tygodniu

Prepar 3D w wersji 2.0 ma pojawić się w sprzedaży w najbliższy poniedziałek, czyli 25.11.13. Symulator wywodzący się z Microsoft FSX w swojej nowej odsłonie oferuje wsparcie dla DirectX 11 i doda nam pełne wsparcie w zakresie dynamicznego oświetlenia, HDR, realistycznych cieni, nowych efektów pogodowych. Oznacza, to, że część procesów zostanie przerzucona na procesor karty graficznej w znacznie większym zakresie, niż oferuje to sam FSX. W nowym P3D 2v. także pojawią się nowe modele. Będzie to F-22 od Iris, F-35 od Dino, A-36 od Carenado oraz Extra 300 od Alabeo. W przypadku FSX, były to płatne modele, poza Lightning II. P3D v2 będzie sprzedawany w pięciu odsłonach, ale dla przeciętnego użytkownika wystarczy wersja oznaczona jako Academic License. Tytuł zapowiada dość ciekawie i o ile założenia autorów się potwierdzą, może być tym, czym sam FSX powinien być od samego początku. Pozostaje czekać na pierwsze opinie o nowej, lepszej odsłonie P3D. Info TUTAJ.

czw., 21/11/2013 - 23:27 -- YoYo

Dostęp do wczesnej wersji IL-2 BoS otwarty!

No i stało się, już wczoraj przed północą naszego czasu dostęp do wersji alpha został oddany w ręce użytkowników wersji Premium IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad. Najpierw można było ściągnąć plik exe, a dalej po uaktualnieniu już spróbować swoich sił w lataniu na LaGG-3 w nowej odsłonie serii IL-2 od 1CGS. Oczywiście - to płatna, publiczna alpha, więc nie ma co się spodziewać, że wszystko działa i jest na swoim miejscu. Sim ukończony jest na poziomie 32% zatem jeszcze autorów czeka tutaj sporo pracy, ale pierwszy kontakt z BoS na pewno napawa optymizmem, że będzie to jeden z lepszych przyszłorocznych tytułów. BoS graficznie robi wrażenie i bardzo przypomina tutaj faktycznie RoF. Płynność, także jest zadowalająca, chociaż to i mała mapka i brak AI, czy efektów pogodowych. Oficjalna informacja na temat premiery wczesnego dostępu TUTAJ, a TUTAJ przykładowy filmik z kabiny.

wt., 19/11/2013 - 21:15 -- YoYo

Video z menu IL-2 BoS Alpha

Autorzy od IL-2 Battle of Stalingrad dokonali ostatniego wpisu na swoim Developer Diary przed premierą wczesnego dostępu do "nowego" iłka. Posiadacze dostępu premium już w najbliższy wtorek, czyli 19-tego  listopada, będą mogli zasiąść za sterami LaGG-3 w zimowym krajobrazie za owiewką. Nowy wpis to właściwie video na temat obsługi wersji Alpha IL-2 BoS. Pokazano tutaj samą instalację, sposób logowania, ustawianie kontrolerów oraz klawiszy, opcje graficzne, a także opcje realistyki symulatora. Widać także informacje na temat poziomu ukończenia symulatora. Video zajmuje 33 minuty i można je obejrzeć (w wersji z angielskim komentarzem) TUTAJ. Osoby latające w RoF bedą czuły się jak w "domu", chociaż widać także parę drobnych usparwnień. Teraz pozostaje już tylko czekać do 19.11.13 na pierwsze wrażenia od użytkowników!

sob., 16/11/2013 - 08:44 -- YoYo

Dodatek Sahara Desert Fly-In wydany

Aerosoft wydał właśnie swój dodatek do FSX zatytułowany "Sahara Desert Fly-In". Jest to właściwie sceneria o obszarze około 150 kilometrów kwadratowych położona w Mauretanii, która jest przeznaczona dla osób, które lubią latać nisko i powoli. Obszar zawiera fikcyjne elementy krajobrazu, jednak jak widać po screenach, dopieszczone pod każdym względem. Wszystko to ma dostarczyć nowych wrażeń z lotów VFR w FSX nad pustynnymi terenami. Dodatek także zawiera trzy misje (dwie z zadaniami i trzecią z pełnym ruchem AI  nad tym terenem - czyli coś, czego nie doświadczymy tutaj w opcji Free Flight w FS'ie). Aerosoft udostępnił także instrukcję do pobrania przed zakupem. Do nowej scenerii mogą doskonale sprawdzać się samoloty typu ultralight (np. darmowy Mitchell Wing od Aerosoftu, info TUTAJ), a także wszelkiego rodzaju motolotnie, czy śmigłowce. Cena dodatku wynosi 24,95 Eu. Więcej informacji na stronie produktu (także video) TUTAJ.

śr., 13/11/2013 - 22:12 -- YoYo

Zajawki z modelem RV4 do FSX

Poda marką ORBX (FTX) pojawi się wkrótce w sprzedaży model lekkiego samolotu Vans RV4. ORBX bardzo rzadko wydawał samoloty do FSX czy FS9, a jedynie skupia się na sceneriach. Jak do tej pory pojawił się jedynie model samolotu GA - Lancair IVP. Jeśli chodzi o nowy produkt z pod marki FTX, to jest to konstrukcja w postaci "kit", czyli samolot do samodzielnego montażu. RV4 to ultralight, prosta, dwumiejscowa  konstrukcja, do lotów w dobrych warunkach pogodowych. Jego następcę, czyli RV8, jakiś czas temu wydała firma Vertigo Studios do FSX'a (link do tego modelu TUTAJ). Najnowsze screeny z nadlatującym RV4 ze strony FTX można zobaczyć na ich Forum w tematach TUTAJ oraz TUTAJ.

wt., 12/11/2013 - 08:37 -- YoYo

Co w najnowszym wpisie Dev.Diary o IŁ-2?

W najnowszym wpisie na Forum IL-2 BoS można przeczytać, że obecnie w symulatorze jest już zaimplementowany model zniszczeń na poziomie około 60%, niektóre efekty graficzne będą od samego początku, reszta będzie stopniowo dodawana, w publicznej Alpha nie będzie AI, będzie to dodane po kilku tygodniach. Quick Start, czyli szybkie misje zostaną dodane do IL-2 BoS koło Nowego Roku, także możliwość tworzenia oraz dodawania własnych malowań. Przesunięto także datę premiery wersji Alpha, z 12-tego na 19-ty Listopad. Tym samym dziś (11.11) kończy się możliwość zakupu wersji "pre-order". Jak wcześniej zapowiadano będzie to chwila przerwy z dostępem (ale może nie od razu) jedynie do wersji premium, po nowej cenie. Autorzy także zamieścili krótki film, w którym pokazują płomienie wydobywające się z kolektorów silnika LaGG-3. Nowy wpis TUTAJ.

pon., 11/11/2013 - 08:40 -- YoYo

Alabeo wydaje swój model R66

Firma Alabeo wydała swój pierwszy śmigłowiec do FSX. Zapowiedziami trochę zaskoczyła fanów tej firmy, bowiem jak do tej pory, zarówno Carenado, jak i Alabeo zajmowało się jedynie samolotami. Na pierwszy ogień poszedł lekki wiropłat Robinson R66. Model posiada oczywiście tekstury wysokiej rozdzielczości, efekty świetlne na oszkleniu, działające wskaźniki wykonane jako 3D wraz z refleksami na szybkach, zaimplementowany model lotu oraz działające systemu w tym prostym w obsłudze i statecznym śmigłowcu.  Pakiet zawiera także kilka malowań R66, a jego cena wynosi 22,95$. Więcej informacji na stronie producenta, po linkiem TUTAJ.

pt., 08/11/2013 - 08:27 -- YoYo

aerosoft.jpg capitan_sim.jpg  pilots.jpg

   

Partnerzy serwisu